یک واحد تولیدی تلفن همراه در زرندیه به بهره برداری رسید خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
کد خبر: 596
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
حجت الاسلام پناهیان:

امروز جمهوری اسلامی محدود به ایران نیست/اسلام یعنی مبارزه با طاغوت زمانه/ هدف از تحریف عاشورا، جلوگیری از استکبار ستیزی است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: جوانان مسلمان در کشورهای منطقه منتظر فرمان رهبری هستند و امروز عده‌ای برای این که جامعه از استکبار ستیزی و امریکا ستیزی دست بردارد، عاشورا را تحریف می‌کنند و اسلام یعنی مبارزه با استکبار و طاغوت تا بنیان گذاری حکومت جهانی صالح.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  صبح محلات، حجت الاسلام احمد پناهیان، شامگاه گذشته در یادواره شهداء شهر نیم ور گفت: در عالم هستی پس از مجلس ذکر، هیچ مجلسی به عظمت مجلس بزرگداشت شهدا نیست.

صبح محلات: یادواره شهدا نیم ور

وی ادامه داد: خداود در قرآن اسرار دارد همه مردم شهید را ببینند و حضور او را احساس کنند و شهید زنده و جاری ست.

این استاد حوزه با اشاره به سه نوبت حیات و زندگی شهدا گفت: اولین حیات شهدا همین حیات دنیوی ست که ما نیز در آن حضور داریم و شهدا پس از نثار جان خود در راه خدا بر اساس آیات قرآن در نز خدا زنده اند و روزی می‌خورند و از محضر ائمه و علما استفاده می‌کنند و بر اساس روایات و ایات قرآن شهدا قبل از برپایی قیامت به دنیا باز خواهند گشت دوباره در راه اسلام شیهد و یا همانند دیگر انسان‌ها طعم مرگ را خواهند چشید.

پناهیان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم گفت: شهدا از اعمال خود جدا نیستند و بر همین اساس در نزد ائمه و صالحین هر روز بر مقامشان افزوده می‌شود و شهدا به واسطه عشق و علقه بین خود و خدا به مقام جهاد و مبارزه با کفر و استکبار رسیده اند.

این کارشناس دینی همچنین بیان کرد: وقتی عشق بین خدا با بنده نباشد روحیه جهاد از میان می‌رود و کسانی که نمی‌توانند واقعیت جریان مبارزه با کفر و استکبار را قبول کنند، به خاطر ترس، سعادت و رشد را در صلح با کفر می‌بینند.

وی تشکیل انقلاب اسلامی را برای رساندن جهان به صلح و ثبات دانست و گفت: برای رسیدن به صلح و ثبات و امنیت مبارزه لازم است و نمی‌توان آیات قرآن را نادیده گرفت و عده‌ای بنا بر هشدار رهبری در حال تحریف وقایع هستند و کسانی که در جنگ و انقلاب بودند و حتی به نوعی شناسنامه انقلاب معرفی می‌شوند موضوع برجام را با قطعنامه 598 مقایسه می‌کنند، قطعنامه‌ای که جام زهر برای امام خمینی(ره) بود.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: ما در مذاکرات پرچم صلح را بلند نکردیم و اگر استقامت و پایمردی مردم در احقاق حقوق هسته‌ای نبود همین میزان عقب نشینی را نیز از دشمن مستکبر خود شاهد نبودیم.

پناهیان با انتقاد از کسانی که رابطه با آمریکا را با رابطه با عراق مقایسه می‌کنند گفت: آمریکا و عراق به هیچ وجه باهم قابل مقایسه نیستند چراکه سوء استفاده آمریکا از صدام و عراق باعث تحمیل جنگ هشت ساله به ایران شد و دولت آمریکا یک دولت استکبار ست که همین امروز در عراق، یمن، سوریه در حال جنایت است و تفکری جز نابودی جمهوری اسلامی ندارد.

وی همچنین افزود: امروز جمهوری اسلامی در ایران محدود نشده و به صنعا، تعز، صعده، تونس، مصر، لیبی و یمن رسیده است و زنده نگه داشتن یاد شهدا به ادامه دادن راه آنهاست.

این کارشناس دینی با اشاره به توصیه‌های رهبری در انتخاب اصلح در انتخابات گفت: به کسانی باید رای داد که به دشمن پشت کرده و انقلابی باشند و انقلابی بودن به مبارزه با شاه و کنار آمدن با استکبار نیست و اسلام یعنی مبارزه با استکبار و طاغوت تا بنیان گذاری حکومت جهانی صالح.

وی ادامه داد: ما هنوز در میانه راه مبارزه و انقلاب هستیم و جوانان بحرین، یمن، سوریه و عراق با شعار لبیک یا خامنه‌ای در حال مبارزه برای تحقق عدالت جهانی هستند و همه منتظر فرمان رهبری هستند.

پناهیان همچنین افزود: عربستان پست‌تر و کوچک‌تر از آن است که بتواند جنگی جهانی در عراق، سوریه، یمن و بحرین را اداره کند و افسران اسرائیلی و آمریکایی در اتاق جنگ عراق در حال طرح ریزی و برنامه ریزی هستند و کشتار حاجیان در منا نیز با طرح ریزی همین دشمنان اسلام انجام شد.

این استاد حوزه و دانشگاه در خاتمه بیان کرد: امروز عده‌ای برای این که جامعه از استکبار ستیزی و امریکا ستیزی دست بردارد، عاشورا را تحریف می‌کنند و متفکران غربی نیز برای انحراف جامعه اسلامی با آرمان‌های انقلابی تلاش می‌کنند حکومت اسلامی و نظام اسلامی در ایران را به حکومت یزدی تبدیل و در مقابل آن محمد‌ و سید صادق شیرازی را به عنوان امام حسین معرفی کنند چرا که این جریان به زندگی مسالمت آمیز با غرب و استکبار قائل است.

انتهای پیام/ی

captcha
آخرین اخبار