دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) آلودگی هوا مدارس ابتدایی اراک را به تعطیلی کشاند اجلاسیه خادمین شهدا 17 بهمن ماه در اراک برگزار می شود ترور شهید سلیمانی از اثراهت مذاکره با آمریکا بود/ آماده مقابله با شیطان بزرگ هستیم یارانه در سال 99 به 72 هزار تومان افزایش می‌یابد 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوه توقیف شد کوبی برایانت زندگی در مریخ ایران در پیوند اعضا در جایگاه اول منطقه قرار دارد برگزاری همایش مادرانه با محوریت حضرت زهرا(س) در اراک
سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
کد خبر: 60051
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
سلیمی:

طرح مذاکره موشکی توهم مقامات کاخ سفید است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد طرح مذاکره بدون پیش شرط در خصوص مسائل دفاعی و صنعت موشکی کشورمان توهم مقامات کاخ سفید است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ادعاهای تکراری آمریکایی ها مبنی بر وجود آمادگی برای مذاکره بدون پیش شرط با کشورمان، گفت: به نظر می رسد ترامپ و پمپئو دچار توهم شده اند زیرا هیچ کشوری در خصوص قدرت دفاعی خودش مذاکره نمی کند و ایران به طریق اَوْلی این اقدام را انجام نمی دهد.

اظهار نظر آمریکا در مباحث دفاعی  کشورمان دخالت در امور داخلی محسوب می شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اظهار نظر آمریکایی ها در خصوص مباحث دفاعی و موشکی کشورمان دخالت در امور داخلی محسوب می شود، اظهار کرد: هر موقع آمریکایی ها حاضر شدند موشک هایشان را نابود کنند، می توانند صحبت از بنیه دفاعی دیگران را دردستورکارشان قرار دهند.

وی ضمن بیان اینکه بهتر است آمریکایی ها بجای طرح چنین موضوعاتی به تعهدات برجامی خودشان عمل کنند و تا این حد درصدد زیاده خواهی نباشند، ادامه داد: هدف آمریکایی ها خلع سلاح کشورمان بوده و در نهایت بدنبال حمله خواهند بود.

توان موشکی کشورمان توانسته امنیت برای مرز و بوم این سرزمین ایجاد کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه توان موشکی و دفاعی کشورمان توانسته امنیت برای مرز و بوم این سرزمین ایجاد کند که این توان بدون تکیه بر غرب و وابستگی بدست آمده است، تصریح کرد: بنابراین در این راه به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهیم کرد.

سلیمی اعتقاد دارد جمهوری اسلامی ایران نیاز به قدرت بازدارنگی وجود دارد و همچنین در مقابل نیاز به قدرت تهاجمی نیز برای مقابله با هر تهدیدی وجود دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصور می کنم ترامپ باید یکبار تاریخ را بخواند و سرنوشت جنگ هشت ساله و دفاع مقدس را مرور کند زیرا ایرانی ها هیچ وقت در خصوص مسائلی که مربوط به تمامیت ملی و قدرت نظامی است کوتاه نیامده و نمی آیند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از آمادگی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر در مصاحبه ای از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بدون شرط با ایران در خصوص برنامه موشکی این کشور سخن گفته بود.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران بزرگترین حامی تروریست در دنیاست. ما درباره نقض حقوق بشر داریم صحبت می کنیم. زندانیان آمریکایی در ایران وجود دارند که غیر قابل قبول است./

پایان پیام

captcha