صدور کیفرخواست برای 11 نفر از کارکنان انجمن حمایت از بیماران کلیوی ساوه شکوری راد به دنبال تقلیل تکلیف به حق! جمع‌آوری بیش از 11 میلیارد تومان زکات در استان مرکزی داوطلبان انتخابات مجلس رعايت قانون را در دستور كار خود داشته باشند رونمایی و جشن امضای کتاب «هورس» برگزار می شود آغاز مرمت بخش‌های آسیب‌دیده امام‌زاده شاهزاده حسین فراهان اعزام 280 دانش‌آموز اراکی به اردوهای راهیان نور مافیای واردات اجازه رونق تولید داخلی را نمی‌دهد جایگاه ایران بین ۵ تولیدکننده نخست آسیا در زیست فناوری/ تکنولوژی پاکی که 31 میلیارد دلار به اقتصاد کشور کمک می‌کند خطر سیلاب در کمین خوزستان/ نبض سیل بندها کند می‌زند
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
کد خبر: 60575
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
پیگیری های دیارآفتاب جواب داد

خانواده بی‌خانمان اراکی خانه‌دار شد/خیرین اراکی نگذاشتند همنوع خود شبی را بی‌سرپناه بگذراند

خانواده ای که روز گذشته به علت عدم توانایی در پرداخت اجاره منزل خود در کمربندی اراک سرگردان بود، خانه دار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ صبح روز گذشته بود که مطلع شدیم اثاثیه خانواده ای به علت عدم توانایی در پرداخت به موقع اجاره منزل توسط صاحبخانه به بیرون ریخته شده و در کنار کمربندی اراک سرگردانند.

خبرنگار دیارآفتاب به محل مورد نظر رفت و با سرپرست خانواده به صحبت نشست. بنابر گفته او به خاطر وضعیت بد اقتصادی و عدم پرداخت حقوق چندین ماهه اش (از بهمن 97 تا به الان) توسط صاحبکار، نتوانسته از پس مخارج زندگی برآید و در نهایت توسط صاحبخانه بیرون انداخته شده است.

__________________________________________________________________________
برای اطلاع بیشتر از موضوع این مطلب را بخوانید(http://www.diyareaftab.ir/news/60539/)
__________________________________________________________________________

پس از انتشار این خبر در سایت و کانال دیار آفتاب بود که بسیاری از مردم و ارگان های مربوطه با ابراز محبت و پیگیری های بسیار به دنبال کمکی هر چند کوچک و در حد توان خود به این خانواده شدند. در این بین کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعزام کارشناس خود به محل و گفتگو با سرپرست خانواده، قول مساعدت مالی برای برطرف شدن قسمتی از مشکلات این خانواده را داد.

همچنین موسسه خیریه عمل با اعزام کارشناس خود به محل و پرس و جو از وضعیت این خانواده، متعهد شد تا زمانی که سرپناهی برای آنان مهیا نشده، سه وعده غذای گرم به آنان برساند.

در این بین مردم نیز در پیام های بسیاری خواهان واریز کمک های مالی خود به حساب این خانواده بودند و برخی اعلام آمادگی برای کمک های بیشتر و وسیع تر را داشتند.

صبح امروز در تماسی که خبرنگار ما با سرپرست این خانواده داشت پیگیر وضعیتشان شد. سرپرست خانواده با بیان اینکه پس از گزارش دیار آفتاب افراد و ارگان های بسیاری برای مساعدت به او و همسرش اقدام کرده اند، گفت: چندین ارگان و نهاد و بسیاری از مردم به پیش ما آمدند و در حد توان خود کمک کردند یا قول مساعدت دادند.

در این بین شب گذشته یکی از همشهریان با حضور در محل سکونت موقت این خانواده و پیگیری ماجرا، در اقدامی خیرخواهانه خانه خالی خود را به همراه آب و برق و گاز رایگان به مدت یک سال در اختیار آنان گذاشته و حتی قول مهیا کردن شغل برای سرپرست خانواده را داده است.

این موضوع نشان می دهد گرچه شاید اندک افرادی باشند که در این اوضاع بد اقتصادی با بالابردن اجاره خانه همشهریان خود را تحت فشار اقتصادی قرار دهند ولی بسیاری از افراد هستند که نه تنها هوای مستاجرین خود را دارند بلکه اگر ببینند همنوع خود دچار مشکلی شده حتی حاضرند به صورت رایگان امکانات خود را در اختیارش قرار دهند. این موضوع نشان می دهد در این جامعه هنوز انسانیت نمرده و هر جا پای مردم در میان باشد کار روی زمین نمی ماند.

انتهای پیام/

captcha