فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
کد خبر: 60290
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
‌‌‌استاندار مرکزی:

پالایشگاه شازند رفتار مسئولانه تری نسبت به آلودگی هوا داشته باشد/ پیاده راه شدن خیابان حصار ملزم به داشتن مصوبه شورای ترافیک استان است

استاندار مرکزی در خصوص آلودگی پالایشگاه شازند بیان کرد: انتظار است که پالایشگاه شازند رفتاری مسئولانه پذیر نسبت به آلودگی هوا داشته باشد و بهتر است در جلسات کارگروه شخص مدیرعامل حضور پیدا کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در دومین جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک گفت: لازم است ذیل این کارگروه یک کمیته تخصصی تشکیل شود تا از سایر ظرفیت‌های موجود ازجمله انجمن‌های مردم‌نهاد استفاده شود.

آقازاده با تأکید بر اینکه باید اطلاعات لازم و جامع‌تری در خصوص آلاینده‌ها داشته باشیم گفت: در این صورت می‌توانیم خروجی و نتایج مؤثری از کارهایمان داشته باشیم و کارهای انجام‌شده در خصوص آلایندگی‌ها کافی و مورد رضایت استان نیست.

وی با انتقاد از پراکندگی موضوعات مطرح‌شده در کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک ادامه داد: نیاز است قبل از برگزاری کارگروه جلسات کارشناسی انجام شود و مسائل تخصصی در آنجا تصمیم‌گیری و درنهایت نتایج آن به کارگروه منتقل شود.

استاندار مرکزی در خصوص انجام نشدن مصوبات قبلی کارگروه تصریح کرد: کلیه مصوبات این کارگروه برای دستگاه‌هایی که اسم آن‌ها برده می‌شود لازم‌الاجرا هستند و همه موظف به انجام وظایف مشخص‌شده هستند و در صورت عدم انجام تعهدات اقدامات قضایی انجام خواهد شد.

وی در خصوص طرح پیاده راه خیابان حصار اراک عنوان کرد: اینکه شهرداری می‌خواهد این طرح را اجرا کند خوب است ولی این‌گونه اقدامات باید روال قانونی خود را طی کنند.

پیاده راه شدن خیابان حصار  ملزم به مصوبه شورای ترافیک استان

آقازاده پیاده راه شدن خیابان حصار را ملزم به داشتن مصوبه شورای ترافیک استان دانست و افزود: این طرح باید موردبررسی کارشناسان شورای ترافیک قرار گیرد و هم‌اکنون که این طرح اجرا می‌شود مصوبه شورای ترافیک ندارد و باعث اعتراضات بخشی از ساکنین آن منطقه شده است.

پالایشگاه شازند رفتاری مسئولانه پذیر نسبت به آلودگی هوا داشته باشد

وی در خصوص آلودگی پالایشگاه شازند بیان کرد: انتظار است که پالایشگاه شازند رفتاری مسئولانه پذیر نسبت به آلودگی هوا داشته باشد و بهتر است در جلسات کارگروه شخص مدیرعامل حضور پیدا کند.

وی با انتقاد از روند انتقال صنوف آلاینده به شهرک خودرو گفت: باوجوداینکه انتقال صنوف به شهرک خودرو کار سختی است ولی باید این موضوع توسط دستگاه‌های مسئول با جدیت پیگیری شود.

استاندار مرکزی، انتقال تنها ۳۰ واحد به شهرک خودرو را کافی ندانست و افزود: میلیاردها هزینه در آن شهرک انجام‌شده و این تعداد واحد اصلاً قابل‌قبول نیست و باید یک کارگروه برای انتقال صنوف به شهرک خودرو شکل گیرد و کلیه عوامل و موانع به‌طور ویژه بررسی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی:

شهرداری اراک باید موضوع انتقال صنوف به شهرک خودرو را جدی‌تر دنبال کند

‌زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در این جلسه با اشاره به انتقال صنوف به شهرک خودرو گفت: شهرداری اراک باید موضوع انتقال صنوف به شهرک خودرو را جدی‌تر دنبال کند چراکه عملکرد قابل‌قبول نیست.

وی در این خصوص ادامه داد: دادستان اراک اعلام کرده‌اند بحث انتقال صنوف به شهرک خودرو یک ضرورت است و می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی این کار را انجام داد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار