گزارش تصویری| آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد معرفی شدند پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند/ از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی شرایط جذب نخبگان به‌عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها اعلام شد توافق گران‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا با بایرن مونیخ تصاویر/ سد زاینده رود رونمایی از نسخه روسی، اسپانیایی و فرانسوی پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله‌ خامنه‌ای ۳ پسر خانواده کریمی در یک روز به شهادت رسیدند تصویری که برنامه‌های کودک از زنانگی و مردانگی ارائه می‌کنند توصیه‌هایی برای مراقبت از استخوان‌ها در تمام سنین فضای مجازی توانست اردوهای جهادی را در بین جوانان و مردم به خوبی بشناساند/ برای شکار لحظات ناب باید در بین بچه های جهادی زندگی کرد
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۱
کد خبر: 60010
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

قاطعیت نیروی انتظامی در برخورد با قانون شکنان، امنیت جامعه را تضمین می‌کند/ ضایع کردن حقوق جامعه قابل چشم‌پوشی نیست

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی: نیروی انتظامی با کسانی که عمداً منکرات را در جامعه ترویج می‌کنند و به دنبال قبح شکنی هستند، به صورت قانونی برخورد کند و از هیچ کسی باکی نداشته باشد، چرا که اجرای قانون و قاطعیت به موقع امنیت جامعه را تضمین می کند و مردم از آن حمایت می کنند.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن تشکر از مواضع فرمانده ناجا در اعلام قاطعیت نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان و قانون شکنان، گفت: برای اجرای قانون راه های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می توان به راه های ایجابی اشاره کرد که بهترین راهکار است. اینکه مردم بپذیرند برای برقراری امنیت، نظم، آرامش و رعایت حقوق شهروندی قانون را رعایت کنند و برای همگان این موضوع جا بیفتد، مطمئناً بسیاری از مشکلات موجود در جامعه از بین خواهد رفت.

کریمی، با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی خلاف شرع است، اظهار کرد: فرار از مالیات، تضییع کردن حقوق همسایه و دیگر شهروندان، بوق زدن های غیرضروری و ... همگی از تخلفاتی است که هم در دنیا هم در آخرت معصیت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه خوب جامعه ای است که قوانین در آن رعایت می شود، گفت: در چنین جامعه ای همه در امنیت به سر می برند و مشکل و گرفتاری نیز به وجود نخواهد آمد. طبیعی است که در هر جامعه ای عده ای پیدا می شوند که قوانین را رعایت نمی کنند و حق و حقوق دیگران را ضایع می کند.

در مقابله با قانون شکنان نیاز به قاطعیت است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: برخی افراد به قانون تن نمی دهند و از آن تخلف می کنند، اینجاست که روش های ایجابی جوابگو نیست و نیاز به قاطعیت وجود دارد تا این افراد آسایش، آرامش و امنیت را از جامعه سلب نکرده و حقوق عامه مردم را ضایع نکنند.

وی افزود: لذا اینجاست که پلیس و سایر دستگاه ها باید با قاطعیت اقدام کنند و البته این قاطعیت نیاز به پشتیبانی مردمی هم دارد. به این معنی که عموم مردمی که حاضر به ضایع شدن حقوق خود نیستند و توقع بازپس‌گیری حقوق خود از جانب پلیس را دارند، باید در پشتیبانی از پلیس اقدام کنند تا اقدام قاطعانه پلیس در جامعه مقبول شود.

ضایع کردن حقوق جامعه قابل چشم پوشی نیست

کریمی با بیان اینکه برخی افراد در برخورد پلیس با افراد قانون شکن مزاحم پلیس و مانع برخورد او با فرد متخلف می شوند، گفت: حضور در جامعه با لباس های ضد ارزشی که ترویج کننده فرهنگ منحط غرب است، علاوه بر ضایع کردن حقوق خود و نمایش کمالات خود به نا اهلان، حقوق اجتماعی را نیز ضایع می کنند که این قابل چشم پوشی نیست.

نیروی انتظامی در برخورد با هنجار شکنان از کسی باکی نداشته باشد

وی فرهنگ غرب را فرهنگ لاابالی گری و بی بند و باری دانست و افزود: نیروی انتظامی با کسانی که عملاً و عمداً این منکرات را در جامعه ترویج می‌کنند و به دنبال قبح شکنی هستند، به صورت قانونی برخورد کند و از هیچ کسی باکی نداشته باشد، چرا که اجرای قانون و قاطعیت به موقع امنیت جامعه را تضمین می کند و حمایت مردم را نیز در پی دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: عموم مردم گرچه به زبان نیاورند ولی در ذهن و وجود خود، مقابله با هنجارشکنان را تایید کرده و این حرکت را تحسین می کنند. چرا که اگر عفاف جامعه ای شکسته شود، همه مردم و خانواده ها آسیب خواهند دید، به همین دلیل مردم در چنین مواقعی باید عکس العمل نشان داده و از پلیس حمایت کنیم.

انتهای پیام/

captcha