بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد سیروس گرجستانی در سن 76 سالگی درگذشت حادثه در یکی از سوله های در حال احداث سایت هسته ای نطنز برخورد پراید با تریلی در اتوبان تهران – ساوه دو کشته بر جا گذاشت ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست صنعاء به شدت بمباران شد توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان میان وعده‌های خوشمزه‌ای که انرژی بدنتان را تامین می‌کنند آیین تعویض پرچم گنبد حرم مظهر امام رضا (ع) امشب برگزار می‌شود جنگنده آذرخش؛ استوانه صنعت هوایی ایران در اوج تحریم‌ها + تصاویر
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
کد خبر: 60669
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
کارشناس مسائل فرهنگی عنوان کرد

عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در دو کانون مدرسه و خانواده با استفاده از نوشت‌افزار ایرانی

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه خرید نوشت‌افزار ایرانی اولویت اول دانش آموزان و والدین باشد گفت: خرید نوشت‌افزار ایرانی تقویت تولید داخلی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در دو کانون مهم مدرسه و خانواده را به همراه دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ عسگری کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که استفاده از نوشت‌افزار با نقوش ایرانی و اسلامی در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی است، گفت: دانش آموزان و والدین در خرید لوازم‌التحریر مورد نیاز برای مدارس، اولین گزینه انتخابی شان محصول تولیدی داخلی باشد.

عسگری با تأکید بر اینکه کشورهای غربی با خلق شخصیت‌های کارتونی به دنبال ترویج فرهنگ غربی در سایر کشورها به‌ویژه ایران هستند، اظهار کرد: ضرورت دارد جهت مقابله با این شیوه اقدامات مناسب برای هدایت مردم به سمت نوشت‌افزارهای ایرانی و اسلامی صورت گیرد.

وی ادامه داد: نهادینه شدن بستر نمایشگاه‌های نوشت‌افزار ایرانی، در حوزه دانش‌آموزی می‌تواند شخصیت های تخیلی و ساختگی غربی که هیچ سنخیتی با دنیای واقعی ندارند را از ذهن دانش آموزان ایرانی پاک کند.

این کارشناس مسائل فرهنگی بیان کرد: خانواده ها با انتخاب ملزومات مورد نیاز دانش آموزان برای شروع سال تحصیلی باید به آن‌ها بیاموزند که هدف از انتخاب کالای ایرانی تقویت تولید داخلی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در دو کانون مهم مدرسه و خانواده است.

عسگری اضافه کرد: نوشت‌افزارهای ایرانی وسیله‌ای برای انتقال فرهنگ به کودکان و نوجوانان است و تولیدات داخلی در بخش نوشت‌افزار برای کاهش وابستگی به نوشت‌افزار خارجی باید با کیفیت بالا تولید شود. باید به خانواده‌ها توصیه کرد، نوشت‌افزار و سایر مایحتاج موردنیاز فرزندان خود را برای مدرسه و سایر نیازهای آن‌ها را از تولیدات داخلی تهیه کنند چون این حرکت فرهنگی در کنار اینکه به اقتصاد کشور ما کمک می‌کند در ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی هم نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه نوشت‌افزار در شکل‌دهی و قوام شخصیت فرهنگی دانش آموزان به ویژه در سال‌های اولیه تحصیل بسیار مهم است، گفت: طرح‌های ایرانی باعث می‌شود که ذهن کودکان منحرف نشود و این اقدام فرهنگی که با طراحی بر روی لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان شناخته می‌شود بسیار تأثیرگذار است.

این کارشناس مسائل فرهنگی یادآور شد: برای سوق دادن دانش آموزان به سوی استفاده از نوشت‌افزارهای ایرانی و اسلامی باید به خانواده‌ها با توجه نکات آموزشی در زمینه پیامدهای منفی لوازم التحریر خارجی را هشدار داده شود. نوشت افزارهای ایرانی نیز باید جذاب، متنوع و با کیفیت باشند تا دانش آموزان بتوانند لوازم مورد نیاز خود را انتخاب و تهیه کنند.

عسگری خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از انتخاب نوشت افزارهای خارجی باید فرهنگ استفاده از نوشت افزارهای ایرانی را در بین دانش آموزان و خانواده ها تقویت شود تا دانش آموزان با اشتیاق کالای ایرانی را انتخاب کنند. هر سه عنصر ترویج، فرهنگ سازی و تبلیغات عناصر مهم در افزایش آگاهی دانش آموزان و خانواده ها خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha