مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «هورس» اصلاحات ساختاری در بودجه 99 دیده نشده است/وعده ایجاد یک میلیون شغل دقیق و درست نیست انتشار آثار ادبی با رویکرد نقش‌آفرینی بانوان در انقلاب امری ضروری است ارائه ۱۴۷۴ خدمت عمرانی مسکن به مددجویان تحت حمایت استان مرکزی عکس/آيين رونمايي از نخستين كمباين مخصوص برداشت برنج کشور در اراک «هورس» برگرفته از استقامت مادر شهید شاملو برای پیدا کردن فرزندش است احداث 8هزار واحد مسکونی در استان مرکزی/ تلاش برای اضافه کردن 20 دستگاه اتوبوس به حمل و نقل عمومی اراک تا پایان سال کلیپ| اجرای سرود «شرح بیداری» در دانشگاه اراک کشف 480 هزار عدد مواد محترقه غيرمجاز در اراک/ توقيف 2 دستگاه خودروي وانت‌بار مشارکت جوانان در غرب کشور افزایش یافت/ شور انتخاباتی در گام اول
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
کد خبر: 59727
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
کارشناس مسائل بین‌الملل:

اقدامات نمایشی اتحادیه اروپا تأثیری روی برجام ندارد/ ایران باید به سیاست فعلی خود ادامه دهد

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اقدامات نمایشی صورت گرفته از جانب فرانسه و آلمان نتوانسته تأثیرات خود را روی برجام و اقتصاد ایران داشته باشد، به همین دلیل مشخص است که طرف‌های اروپایی به دنبال وقت‌کشی هستند و ایران باید به سیاست فعلی خود ادامه دهد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص کاهش تعهدات ایران در حوزه برجام بابیان اینکه این سیاست می‌تواند به‌عنوان اهرم فشاری علیه اتحادیه اروپا به کار گرفته شود، گفت: با توجه به اینکه طی سال گذشته هیچ‌گونه اقدامی از سوی این اتحادیه خصوصاً سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان که در توافق برجام حضور داشتند صورت نگرفت، بنابراین ایران باید به سیاست فعلی خود ادامه دهد.

وی بابیان اینکه تعیین بازه زمانی برای کاهش تعهدات کار درست و به‌جایی است، افزود: اگر در این مدت اتحادیه اروپا همچنان به کارشکنی خود ادامه دهد، ایران باید به نقطه آغازین و قبل از برجام بازگردد و غنی‌سازی را به میزان بالا انجام دهد.

به‌کارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر در گام‌های بعدی ایران

هانی زاده ادامه داد: به‌کارگیری سانتریفیوژ های پیشرفته‌تر و احیای تأسیسات آب‌سنگین اراک از دیگر فعالیت‌هایی است که ایران در صورت عدم انجام تعهدات برجامی اروپا، درنهایت دست به انجام آن می‌زند.

اقدامات نمایشی فرانسه و آلمان تأثیری روی برجام ندارد

این کارشناس بین‌الملل با اشاره به اقدامات نمایشی صورت گرفته از جانب فرانسه و آلمان، اظهار کرد: به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تاکنون نتوانسته تأثیرات خود را روی برجام و اقتصاد ایران داشته باشد. به همین دلیل مشخص است که طرف‌های اروپایی به دنبال وقت‌کشی هستند.

وی نشست‌های میان ایران و اتحادیه اروپا در وین اتریش را بدون نتیجه دانست و گفت: این نشست باید خروجی مهم و قابل قبولی می‌داشت. بدون نتیجه ماندن چنین نشست‌هایی نشان می‌دهد اروپایی‌ها همچنان بر پایبند بودن ایران به برجام در مقابل عدم پایبندی خود به تعهداتشان معتقدند.

هانی زاده ادامه سیاست ایران به‌صورت کنونی را مفید دانست و خاطرنشان کرد: ایران اگر احساس کند که برجام هیچ‌گونه فایده‌ای ازلحاظ اقتصادی و مالی برای کشور ندارد، گام‌به‌گام تعهدات خود را کاهش خواهد داد و درنهایت از برجام خارج خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha