پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸
کد خبر: 59500
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
گفت‌وگو با سعیده رحیمی ملی‌پوش آلیش بانوان:

افتخار می‌کنم باحجاب کامل در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا می‌کنم

ملی‎پوش کشتی آلیش گفت: افتخار می‌کنم که باحجاب کامل در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا می‌کنم حتی در اردوهای تیم ملی هم که معمولاً فقط خانم‌ها هستیم باحجاب کامل تمرین می‌کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ یکی از مسائلی که طی سال‌های اخیر بسیار توجه جهانیان را به خود جلب کرده است کسب موفقیت‌های مختلف ورزشکاران بانوی ایرانی در عرصه مسابقات بین‌المللی است. ورزشکارانی با شاخصه بنام حجاب نقش متفاوت و تأثیرگذاری را در عرصه بین‌الملل و داخل ایفا می‌کنند و با حضور و موفقیت خود در این مسابقات نشان می‌دهند که حجاب نه‌تنها یک محدودیت اجتماعی ایجاد نمی‌کند بلکه می‌تواند به‌عنوان یک عامل موفقیت در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرین باشد.

ورزشکاران بانوی بسیاری هستند که از شهرهای مختلف کشور اسلامی‌مان در مسابقات ورزشی، علمی و... در سطح بین‌الملل می‌درخشند و علاوه بر اهتزاز پرچم پرافتخار ایران اسلامی، پرچم عفت و حیا را نیز در سطح جهانی بالا می‌برند.

سعیده رحیمی ملیپوش کشتی آلیش از استان مرکزی و اهل شهرستان اراک یکی از این ورزشکاران است، وی دارای 5 مدال آسیایی (یک مدال طلا، یک مدال نقره و 3 برنز و یک مدال نقره جهانی است.

فرارسیدن هفته عفاف و حجاب بهانهای شد تا گفتوگویی را با این بانوی ورزشکار کشورمان که با حضور خود در مسابقات ملی و فراملی باحجاب اسلامی ثابت کرد که حجاب محدودکننده زنان نیست، ترتیب دهیم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

سعیده رحیمی ملیپوش کشتی آلیش گفت: از 11 سالگی کشتی آلیش را شروع کردم و از سال 87 تاکنون عضو تیم ملی کشتی با آلیش هستم.

رحیمی اظهار کرد: در این مدت در مسابقات مختلفی شرکت کرده‌ام که نتیجه آن کسب 5 مدال آسیایی (یک مدال طلا، یک مدال نقره و 3 برنز) و یک مدال نقره جهانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در وزن مثبت 75 کیلوگرم کشتی می‌گیرم ادامه داد: به دلیل آمادگی که در این سال‌ها کسب کرده‌ام و شناختی که از حریفان دارم کسب مدال طلا در مسابقات پیش رو دور از ذهن نیست.

ملیپوش آلیش از استان مرکزی در بخشی از صحبت‌های خود به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه اشاره و اظهار کرد: بسیار خوشحال هستم که در جامعه زندگی می‌کنم که به موضوع حجاب اهمیت ویژه‌ای می‌دهد چراکه معتقدم رعایت عفاف و حجاب بسیار خوب است و فواید آن علاوه بر فرد شامل جامعه نیز میشود.

رحیمی با تأکید بر اینکه حجاب نه‌تنها مشکلی در فعالیت‌های بانوان نداشته است بلکه انگیزه‌ها را برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی زیاد کرده است ادامه داد: در سال‌های اخیر شاهد درخشش بانوان ایران اسلامی باحجاب کامل در رشته‌های مختلف در مسابقات بین‌المللی بوده‌ایم به‌گونه‌ای که باعث شگفتی و تعجب سایر ورزشکاران خارجی شده است.

ملیپوش آلیش از استان مرکزی بیان کرد: حضور گسترده بانوان ورزشکار کشور در مسابقات بین‌المللی و کسب افتخارات مختلف باعث شده است که دنیا قهرمانان ورزشی ایران را باحجابشان می‌شناسند.

رحیمی بیان کرد: آن زمانی که باحجاب کامل پرچم کشورم را در کشورهای مختلف به اهتزاز درمی‌آورم را با هیچ‌چیز عوض نمی‌کنم.

وی اضافه کرد: افتخار می‌کنم که باحجاب کامل در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا می‌کنم حتی در اردوهای تیم ملی هم که معمولاً فقط خانم‌ها هستیم باحجاب کامل تمرین می‌کنیم.

ملیپوش آلیش از استان مرکزی بیان کرد: از آنجایی که ما به‌عنوان ورزشکار ملی‌پوش هستیم و شاید برخی از جوانان ما را به‌عنوان الگوی خودشان انتخاب کنند، پس باید در نحوه پوشش دقت لازم را داشته، تا معرف فرهنگ اصیل ایرانی باشیم.

رحیمی، نقش خانواده‌ها را در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مؤثر دانست و افزود: به دلیل اهمیت و نقشی که خانواده‌ها در تربیت فرزندان خود دارند باید گفت که عفاف و حجاب نیز متأثر از این مهم است.

وی، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید مراقب باشند تا توطئه‌هایی را که دشمنان برای از بین بردن حیا، عفاف و حجاب در جامعه به کار بسته‌اند به نتیجه نرسد.

انتهای پیام/

captcha