ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها امیر جدید کویت کیست؟/ تداوم نقش میانجی‌گرایانه در دوره «شیخ نواف» قیمت روز گوشی موبایل در ۱۰ مهر دشمن در جنگ نظامی هماورد ایران نیست/ نبرد فعلی، فرهنگی و اقتصادی است خضریان از خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه خبر داد سقوط قدرت خرید مسکن به پایین‌ترین سطح سه دهه اخیر +نمودار
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷
کد خبر: 60543
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
در ۱۴۸ امین جلسه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی مطرح شد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقشه‌های دشمنان را خنثی کند/ اجلاسیه روحانیون شهریورماه در محلات برگزار می‌شود

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان مركزي با اشاره به برگزاری اجلاسیه روحانیون گفت: ۱۱۰ شهید روحانی در استان مرکزی وجود دارد که در جهت تکریم و بزرگداشت آن‌ها اجلاسیه روحانیون شهریورماه در محلات برگزار می‌شود

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ غلامرضا کریمی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در ۱۴۸ امین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره در استان گفت: متأسفانه ۹۵ درصد از مردم استان مرکزی هم اکنون از جزئیات کنگره شهدا اطلاعی ندارند و در این خصوص نیاز است یک موج خبری در رسانه ها ایجاد شود.

کریمی اظهار کرد: همانگونه که در هنگام تشییع شهدای غواص یک هیجان و عطر خاصی در فضای عمومی جامعه و به خصوص تهران در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد نیاز است آن فضا و هیجان در مورد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی انجام شود.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح الله با اشاره به اینکه کلیه محتویات برنامه های ذیل کنگره باید با محوریت کنگره باشد بیان کرد: مخاطب ما در کلیه برنامه ها عامه مردم هستند که باید همه برنامه ها محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشند و این موضوع نیاز به توجه زیادی دارد.

وی دهه ولایت را مناسب ترین ایام برای برگزاری برنامه های با محتوای ولایت و شهادت دانست و افزود: برنامه های فرهنگی با محتوای اجلاسیه روحانیون در سه مرحله دهه ولایت،قبل از محرم و خود ایام محرم برگزار می شوند که ۱۶ برنامه در شهر اراک و ۴ برنامه در شهر محلات پیش بینی شده اند که لازم است برنامه های ایام محرم با محتوای عاشورایی تدارک دیده شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه در کنگره شهدای استان اولویت بر استفاده از ظرفیت های داخلی استان است گفت: تأکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کنگره ها استفاده از ظرفیت های استانی است و این کنگره فرصتی مهم برای سایر هنرمندان است که علاوه بر اینکه خودشان را در معرض عموم قرار می دهند می توانند استعدادهای خود را تقویت کنند و مانند سایر هنرمندان شاخص کشوری برنامه برگزار کنند و صرفا نباید بر روی عده ای خاص برنامه ریزی شود.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح الله، فرهنگ سازی در کلیه برنامه های ذیل کنگره را امری لازم و ضروری خواند و خاطر نشان کرد: محتوای فرهنگ سازی باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد و به نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و تبیین آن نیز پرداخته شود.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان مركزي:

اجلاسیه روحانیون شهریور ماه  در محلات برگزار می شود

مصطفي مشايخي مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان مركزي نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری اجلاسیه روحانیون گفت: ۱۱۰ شهید روحانی در استان مرکزی وجود دارد که در جهت تکریم و بزرگداشت آنها اجلاسیه روحانیون شهریور ماه  در محلات برگزار می شود و مکان برگزاری آن به جهت وجود مبارک شهید محلاتی در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه کتاب عکس شهدای روحانیون در دفاع مقدس که قرار است در این اجلاسیه تهیه شود افزود: بیش از ۱۲۰ عنوان عکس از شهدای روحانی استان در این کتاب استفاده شده که در مرحله تدوین قرار دارد.

حجت الاسلام علیرضا رستگاران کارشناس فرهنگی در این جلسه نیز با اشاره به اینکه شهدا ارزش های مشترک میان همه ملت ایران هستند گفت: عموم مردم بر روی یک سری نقاط مشترک همچون شهدا هم نظر هستند و با هر تیپ و سلیقه ای وقتی به شهدا می رسند دست های خود را بالا می برند و در مقابل شهدا احترام خاصی قائل می شوند.

وی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی را یک فرصت ارزشمند برای استان دانست و افزود:هنرمان باید این باشد که با کنگره شهدا همه مردم را پای کار بیاوریم که فضای مجازی می تواند بستری مناسب برای تحقق این موضوع باشد که باید به آن توجه شود.

مسئول کمیته هنری ستاد کنگره شهدای استان مرکزی:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند نقشه های دشمنان را خنثی کند

اسماعیل غلامی مسئول کمیته هنری ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در این جلسه با اشاره به برنامه های جنبی که در ذیل کنگره شهدا انجام می شوند گفت: در حوزه کودکان و نوجوانان باید به گونه ای کار کنیم که بتوانیم رحیم آنجفی ها و حججی های آینده را تربیت کنیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در همه زمینه ها سرمایه گذاری کرده تصریح کرد: دشمن با به کارگیری همه ظرفیت ها برای جوانان توطئه آفرینی می کند و لذا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد و نقشه ها دشمن را خنثی کند.

غلامی با تأکید بر اینکه اثرگذاری برنامه های فرهنگی را نباید یک شبه ببینیم افزود: به عنوان مثال پیاده روی اربعین حسینی اگر برای ما به عنوان یک اصل باشد می بینیم امروز آن لشگر عظیمی که به سوی تجدید میثاق با امام حسین(ع) حرکت می کنند چه تأثیری در جامعه اسلامی گذاشته است و کارهای فرهنگی عمیق می تواند اینگونه تأثیر گذار و موثر باشد.

انتهای پیام/

captcha