آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس فعالیت های محرومیت زدایی نقطه مقابل با اقدامات و توطئه های دشمنان است توقیف محموله 5 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در استان مرکزی 2کشته و 2 مجروح در سانحه رانندگی محور اراک – توره واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس/ وجود ۶۱ هزار اماکن ورزشی در کشور
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۷
کد خبر: 60303
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
در جلسه ستاد کنگره شهدای دانشجو استان مرکزی مطرح شد

بسیاری از فرماندهان دوران دفاع مقدس را دانشجویان تشکیل می‌دادند/ رونمایی از کتاب رزمندگان دانشجو و نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس در اجلاسیه دانشگاهیان

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: دانشگاه و دانشجویان نقش مهمی را در هشت سال دفاع مقدس ایفا کردند به طوری که بسیاری از فرماندهان جنگ تحمیلی را دانشجویان تشکیل می دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ ستاد کنگره شهدای دانشجو و قرارگاه شهید علم الهدی استان مرکزی امروز در دانشگاه اراک با حضور مسئولین مربوطه و اعضای کنگره برگزار شد.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این جلسه گفت: دانشگاه و دانشجویان نقش مهمی را در هشت سال دفاع مقدس ایفا کردند به طوری که بسیاری از فرماندهان جنگ تحمیلی را دانشجویان تشکیل می دادند.

وی با بیان اینکه باید ارتباط صنعت و دانشگاه بیش از پیش گسترش یابد، افزود: در شرایطی که دشمنان جنگ اقتصادی را دنبال می کنند، همه مردم خصوصاً دانشگاهیان باید با آن مقابله کرده و در این راستا حرکت کنند.

تأثیر بسزای ۸۰ طرح صنعتی در سرنوشت جنگ

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: عملیاتی شدن ۸۰ طرح مهم صنعتی در دفاع مقدس در سرنوشت جنگ بسیار مؤثر بود.

کریمی اظهار کرد: باید دید دانشگاه‌ها چه میزان به ادبیات جنگ پرداخته‌اند و در صورت کم‌کاری در این حوزه، به‌صورت جدی‌تری به آن ورود کنیم.

وی گفت: اردوی راهیان نور برای دانشجویان فرصتی فرهنگی است و باید از این ظرفیت برای شناخت زوایای دفاع مقدس نهایت بهره را برد.

کریمی خاطرنشان کرد: شناخت چهل‌ساله گذشته کشور، برای دانشجوی امروز باعث ایجاد انگیزه می‌شود که علم خود را در راستای تعالی میهن خود صرف کند و به‌جای رفتن به کشورهای دیگر در کشور خود خدمت کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اراک:

رونمایی از کتاب رزمندگان دانشجو و نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس در اجلاسیه دانشگاهیان

علیرضا بهرامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اراک نیز در این نشست به بیان فعالیت‌های انجام‌گرفته توسط این دانشگاه در راستای اجلاسیه دانشگاهیان پرداخت و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی مختلف و برپایی نمایشگاه های کتاب دفاع مقدس از جمله فعالیت های فرهنگی دانشگاه اراک در راستای فرهنگ ایثار و شهادت بوده است. همچنین کتاب دانشجویان دانشگاه اراک که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشته اند در حال تکمیل شدن است که تا به حال مصاحبه های بسیاری انجام شده و ۹۰۰ صفحه از آن نگارش شده و امیدواریم بتوان آن را در اجلاسیه دانشگاهیان که هفتم مهرماه در استان برگزار می شود، رونمایی کرد.

وی افزود: دفاع مقدس فصلی ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی است که جنبه های معنوی و اجرایی آن باید بیشتر شناسانده شود.

بهرامی ادامه داد: کتاب نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس نیز در حال تهیه است و امیدواریم بتوان آن را در اجلاسیه دانشگاهیان به نمایش در آورد.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی:

ساخت و تکمیل مقبره شهدای گمنام دانشگاه ها قبل از شروع اجلاسیه

 پوراسماعیل مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی به بیان اقدامات انجام شده در راستای کنگره دانشگاهیان پرداخت و گفت: مقرر شد تا دانشگاه هایی که میزبان شهدای گمنام هستند و هنوز مقبره درخوری نساخته اند، تا قبل از شروع کنگره نسبت به ساخت یا تکمیل آن اقدام کنند. همچنین دانشگاه هایی که بی بهره از حضور شهید گمنام هستند نسبت به نصب المان های شهدا در آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: یک برنامه موبایلی مرتبط با شهدا هم در دست اجراست که متاسفانه تا به حال به اتمام نرسیده و نیاز به کمک دانشگاه ها هم از لحاظ اعتباری و هم از لحاظ فنی و تخصصی است تا این اپلیکیشن که اساس آن آموزش آموزه های شهدا به دانشجویان است به سرانجام برسد.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی نسبت به تقویت درس دفاع مقدس در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: کمبود اساتید در این حوزه باعث شده بود که بعضی دانشگاه ها آن را ارائه ندهند. خوشبختانه در استان ۴۰ نفر از رزمندگانی که در دفاع مقدس حضور داشته اند و سابقه تدریس در دانشگاه ها دارند شناسایی شده اند که می توانند به عنوان سرمایه هایی ارزشمند برای تدریس این درس در نظر گرفته شوند.

آمادگی برای اعزام دانشجویان به راهیان نور غرب کشور

وی افزود: متاسفانه مناطق عملیاتی غرب کشور همواره مظلوم بوده اند و کمتر از مناطق جنوب مورد توجه قرار می گیرند. ما به عنوان بسیج دانشجویی استان این آمادگی را داریم تا در صورت همکاری بیشتر دانشگاه ها اعزام دانشجویان به این مناطق را در سال تحصیلی جدید داشته باشیم.

پوراسماعیل گفت: همچنین دانشگاه های استان با توجه به ماهیت خود می توانند در حوزه دفاع مقدس ورود کرده و به صورت تخصصی به بررسی آن بپردازند؛ به عنوان مثال دانشگاه صنعتی اراک می تواند در حوزه مهندسی رزم و دانشگاه علوم پزشکی در حوزه بهداری رزمی ورود کرده و با برگزاری نشست هایی این موارد را برای دانشجویان خود تبیین کند.

کنگره نقش امام خمینی(ره) در راهبری جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید ۱۱ مهرماه سال جاری در استان مرکزی برگزار می شود.

انتهای پیام/

captcha