تصادف عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مرز چذابه+جزئیات یارانه‌ مهرماه امشب واریز می‌شود شواهدی از وجود عوامل نفوذی آمدنیوز در کشور/ این تازه شروع ماجراست قهرمان شطرنج ایران رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نشناخت حضور رئیس قوه قضاییه در راهپیمایی اربعین اردوغان نامه ترامپ را به سطل آشغال انداخت پست جالب باشگاه هامبورگ برای مهدی مهدوی‌کیا +عکس هزینه خانواده 4 نفره در تهران چقدر است؟ قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم»/‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید استقلال تهران ۳ - فجر سپاسی صفر/ صعود شاگردان استرا به یک چهارم نهایی + حاشیه‌ها و تصاویر
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
کد خبر: 59347
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در استان مرکزی:

نماز جمعه زبان مردم است/ مشکلات معیشتی زیبنده مردم ایران نیست

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در استان مرکزی با اشاره به اینکه نماز جمعه زبان مردم است گفت: خطیب نماز جمعه باید خواسته‌ها و حرف‌های مردم را به مسئولان گوشزد کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام حاجی پور، خطیب این هفته نماز جمعه فرمهین در خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: در این ایام سراسر کشور غرق شادی و نور است و فرصت این ایام را غنیمت بدانیم و با سبک زندگی امامان معصوم و ائمه اطهار آشنا شویم.

وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در مورد خصلت‌های مؤمن افزود: یکی از ویژگی‌ها مؤمن کتمان راز مردم است، همان‌گونه که خداوند عالم الغیب است و راز مردم را برملا نمی‌کند، مؤمن هم باید راز دارد باشد.

حاجی پور اظهار کرد: خصلت دوم مؤمن مدارا کردن با مردم است، مدارا کردن با مردم نصف عقل است، این خصلت باید الگو و سرلوحه مسئولان و نخبگان ما باشد و با مردم تعامل کنند و عفو و گذشت را در پیش بگیرند تا مشکلات حل شود.

خطیب نماز جمعه فراهان گفت: مؤمن باید در سختی‌ها صبر پیشه کند، زندگی فراز و نشیب دارد و یکی از راهکارهای فائق آمدن بر مشکلات صبر است.

وی بیان کرد: آموزه‌های دینی به ما آموختند که صبر در برابر مشکلات، پیروزی را به دنبال دارد، در حال حاضر در کشور مشکلاتی داریم و به فرموده رهبری باید رویکرد مقاومت را در پیش بگیریم تا پیروز شویم.

حاجی پور افزود: در آستانه سالگرد اولین اقامه نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی هستیم، نماز جمعه آیین عبادی و سیاسی که سنت نبی اسلام(ص) و یادگار امام خمینی(ره) است.

خطیب نماز جمعه افزود: در استان مرکزی ۳۳ نماز جمعه در حال برگزاری است، یکی از اهداف برگزاری نماز جمعه تعظیم شعائر الهی است.

وی اظهار کرد: نماز جمعه منسوب به حاکمیت و ولایت است، یکی از رسالت‌های نماز جمعه تبیین دیدگاه ولایت است، نماز جمعه زبان مردم است و خطیب نماز جمعه باید خواسته‌ها و حرف‌های مردم را به مسئولان گوشزد کند.

حاجی پور ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ظرفیت‌های و منابع زیادی دارد، و این زیبنده مردم شهید پور ایران نیست که درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی باشند.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: نماز جمعه باید برای حل مشکلات معیشتی مردم در منطقه پیش‌قدم باشد و با همکاری ستاد نماز جمعه و شورای مشورتی برای احصاء مشکلات شهرستان قدم بردارد و در جلسات با مسئولان و نخبگان به دنبال راهکار برای حل این مشکلات باشد.

وی گفت: شهرستان فراهان دیار نام‌آوران و بزرگان است، مشکلات این منطقه باید حل شود و برای مشکلات معیشتی و بخصوص اشتغال و ازدواج جوانان راهکار ارائه شود.

حاجی پور با اشاره به‌روز مالیات گفت: یکی از موضوعات مهم کشور مالیات است، این‌که بودجه کشور ما از منابع نفتی تأمین می‌شود و اقتصاد کشور وابسته به نفت است، بسیار اشتباه است، و تأمین منابع مالی کشور باید به سمت دریافت مالیات برود.

خطیب نماز جمعه فرمهین با اشاره به کودتای نوژه بیان کرد: سردمداران رژیم شاهنشاهی در تیرماه سال ۱۳۵۹ با کودتای نوژه به دنبال توطئه علیه انقلاب اسلامی ایران بودند که با عنایت خداوند این کودتا هم نافرجام ماند.

انتهای پیام/

captcha