شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۳
کد خبر: 60436
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
استاندار مرکزی عنوان کرد

وجود دو هزار واحد آموزشی فرسوده و کمبود ۳۵۰۰ معلم در استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: حدود دو هزار واحد در استان مرکزی وجود دارد که یا قدیمی و یا دچار فرسودگی شده اند و در برخی از موارد غیر قابل استفاده هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه مشترک روسای دانشگاه‌های استان با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ممکن است در استان مرکزی سرانه دانش آموزی در نرم کشوری باشد ولی در این خصوص مشکلاتی وجود دارد گفت: حدود دو هزار واحد در استان مرکزی وجود دارد که یا قدیمی و یا دچار فرسودگی شده اند و در برخی از موارد غیر قابل استفاده هستند.

وی تعداد واحدهای که قابلیت استفاده دارند را یک چهارم خواند و افزود: شهرهای بزرگ استان مرکزی که بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان را پوشش داده اند مشکلات جدی ای در این خصوص دارند و ما در استان تنها ۸۰ مدرسه کانکسی داریم که اینها باید در بودجه لحاظ شوند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه در آموزش و پرورش استان بیش از ۳۵۰۰ نیرو کمبود وجود دارد گفت: باید مجوز به کارگیری نیروی جدید در این سازمان اخذ شود و به گونه ای لحاظ شود که به کارگیری نیروها از نیروهای بومی انجام شود چراکه در فراخوان و آزمون عمومی نیروهای غیر بومی پس از گذشت شش ماه از درخواست انتقال به شهرستان خود را دارند و این مشکل ایجاد می کند.

وی ادغام هدفمند دانشگاه ها را برای سیستم آموزش عالی کشور بسیار مفید دانست و بیان داشت: تجربه نشان داده که ادغام دانشگاه ها به صورت کارشناسی شده می تواند نتایج خوبی داشته باشد و این موضوع به احتمال زیاد در دستور کار کمیسیون و یا مقامات عالی کشور نیز قرار دارد.

آقازاده با انتقاد از اینکه در برخی از دانشگاه ها نمازخانه ها به محل استراحت تبدیل شده اند و یا دانشجویان از داشتن خوابگاه و غذا خوری برخوردار نیستند اضافه کرد: اینگونه مسائل در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست و باید برای حل این مشکلات تصمیمات جدی صورت پذیرد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: پیشنهاد این است که برای حل مشکلات آموزشی استان مرکزی یک رقمی را در نظر بگیرند و مجمع نمایندگان استان آن را با واقعیت ها بررسی کند تا در آینده به عنوان بودجه در استان برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

captcha