روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌ درمان دیسک و سیاتیک با استفاده از غمز و دلک در حوزه طب سنتی این دختران را داداش ابراهیم چادری کرد افشاگری محسن هاشمی علیه یک طراحی خبیثانه
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
کد خبر: 60061
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
امام جمعه آشتیان:

نیروی انتظامی موظف به برخورد قاطع با قانون‌شکنان است

امام‌جمعه آشتیان گفت: نیروی انتظامی بازوی قوه قضاییه و مجری قانون است و موظف است با کسانی که قانون‌شکنی می‌کنند، بر اساس قانون مقابله و آن‌ها را دستگیر کند و تحویل مقامات قضایی دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری امام‌جمعه آشتیان در خصوص اقتدار نیروی انتظامی در مقابله با قانون‌شکنان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد نیروی انتظامی گفت: حجاب از ضروریات اسلام است که آیات مبارکه قرآن و روایات دلالت براین دارد. از طرفی سیره مسلمین، اهل بیت پیامبر (ص) و سیره زنان صدر اسلام همه حکایت از این می کند که حجاب را قبول داشتند و به حجاب عمل می کردند.

نیشابوری افزود: علاوه بر آن سیره گذشتگان تاریخ ملت ایران، حکایت از این دارد که در ایران باستان هم به حجاب اهمیت می دادند. حتی در درون کاخ پادشاهان همسرانشان قائل به رعایت حجاب بودند و باید گفت که مسئله حجاب در میان مسلمین و ایرانیان یک امر جا افتاده ای است و شکی در آن وجود ندارد.

وی یکی از اهداف انقلاب اسلامی را رعایت ارزش های دینی در جامعه دانست و عنوان کرد: در رأس ارزش‌های دینی به ویژه برای زنان و دختران مسئله حجاب قرار دارد و شکی در این وجود ندارد. علاوه بر این باید گفت که امروز حجاب در کشور ما به عنوان یک قانون رسمی اعلام‌شده است و هم قانون شرع است و هم قانون جمهوری اسلامی. بنابراین بر همه زنان و دختران لازم و واجب است که حجاب را رعایت کنند.

امام‌جمعه آشتیان در ادامه تصریح کرد: عدم رعایت حجاب یک تخلف و جرم است که نیروی انتظامی باید با جرائم آشکار مقابله کند و دادگاه‌ها و محاکم قضایی نیز با کسانی که بی حجابی را در جامعه رواج می دهند برخورد قانونی و آنها را بر اساس قانون مجازات کند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی بازوی قوه قضاییه و مجری قانون است و موظف است تا با کسانی که قانون شکنی می کنند، بر اساس قانون مقابله و آنها را دستگیر کند و تحویل مقامات قضایی دهد.

نیشابوری با تاکید بر اینکه فرقی بین قوانین وجود ندارد، بیان کرد: چه طور است اگر پلیس و نیروی انتظامی با کسی که کمر بند ایمنی نمی بندد یا از چراغ قرمز عبور می کند برخورد لازم را انجام می دهد. یا اگر کسی با سرعت های غیر مجاز در جاده ها برود با او برخورد می شود و یا حتی در جرایم بزرگتر به دادگاه معرفی می شود. پس فرقی وجود ندارد، آن قانون است و حجاب هم یک قانون است. کسانی که قانون حجاب را قبول ندارند و به آن معتقد نیستند چه مسلمان و چه غیر مسمان این ها باید به قانون احترام بگذارند و قانون حجاب را رعایت کنند و اگر رعایت نکنند قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید برخورد قاطع با اینها انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز مسئله حجاب مسئله ای سیاسی است نه فقهی گفت: امروز دشمنان از خارج و در داخل دختران و زنان ما را برای تقابل با نظام جمهوری اسلامی تحریک به کشف حجاب می کنند. دشمنان فکر می کنند از این راه می توانند نظام را درگیر کنند و بخشی از افراد جامعه را در برابر نظام قرار دهند غافل از اینکه قاطبه زنان و دختران جامعه ما معتقد به حجاب هستند.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: در این مسئله ذره ای نمی توان عقب نشینی کرد و هیچ کس حق عقب نشینی ندارد و ما از قوه قضاییه و از نیروی انتظامی هم تشکر می کنیم و هم حمایت. البته باید گفت وظیفه رسیدگی به مسئله حجاب در جامعه فقط بر عهده نیروی انتظامی نیست و ۲۵ دستگاه موظف اند که در مسئله حجاب فرهنگ سازی کنند که در حال حاضر آن که در وسط میدان به وظیفه خودش عمل می کند نیروی انتظامی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ضمن بیان اینکه از همه نیروهای فداکار انتظامی که در مقابله با تهاجم فرهنگی به ویژه بحث حجاب زحمت می کشند و  ناسزا ها می شنوند تقدیر و تشکر می کنیم اضافه کرد: نیروی انتظامی چون براساس قانون عمل می کند مجری قانون است و قاطبه مردم خوشحال از این هستند و از نیروی انتظامی حمایت می کنند.

نیشابوری با تاکید بر اینکه تخریب نیروی انتظامی توسط عده ای قانون شکن و آلت دست دشمن اتفاق می افتد خاطر نشان کرد: این ها در اقلیت اند و فعالیتشان تاثیری در روحیه نیروی انتظامی ندارد. مامورین نیروی انتظامی در این حوزه داوطلبانه و عاشقانه خدمت می کنند و از این تخریب ها ناراحت نمی شوند، بلکه مصمم تر و قاطع تر وظیفه قانونی خودشان را انجام می دهند.

انتهای پیام/

captcha