حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
کد خبر: 60717
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

خبرنگار سرباز عرصه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی است

خبرنگار سرباز عرصه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی هست، رسالت خبرنگار آگاهي بخشي، اطلاع رساني، بصيرت افزايي، هدايت جامعه وروشنگری و انعکاس واقعیت‌ها است.

به گزارش دیار آفتاب؛ رسالت خبرنگار آنقدر والا و بالاست كه هم رديف شغل هاي مهم و مؤثر قرار گرفته؛ به طور مثال خبرنگار هم كار روحانيت را در تبليغ ارزش‌هاي اسلامي انجام مي دهد، هم كار معلم و استاد را انجام داده و در آموزش جامعه مؤثر است.

خبرنگار سرباز عرصه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی هست . رسالت خبرنگار آگاهي بخشي، اطلاع رساني، بصيرت افزايي، هدايت جامعه وروشنگری و انعکاس واقعیت‌ها است. خبرنگار همچون سربازی فداکار از جوهر وجودش و با سلاح قلمش همواره در میدان مین قدم می نهد تا جامعه را از خطرات آگاه سازد.

خبرنگار نقش احزاب و نهادهاي مدني را هم انجام مي دهد، به طوري كه در دفاع از حقوق مردم همواره پيشتاز است و از طرفي در تبيين اهداف و برنامه هاي دولت ها و مسئولان براي مردم و آرامش جامعه نقش آفريني مي‌كند. پس خبرنگاران مشاوران امین و ناصحان مشفقی هستند که با ارائه مطالب و انعکاس حقایق در تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی یاریگر مسئولان خواهند بود. به همین خاطر است که شاید بتوان ازخبرنگاران به عنوان مخلص‌ترين و نقش‌آفرين‌ترين قشر بيش از اقشار و صنوف ديگر و افرادي كوشا در جهت ارتقاي فرهنگ عمومي، جايگاه فرهنگي و سياسي جامعه مي‌توان ياد كرد.

البته خبرنگار بايد با توجه به مسئوليت مهمي كه دارد جايگاه خود را حفظ كرده و آن را به ثمن بخس نفروشد، چرا كه دفاع از حق هزينه دارد و كسي كه اين شغل را انتخاب مي‌كند بايستي آماده پرداخت هزينه‌هاي آن هم باشد. اگر خبرنگار به دنبال نقد عملکرد مسئولان باشد، منافع شخصیش به خطر می‌افتد و اگر منافع شخصی را در نظر بگیرد، آنگاه نمی‌تواند به رسالت اجتماعی و رسانه‌ای خود عمل کند.

همچنين خبرنگار نبايد با همراهي كردن مسئولان نالايق و ناكارآمد و يا افراد فاسد و خيانتكار، با قلم و بيان خود كارهاي آن ها را توجيه نموده و درصدد عادي سازي شرايط باشد، به صورتي كه با تلقين و فضاسازي خبرنگار موجبات استمرار دوران مسئوليت افراد نالايق و فاسد فراهم گردد.

البته نبايد فراموش كرد گاهي همين خبرنگار از اوج عزت به مرتبه پايين ذلت نزول مي كند كه خداي ناكرده براي بيگانگان كار كند و كشور و ملت خودش را به دشمنان بفروشد.

در پایان باید گفت روز خبرنگار مي‌تواند يك فرصت و بهانه بسيار خوبي باشد تا به دغدغه‌ها، مشكلات و معضلات اين صنف توجه شود. صنفي كه در طول سال نگران ساير قشرها هستند و شايد روايتگر و پيام‌رسان دغدغه‌هاي همه اقشار جامعه باشند، اين روز مي‌تواند فرصت مناسبي باشد تا در حقيقت دغدغه‌ها و معضلات اهالي رسانه ياد، مورد بررسي و حل و فصل قرار گيرد.

ابوالفضل فخرالاسلام

انتهای پیام/

captcha