دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) آلودگی هوا مدارس ابتدایی اراک را به تعطیلی کشاند اجلاسیه خادمین شهدا 17 بهمن ماه در اراک برگزار می شود ترور شهید سلیمانی از اثراهت مذاکره با آمریکا بود/ آماده مقابله با شیطان بزرگ هستیم یارانه در سال 99 به 72 هزار تومان افزایش می‌یابد 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوه توقیف شد کوبی برایانت زندگی در مریخ ایران در پیوند اعضا در جایگاه اول منطقه قرار دارد برگزاری همایش مادرانه با محوریت حضرت زهرا(س) در اراک
سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
کد خبر: 60053
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
ابراهیمی:

نفت فاقد بخش خصوصی اهلیت دار برای تحویل پالایشگاه شازند است

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نفت فاقد بخش خصوصی اهلیت دار برای تحویل پالایشگاه شازند است،گفت: بنده به شدت مخالف واگذار شدن پالایشگاه شازند به بخش خصوصی هستم زیرا با تغییر مدیریتی، پالایشگاه مذکور وارد چالش بحران زایی خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره ی وضعیت پالایشگاه شازند  گفت: بنده به شدت مخالف واگذار شدن پالایشگاه شازند به بخش خصوصی هستم زیرا با تغییر مدیریتی، پالایشگاه شازند وارد چالش  بحران  زایی خواهد شد.

 نماینده  مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که بخش خصوصی اهلیت دار و با تجربه در حوزه نفت نداریم چرا  با دست خودمان پالایشگاه شازند را دچار بحران کنیم تصریح کرد : پالایشگاه شازند از نوع حیث تولید محصولات بسیار نادر است  .

تولید۱۶میلیون لیتر بنزین یورو۴ روزانه در پالایشگاه شازند

وی ادامه داد: تولید۱۶میلیون لیتر بنزین یورو۴ روزانه در پالایشگاه شازند یکی از مزیت های بالقوه برای پالایشگاه مذکور تلقی می شود و این در حالی است که با تغییر ساختار دولتی به خصوصی در پالایشگاه شازند، احتمال وقوع مشکلات حمل و نقلی و محیط زیستی در پالایشگاه شازند درآینده  وجود خواهد داشت.

 ابراهیمی افزود: با توجه به اهمیت  اصل خصوصی سازی در قانون ، شکی نیست که  این شیوه می تواند کارساز باشد اما  باید به این نکته نیز  توجه شود که آیا بخش خصوصی   تجربه  و توان لازم  را برای ورود به حوزه  نفت را دارد زیرا این حوزه بسیار حساس و به نوعی استراتژیک است.

بحث واگذاری پالایشگاه شازند به بخش خصوصی منتفی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس  با بیان اینکه بحث واگذاری پالایشگاه شازندبه بخش خصوصی منتفی است یادآور شد: نفت  فاقد بخش خصوصی  اهلیت دار برای تحویل پالایشگاه شازند است.

captcha