تحقیق و تفحص از خانه‌های خالی کلید خورد/دولت اراده‌ای برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی را ندارد/1000 معامله مسکن در سال توسط یک نفر! چرا تب دلار پائین آمد؟/ FATF ایرانی علاج فرار مالیاتی/ آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران نقش سایه‌ها در تصمیمات پرسپولیس/ بمب استقلال از انگلیس می‌آید/بلاتکلیفی تنیس با شایسته ۹ ماهه شد/ پول ندهید ویلموتس می‌رود پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
کد خبر: 59449
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
دکمه توقف و اجرای موسیقی در مرورگر کروم

گوگل کاربرانش را از شر ویدیوهای پخش خودکار خلاص می‌کند

گوگل برای متوقف کردن موسیقی‌ها و ویدیوهای آزاردهنده که با باز کردن برخی صفحات در مرورگر کروم اجرا می‌شوند و کاربر باید به نوار مربوطه رفته و آن را ساکت کند، یک دکمه جهانی در نظر می‌گیرد تا کاربران برای همیشه از شر این مزاحم‌های اعصاب خردکن خلاص شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایسنا  گوگل به زودی یک دکمه پخش / مکث را به مرورگر اختصاصی خود موسوم به "کروم"(Chrome) اضافه می‌کند که می‌تواند توقف یا پخش موسیقی‌ها و ویدئوهای پخش خودکار در همه صفحات باز شده در مرورگر را بر عهده بگیرد.

نسخه جدید کروم با نام "قناری"(Canary) دارای یک ویژگی جدید به نام "کنترل رسانه‌ای جهانی"(Global Media Controls) است که پس از فعال شدن، اگر یک ویدئو در هر یک از صفحات مرورگر در حال پخش باشد، یک نماد در کنار نشانی اینترنتی(در کنار ستاره نشانه) ظاهر می‌شود. با کلیک کردن بر روی آن، یک صفحه کنترل بزرگ‌تر بالا می‌آید که به کاربر اجازه می‌دهد بدون اینکه به سراغ موسیقی یا ویدئوی مربوطه برود، مثل یک برنامه پخش موسیقی آن را متوقف کند، پخش کند یا به جلو و عقب بزند.

این ویژگی می‌تواند به خصوص برای متوقف کردن ویدئوهای مزاحم پخش خودکار مفید باشد. همچنین کنترل یک ویدئو در سرویس‌های اشتراک ویدئو مانند یوتیوب را در صورتی که کاربر به صفحه دیگری برود، بدون نیاز به مراجعت به صفحه مربوطه فراهم می‌کند.

این ویژگی می‌تواند یک تغییر خوشایند باشد، زیرا گوگل اخیراً قابلیت ساکت کردن صفحات را با کلیک بر روی آیکون بلندگو حذف کرد، با این وجود هنوز می‌توان با کلیک راست بر روی تب، به طور دائم سایت را ساکت کرد.

"کنترل‌های رسانه‌ای جهانی" به ویژه برای تماشاگران یوتیوب بسیار کاربردی است و دیگر نیازی به گشتن میان تب‌ها برای توقف پخش ویدئوهای پخش خودکار نیست.

این ویژگی می‌تواند کنترل صدا و تصویر را به صورت همزمان برای کاربران فراهم کند، اما برای همه سایت‌ها کار نمی‌کند.

البته این ویژگی هنوز با مشکلاتی همراه است و کاربران در استفاده از آن دچار مشکل شده‌اند و می‌گویند زمانی که می‌خواهند از آن استفاده کنند، اصطلاحاً کراش می‌کند و مختل می‌شود.

با این حال، هنوز در مرحله آزمایش اولیه است و اگر گوگل تصمیم به جایگذاری آن در مرورگر اصلی داشته باشد، بدون شک بدون نقص کار خواهد کرد.

انتهای پیام

captcha