دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) آلودگی هوا مدارس ابتدایی اراک را به تعطیلی کشاند اجلاسیه خادمین شهدا 17 بهمن ماه در اراک برگزار می شود ترور شهید سلیمانی از اثراهت مذاکره با آمریکا بود/ آماده مقابله با شیطان بزرگ هستیم یارانه در سال 99 به 72 هزار تومان افزایش می‌یابد 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوه توقیف شد کوبی برایانت زندگی در مریخ ایران در پیوند اعضا در جایگاه اول منطقه قرار دارد برگزاری همایش مادرانه با محوریت حضرت زهرا(س) در اراک
سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۵
کد خبر: 60050
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
کریمی در تشریح عملکرد \\

اولویت ما حمایت و کمک به رفع مشکلات صادرات است

رئیس فراکسیون توسعه صادرات گفت: با توجه به بسته بودن درهای کشور و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه و عدم ایجاد فضای رقابتی، باعث می‌شود کیفیت کالا و محصولی که صرفا برای داخل تولید می‌شود روز به روز تنزل پیدا کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد "فراکسیون توسعه صادرات": گفت: این فراکسیون با توجه به رویکرد اساسی که برایتقویت صادرات در کشور وجود دارد، در مجلس ایجاد شد و جمعی از نمایندگان به عضویت آن درآمدند. موضوع صادرات یکی از مهمترین نیازهای امروز کشور است و صادرات مقوله‌ای است که می‌تواند باعث رونق تولید و رونق اشتغال شود و در عین حال تضمین کننده ارتقاء کیفیت، کاهش هزینه و قیمت برای محصولات و کالاهای تولید ایران در بازارهای بین‌المللی شود.

با حضور در بازارهای بین‌المللی به وسیله صادرات می‌توان مرتب خود را در این بازار به‌روز کرد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس دهم بیان داشت: با حضور در بازارهای بین‌المللی به وسیله صادرات می‌توان مرتب خود را در این بازار به روز کرد؛ اما چنانچه محصولی صرفا برای داخل تولید شود، این خطر وجود دارد که با توجه به بسته بودن درهای کشور و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه و عدم ایجاد فضای رقابتی، باعث می‌شود که کیفیت این کالاها روز به روز تنزل پیدا کند و هیچ کسی هم پاسخگو نباشد و قیمت آنها نیز بالاتر رود مثل خودروهایی که در کشور تولید می‌شوند.

کالاهای صادراتی باید در عرصه بین‌المللی بدرخشند

رئیس فراکسیون توسعه صادرات مجلس ادامه داد: کالاهای صادراتی، مجبور است تا در صحنه رقابت بین‌المللی عرضه شود و روز به روز برای ارتقاء کیفیت، کاهش قیمت و بسته‌بندی تلاش کند؛ این امر باعث ارتقاء سطح کیفیت در تولید کشور می‌شود و تولید کننده کالای صادراتی مجبور است که دانش فنی روز را جذب کند و اینها همگی مزیت‌های بسیار زیادی است که برای صادرات وجود دارد.

فراکسیون توسعه صادرات با برای حمایت از مزیت و هدف مطلوب صادرات در کشور تاسیس شد

وی با بیان اینکه برای حمایت از مزیت و هدف مطلوب صادرات در کشور این فراکسیون تاسیس شد، تصریح کرد: از بدو تاسیس جلسات مستمری با مسئولان امر، تشکل‌های صادراتی کشور و دستگاه‌هایی مثل گمرک و امور مالیاتی که صادرکنندگان با آنها چالش دارند برگزار کردیم و جلسات مشترکی با جمعی از صادرکنندگان، تشکل‌های صادراتی و اعضای فراکسیون، وزیر صنعت معدن تجارت و سازمان توسعه و تجارت داشتیم.

مشکلاتی که صادرات را با چالش مواجه کرد بررسی کردیم

کریمی اظهار داشت: دیدگاه‌ها و مواضع خود را در حمایت از صادرات و نقد سیاست‌هایی که مشکل آفرین برای صادرات بوده و به ویژه اتفاقاتی که سال گذشته افتاد و بحث الزام پیمان‌سپاری و مباحثی که صادرات را با چالش جدی مواجه کرد یا مشکل نرخ ارز که در سال گذشته صادرات را تشویق کرد اما در عین حال مشکلاتی را نیز ایجاد کرد، همگی بهانه‌ای بود تا در فراکسیون برای دنبال کردن این موضوعات و حل مشکلات صادرات، تسهیل و تقویت صادرات در کشور تلاش کنیم.

فراکسیون یک تلاش غیر رسمی و جمعی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در تسهیل و تسریع تصویب قوانینی که در مجلس چه در قانون برنامه و چه در قانون بودجه سنواتی و ... در مورد صادرات بود تلاش کردیم احکام خوب و مناسبی در آنجا بیاید. البته فراکسیون یک تلاش غیر رسمی و جمعی است که در بین نمایندگان برای یک هدف شکل گرفته و دنبال می‌شود و باید از مجمع صادرکنندگان پرسید که تا چه اندازه موفق بودیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: وظایف قانونی ضابطه‌مند بر فراکسیون حاکم نیست بلکه کار جمعی و غیر رسمی است که تلاش می‌کند و امیدواریم که این تلاش‌ها مفید واقع شود؛ برای آینده ادامه این تلاش‌ها در حال انجام است و برنامه بعدی جلسه با سازمان امور مالیاتی است که برنامه‌ریزی آن را برای هفته آینده انجام و این روند را ادامه می‌دهیم./

پایان پیام

captcha