آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است رد رشوه 50هزار دلاری ازسوی مأموران انتظامی شهرستان دلیجان رونمایی تجهیزات اهدایی مجمع خیرین سلامت به بیمارستان آیت الله خوانساری اراک کادر درمان مخلصانه در میدان خدمت رساندن به مردم نقش آفرینی می کند پایان 4 دهه چشم انتظاری پدر و مادر شهید هاکوپیان/ هراچ از گمنامی درآمد
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
کد خبر: 60642
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی مطرح شد

کاهش فضای باز مدارس غیرانتفاعی به ۸۰ متر تنها برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹/ لغو ممنوعیت سکونت غیر در مدارس غیرانتفاعی در صورت استحکام مدرسه

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به قانون الزام مدارس غیرانتفاعی به وجود 200متر مربع فضای باز، گفت: با نظر استاندار مرکزی مصوب می شود این میزان در سال تحصیلی پیش رو از 200 متر مربع به 80 متر مربع کاهش یابد تا مشکلی به وجود نیاید.

به گزارش دیار آفتاب؛ عصر امروز در سالن جلسات استانداری مرکزی جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار مرکزی، مدیر کل آموزش و پرورش و اعضای این شورا برگزار شد.

محمدی عضو شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به تخلفات انجام شده توسط برخی مدارس که باعث تعطیلی آن ها به دستور دادستان شده است، گفت: گرچه این تخلفات باعث تعطیلی مدارس شده و باید اصلاح شود ولی این تعطیلی ها مشکلاتی را هم برای آموزش و پرورش در پی دارد.

الزام وجود ۲۰۰متر مربع فضای باز در مدارس غیرانتفاعی ۸۰درصد این مدارس را تعطیل می کند

وی افزود: در مصوبه آموزش و پرورش مدارس غیر انتفاعی موظف به داشتن ۲۰۰ متر مربع فضای باز شده اند که با توجه به نبود این فضا در بسیاری از مدارس غیرانتفاعی سطح استان، با اجرای این قانون ۷۰ تا ۸۰ درصد چنین مدارسی باید تعطیل شود که باز مشکلات بسیاری را برای آموزش و پرورش ایجاد می کند.

محمدی گفت: همچنین در قانون آمده که سکونت غیر در مدارس غیرانتفاعی ممنوع است. این در حالی است که اکثر افراد غیر که در این مدارس ساکن اند، از فرهنگیان بازنشسته ای هستند که به جای انتقال سرمایه خود در کارهای دیگر، آن را در حوزه آموزش آورده اند تا خدمتی به این حوزه کرده باشند.

کاهش فضای باز مدارس غیرانتفاعی به ۸۰ متر تنها برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹

در ادامه جلسه بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به قانون الزام مدارس غیرانتفاعی به وجود ۲۰۰متر مربع فضای باز، گفت: با نظر استاندار مرکزی مصوب می شود این میزان در سال تحصیلی پیش رو از ۲۰۰ متر مربع به ۸۰ متر مربع کاهش یابد تا مشکلی به وجود نیاید؛ چرا که در حال حاضر مدارس ثبت نام خود را انجام داده اند و اگر این قانون اجرا شود بسیاری از مدارس باید تعطیل شوند و به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: لذا برای اینکه دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید بلاتکلیف نمانند، مصوب می شود تا مدارس غیرانتفاعی با میزان فضای باز ۸۰ متر در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به فعالیت خود ادامه دهند ولی در بازه زمانی ۵ ساله این فضا را به میزان استاندارد یعنی ۲۰۰ متر مربع برسانند.

لغو ممنوعیت سکونت غیر در مدارس غیرانتفاعی در صورت استحکام مدرسه

وی افزود: البته مدارس نوسازی که تازه مجوز دریافت می‌کنند باید همان حداقل ۲۰۰ متر فضای باز را داشته باشند. همچنین مصوب می شود سکونت غیر در مدارس غیرانتفاعی در صورت وجود استحکام لازم در بنای مدرسه ممنوعیتی نداشته باشد.

شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در پایان جلسه در جمع خبرنگاران با اشاره به شتاب بخشی به حوزه سواد آموزی، گفت: اتفاقاتی که در حوزه سوادآموزی استان رخ داده و منجر به انعقاد تفاهم نامه های کاری با سایر دستگاه ها شده بود مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد به صورت عملیاتی در سال جاری به منظور شتاب بخشی به این بخش ملاک عمل قرار گیرد.

انتهای پیام/

captcha