فیلم| آغاز طرح زمستانه نیروی انتظامی استان مرکزی دستگیری اعضای باند شرط بندی آنلاین در ساوه گزارش تصویری| آغاز طرح زمستانه 98 در استان مرکزی باید همه دستگاه ها در راستای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای برنامه داشته باشند مرگ ۳۳۸ نفر در حوادث رانندگی استان مرکزی/ تمرکز طرح زمستانه نیروی انتظامی بر دو گردنه برفگیر استان گزارش تصویری|اردو جهادی ماشین‌سازی اراک از آینده فروشی تا تاثیر ژنرال های نفتی در بودجه/ افزایش بودجه شرکت های دولتی درمنافات با اصلاح ساختار طبابت یا درآمد؛ پزشکانی که سوگندشان را از یاد برده‌اند گام هایی که باید برای دست یابی به یک مجلس انقلابی برداشت تراریخته‌ها؛ ضامن امنیت غذایی یا برهم‌زننده نظم طبیعت
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
کد خبر: 60043
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

خط و نشان دادستان کل کشور برای ز/ مسئولان اقتصادی درباره گرانی‌ها پاسخگو باشند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: با کسانی که ارز را از کشور خارج می‌کنند، باید طبق قانون برخورد شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: به دلیل اینکه فضای مجازی بی دروپیکر است و مدیریت در آن به خوبی صورت نمی‌گیرد، آسیب‌های زیادی از این فضا بر جامعه تحمیل می‌شود.

او گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان جرایم رایانه‌ای که بستر وقوع آن فضای مجازی است، پارسال نسبت به سال ۹۶ و همچنین در ۳ ماهه اول امسال، افزایش داشته است.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین منتظری برخی از فعالیت‌ها مانند قماربازی به طور چشمگیری در فضای مجازی در حال انجام است و باید با آن مقابله شود و دستورالعمل‌های لازم برای برخورد با متخلفان این حوزه به دادستانی‌های کل کشور ابلاغ شده است.

او در واکنش به این سوال که چرا با وجود کاهش قیمت ارز در بازار، همچنان قیمت برخی از اجناس رو به افزایش است؟ گفت: درباره این موضوعات از مسئولان اقتصادی و بازرگانی کشور سوال کنید.

دادستان کل کشور ادامه داد: تعزیرات زیر نظر دولت فعالیت می‌کند و زیرمجموعه دادگستری است، دادستانی در این حوزه همکاری‎‌های لازم را انجام خواهد داد، اما مسئولیت پیگیری موضوع افزایش قیمت اجناس برعهده مسئولان اقتصادی دولت است و اگر تعزیرات از دستگاه قضایی کمک بخواهد، ما به موضوع ورود خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه میزان حجم پرونده‌های در حال بررسی پیرامون عدم پرداخت معوقات تسهیلات بانکی توسط متهمان گفت: در ابتدا باید بگویم که حجم پرونده‌ها زیاد است.

او افزود: افرادی که معوقات تسهیلات بانکی را تاکنون پرداخت نکردند، چند دسته هستند؛ ابتدا عده‌ای وجود دارند که ارز گرفتند و به دلایلی آن را خرج کردند و اکنون برای پس دادن معوقات خود پولی ندارند، لذا باید به این افراد برای پرداخت معوقات بانکی خود مهلت داد.

دادستان کل کشور گفت: عده‌ای هم تسهیلات بانکی گرفتند و از طرفی به دلیل شرایط اقتصادی کشور با مشکلاتی مواجه شدند، به عنوان مثال فردی قصد داشت که کارخانه‌ای راه اندازی کند، اما به دلیل گرانی‌ها موفق به تأسیس آن نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: عده‌ای با دریافت تسهیلات بانکی از فرصت سوءاستفاده کرده و اقدام به اختلاس کردند، لذا درخصوص معوقات بانکی باید متناسب با پرونده‌ها برخورد شود.

او با تأکید بر ضرورت برقراری تعامل با بانک‌ها برای پرداخت معوقات تسهیلات بانکی گفت: حقوق بانک‌ها هم باید رعایت شود، چرا که این سپرده‌های مردم است که در بانک‌ها ذخیره می‌شود و از طرفی نیز باید سود این سپرده‌ها به مردم بازگردانده شود؛ ما هم مشکلات بانک‌ها و مردم را می‌دانیم، به همین دلیل با کسانی که ارز را از کشور خارج می‌کنند، باید طبق قانون برخورد شود.

انتهای پیام/

captcha