حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد خبر: 60453
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک مطرح کرد

کمک به محرومین و پرورش نیروی طراز انقلاب هدف اصلی اردوهای جهادی/ ساخت و ترمیم 100واحد مسکونی برای سیل زدگان

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک گفت: با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی افراد تحت پوششی که منازلشان تخریب شده بود شناسایی شده و عملیات ساخت و ساز آن با حضور نیروهای بسیجی و جهادگر در حال انجام است.

سرهنگ محمدرضا عسگری فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص طرح جهاد همبستگی ملی که روستاهای اراک در حال اجراست، گفت: با همت سپاه و بسیج و سایر دستگاه های مرتبط ساخت خانه سیل زدگان روستایی در حال انجام است.

ساخت و ترمیم 100واحد مسکونی برای سیل زدگان

وی با اشاره به تخریب های به وجود آمده در اثر بارندگی و سیل امسال، افزود: با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی افراد تحت پوششی که منازلشان تخریب شده بود شناسایی شدند. تعداد خانه های تخریب شده به 100 واحد می رسد که عملیات ساخت و ساز آن شروع شده و ادامه دارد.

عسگری با بیان اینکه تا به حال کار 35 واحد مسکونی آغاز شده است، گفت: این تعداد واحد مسکونی در روستاهای محمدیه، هزاوه، بان، شمس آباد، شانق، جمالکه، دهنمک، داودآباد، خوشدون، مصلح آباد، حر آباد، کرکان، قلعه بالای ساروق، بادرستان، مشهد الکوبه و نوازن در حال ساخت و ساز است و قرارداد آن با کمیته امداد و بهزیستی بسته شده است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک ادامه داد: تا به حال دو واحد مسکونی واقع در روستاهای خوشدون و مصلح آباد به مرحله نازک کاری رسیده و رو به اتمام است. همچنین اسکلت بندی 4 واحد تمام شده و ادامه مراحل آن در دست انجام است و 7 واحد نیز پی کنی شده و در حال ساخت فنداسیون آن هستیم.

حضور پر رنگ داوطلبین در اردوهای جهادی

وی با اشاره به فراخوانی بسیجیان جهت کمک به ساخت منازل سیل زدگان، گفت: به لطف الهی تعداد داوطلبین حضور در چنین فعالیت هایی بسیار زیاد است و هر گروه با ذوق و شوق مشغول به کار می شود و قسمتی از پروژه را جلو می برد. برای مثال در روستای محمدیه در حال حاضر حدود 50 نفر از جهادگران بسیجی مشغول به کارند و در کنارشان استاد کار حضور دارد و کار را به صورت تخصصی و اصولی پیش می برد.

کمک به محرومین و پرورش نیروی طراز انقلاب هدف اصلی اردوهای جهادی

عسگری به بیان اهداف اصلی اردوهای جهادی پرداخت و اظهار کرد: کمک به محرومین و پرورش نوجوانان داوطلب حاضر در اردو برای رسیدن به سطح نیروی طراز انقلاب اسلامی دو هدف اصلی چنین اردوهایی است.

نیاز به کمک خیرین در ساخت و ساز خانه سیل زدگان

وی افزود: در شرایطی که دشمن تمام توان خود را برای تحریم اقتصادی و فشار به مردم به کار گرفته است، اگر افرادی که مشکل مالی کمتری دارند بتوانند در این امر خیر کمک کنند می توان بخش عظیمی از سیل زدگان را کمک کرد. به همین علت استفاده از کمک های اقتصادی خیرین و صنعتگران در سریع تر شدن ساخت و ساز ها بسیار موثر است و از کمک های بیشتر خیرین استقبال می شود.

تجربه ای فراموش نشدنی با حضور در اردوهای جهادی

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک خاطرنشان کرد: در ایامی که دانش آموزان و دانشجویان اوقات فراغت خود را می گذرانند می توانند با حضور در اردوهای جهادی تجربه ای فراموش نشدنی را داشته باشند و در ساخت خانه های سیل زدگان کمک کنند. همچنین نیاز است تا اصناف مرتبط با مصالح ساختمانی با کمک خود نسبت به رساندن مواد اولیه ساخت منازل، جهادگران را یاری کنند.

انتهای پیام/

captcha