تحقیق و تفحص از خانه‌های خالی کلید خورد/دولت اراده‌ای برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی را ندارد/1000 معامله مسکن در سال توسط یک نفر! چرا تب دلار پائین آمد؟/ FATF ایرانی علاج فرار مالیاتی/ آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران نقش سایه‌ها در تصمیمات پرسپولیس/ بمب استقلال از انگلیس می‌آید/بلاتکلیفی تنیس با شایسته ۹ ماهه شد/ پول ندهید ویلموتس می‌رود پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
کد خبر: 59474
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
گزارش

«مروه شربینی» قربانی سیاست‌های اسلام ستیزانه غربی

قاتل شربینی مورد محاکمه قرار گرفت اما باید دانست که امثال آلکس وینز آلمانی روس تبارِ قاتل، تربیت‌یافته نگاه اسلام‌ستیز غرب هستند و قبل از هر چیز باید رسانه‌های دروغ‌گوی غربی محاکمه شوند و محاکمه یک فرد مشکلی از ذات وحشی سیاست‌گذاران غربی حل نمی‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ گسترش اسلام در اروپا طی سال‌های اخیر به‌جایی رسیده است که بسیاری از محققان، اروپای سال ۲۰۵۰ را یک اروپای اسلامی می‌دانند که دولت‌های اسلامی در آن نقش ایفا می‌کنند.  تا جایی که بر اساس آمارهای اعلامی جمعیت فعلی مسلمانان اروپا به ۵ درصد جمعیت اروپا رسیده است و تا سال ۲۰۲۵ در کشوری مانند آلمان به ۱۱ درصد خواهد رسید.

حال با توجه به نرخ مهاجرت به اروپا و نرخ بالای ولادت در بین مسلمانان ساکن در اروپا و همچنین از طرفی با توجه به قدرت‌یابی بیش‌ازپیش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان طلایه‌دار اسلام شیعی و تشکیل حکومتی بر پایه‌ی چارچوب‌های اسلامی و ظهور و بروز بعد اجتماعی اسلام در این قالب، اروپاییان ترس از دست دادن فرصت‌های خود را دارند و برای جلوگیری از این دست اتفاقات به‌واسطه های مختلف و با استفاده از ابزارهای گوناگون در تلاش‌اند تا که بتوانند نهایت بدبینی نسبت به اسلام را در جامعه خود و جامعه بین‌الملل ایجاد کنند.

امروزه ابزارهایی مانند رسانه‌های خبری و تلویزیونی، استفاده از بستری چون فضای مجازی و در کل فضای تحت وب و استفاده از ابزارهای سینمایی مانند ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری موجود در هالیوود  البته با محوریت زیر پا گذاشتن ارزش‌های انسانی درصدند تا بتوانند جریان اسلام‌ستیز را در جامعه خود تقویت کنند و مردمان خود را تا جای ممکن نسبت به اسلام بدبین سازند.

غرب همیشه درصدد این بوده است تا مسلمان را تروریست و اسلام را یک مکتب تروریستی معرفی کند و حتی در برخی از مواقع پا از این هم جلوتر می‌گذارد و مسلمانان را به‌عنوان انسان‌های عقب‌افتاده و یا حتی خارج از چارچوب انسانیت تعریف می‌کنند.

البته باید گفت علی‌رغم تمام فعالیت‌های ضد اسلامی غرب اما همچنان جریان اسلام در این کشورها در حال رشد و شکوفایی است و جریانات اسلامی در اقصی نقاط این کشورها در حال خودنمایی هستند. در مقابل این، گروه‌های تندرو و افراطی اسلام‌ستیز نیز هستند که یا تحت تأثیر این دست از تبلیغات رسانه‌ای قرارگرفته‌اند و یا اینکه خود از داشتن تفکر افراطی رنج می‌برند و سعی دارند که تفکرات خشونت‌آمیز خود را بر سر مسلمانان خالی کنند.

 حمله به مسجدی در نیوزیلند و برخورد با افراد محجبه در سطح کشورهای غربی نمونه‌ای از نتایج این دست فعالیت‌های رسانه‌ای است که باید موردتوجه قرار گیرد.

البته غرب فعالیت‌های خود را محدود به چارچوب‌های رسانه‌ای نکرد و با ایجاد جریانات افراطی با محوریت اسلام سعی برافزایش سطح اسلام‌ستیزی در جامعه خود داشت. گروه‌های تروریستی مانند داعش با عنوان رسانه‌ای «دولت اسلامی» یکی از این دست فعالیت‌ها در این راستا هستند و همچنین  قبل از آن ایجاد گروه‌هایی چون القاعده یکی از روش‌هایی بود تا هم بتوانند جلوی رشد و گسترش جلوه اجتماعی اسلام در اقصی نقاط جهان مخصوصاً در خاورمیانه را بگیرند و هم برای گسترش نفرت از اسلام در جامعه خود قدمی برداشته باشند.

با توجه به اینکه یکی از نمادهای گسترش اسلام در جوامع غربی گسترش توجه به حجاب در این جوامع است پس در مقابل آن افزایش اسلام‌ستیزی برابر است با افزایش حجاب ستیزی و ترغیب افراطیون برای مقابله باحجاب اسلامی است.

جامعه غرب در راستای مبارزه با گسترش حجاب نه‌تنها به تحریک رسانه‌ای و غیرمستقیم عده‌ای برای برخورد باحجاب می‌پردازد بلکه با صدور قانون‌هایی چون ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها سعی دارد که این امر تأثیرگذار اجتماعی را با چالش روبه‌رو و به واسطه‌های همین قوانین افراط‌گرایان را ترغیب به اقدامات ناپسند کند.

یکی از مواردی که می‌توان از آن به‌عنوان نمونه‌ای از این افراط‌های اسلام ستیزانه آن نام برد ماجرای مروه شربینی یک مسلمان مصری ساکن آلمان در سال 2009 است.

زنی که تنها جرم او و فرزند چندساله و جنین سه‌ماهه درون شکمش مسلمان بودن و مزین بودنش به حجاب اسلامی بود. زنی که در مرکزیت کشور مدعیان آزادی و حقوق بشر کشته شد و خونش لکه ننگی شد بر پیکر آزادی‌ای که غرب از آن دم می‌زد.

شربینی توسط یکی از افراطی‌های اروپایی در مرکز دادگاهی در آلمان کشته شد. دادگاهی که شربینی در آن شاکی بود. شاکی از مردی که او را فقط به خاطر حجابش و مکتبش هنگامی‌که با کودکش در پارکی در حال بازی بود مورد توهین قرارداد.

مرد قاتل شربینی را با 17 ضربه چاقو به شهادت رساند و شوهرش که سعی نجات همسرش را داشت نیز مورد اصابت چاقوهای این قاتل قرار گرفت.

پس از شهادت مروه شربینی بود که جریانات مختلف حمایت از او، در اقصی نقاط دنیا شکل گرفت و در بسیاری از کشورها مانند ایران تشییع‌جنازه نمادین برای او برگزار شد. رسانه‌های اسلامی این اتفاق را به شکلی ویژه پوشش دادند اما رسانه‌های آلمانی در لایه‌های پنهان خبری و صفحه‌های پایانی نشریات خود به این موضوع مهم رخ‌داده در آلمان پرداختند.

این ضعف خودخواسته در پوشش خبری تا جایی بود که حتی صدای رسانه‌ی انگلیسی گاردین هم بلند شد و نوشت: رسانه‌های آلمانی در ابتدا در صفحات پشتی خود به این رویداد پرداختند و پس از اعتراضات شدید هزاران مصری در قاهره بود که دولت فدرال آلمان، که تقریباً به مدت یک هفته سکوت کرده بود، در بیانیه‌ای تأسف خود را از این حادثه اعلام کرد.

یکی از نزدیکان مروه شربینی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که وای به‌روزی که چنین حادثه‌ای برای یک اروپایی رخ می‌داد، در آن صورت بود که دولت آلمان و کشورهای اروپایی جنجالی بسیار بزرگ در سراسر دنیا به راه می‌انداختند، ولی در برابر این جنایت تروریستی مهر سکوت بر لب زدند.

کافی بود که قربانی این حادثه یک یهودی باشد و یا یک مسلمان عامل این اتفاق، مطمئناً اتفاقات عجیب رسانه‌ای بالا می‌گرفت و چه فیلم‌ها و مستندهایی که از این مسئله ساخته نمی‌شد تا کمکی باشد برافزایش اسلام‌ستیزی در غرب.

مروه شربینی به شهادت رسید و نامش به‌عنوان شهیده حجاب همیشه باقی است. شربینی نمادی است برای کسانی که در رویای آزادی موجود در غرب غرق‌شده‌اند و خیال می‌کنند که شعار حقوق بشری که غرب آن را فریاد می‌زند، مسئله‌ای واقعی و عملی است. غرب اسلام و حجاب را برنمی‌تابد چراکه اصلی‌ترین اهدافش در آن مورد لطمه قرار می‌گیرد و بر همگان واضح می‌گردد که غرب جامعه انسانیت را با شعار نامفهوم آزادی در یک بازی نانوشته وارد کرده است.

شاید قاتل شربینی مورد محاکمه قرار گرفت اما باید دانست که امثال آلکس وینز آلمانی روس تبارِ قاتل، تربیت یافته نگاه اسلام ستیز غرب هستند و قبل از هر چیز باید رسانه های دروغ گوی غربی محاکمه شوند و محاکمه یک فرد مشکلی از ذات وحشی سیاست گذاران غربی حل نمی کند.     

انتهای پیام/

captcha