تحقیق و تفحص از خانه‌های خالی کلید خورد/دولت اراده‌ای برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی را ندارد/1000 معامله مسکن در سال توسط یک نفر! چرا تب دلار پائین آمد؟/ FATF ایرانی علاج فرار مالیاتی/ آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران نقش سایه‌ها در تصمیمات پرسپولیس/ بمب استقلال از انگلیس می‌آید/بلاتکلیفی تنیس با شایسته ۹ ماهه شد/ پول ندهید ویلموتس می‌رود پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
کد خبر: 59347
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در استان مرکزی:

نماز جمعه زبان مردم است/ مشکلات معیشتی زیبنده مردم ایران نیست

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در استان مرکزی با اشاره به اینکه نماز جمعه زبان مردم است گفت: خطیب نماز جمعه باید خواسته‌ها و حرف‌های مردم را به مسئولان گوشزد کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام حاجی پور، خطیب این هفته نماز جمعه فرمهین در خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: در این ایام سراسر کشور غرق شادی و نور است و فرصت این ایام را غنیمت بدانیم و با سبک زندگی امامان معصوم و ائمه اطهار آشنا شویم.

وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در مورد خصلت‌های مؤمن افزود: یکی از ویژگی‌ها مؤمن کتمان راز مردم است، همان‌گونه که خداوند عالم الغیب است و راز مردم را برملا نمی‌کند، مؤمن هم باید راز دارد باشد.

حاجی پور اظهار کرد: خصلت دوم مؤمن مدارا کردن با مردم است، مدارا کردن با مردم نصف عقل است، این خصلت باید الگو و سرلوحه مسئولان و نخبگان ما باشد و با مردم تعامل کنند و عفو و گذشت را در پیش بگیرند تا مشکلات حل شود.

خطیب نماز جمعه فراهان گفت: مؤمن باید در سختی‌ها صبر پیشه کند، زندگی فراز و نشیب دارد و یکی از راهکارهای فائق آمدن بر مشکلات صبر است.

وی بیان کرد: آموزه‌های دینی به ما آموختند که صبر در برابر مشکلات، پیروزی را به دنبال دارد، در حال حاضر در کشور مشکلاتی داریم و به فرموده رهبری باید رویکرد مقاومت را در پیش بگیریم تا پیروز شویم.

حاجی پور افزود: در آستانه سالگرد اولین اقامه نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی هستیم، نماز جمعه آیین عبادی و سیاسی که سنت نبی اسلام(ص) و یادگار امام خمینی(ره) است.

خطیب نماز جمعه افزود: در استان مرکزی ۳۳ نماز جمعه در حال برگزاری است، یکی از اهداف برگزاری نماز جمعه تعظیم شعائر الهی است.

وی اظهار کرد: نماز جمعه منسوب به حاکمیت و ولایت است، یکی از رسالت‌های نماز جمعه تبیین دیدگاه ولایت است، نماز جمعه زبان مردم است و خطیب نماز جمعه باید خواسته‌ها و حرف‌های مردم را به مسئولان گوشزد کند.

حاجی پور ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ظرفیت‌های و منابع زیادی دارد، و این زیبنده مردم شهید پور ایران نیست که درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی باشند.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: نماز جمعه باید برای حل مشکلات معیشتی مردم در منطقه پیش‌قدم باشد و با همکاری ستاد نماز جمعه و شورای مشورتی برای احصاء مشکلات شهرستان قدم بردارد و در جلسات با مسئولان و نخبگان به دنبال راهکار برای حل این مشکلات باشد.

وی گفت: شهرستان فراهان دیار نام‌آوران و بزرگان است، مشکلات این منطقه باید حل شود و برای مشکلات معیشتی و بخصوص اشتغال و ازدواج جوانان راهکار ارائه شود.

حاجی پور با اشاره به‌روز مالیات گفت: یکی از موضوعات مهم کشور مالیات است، این‌که بودجه کشور ما از منابع نفتی تأمین می‌شود و اقتصاد کشور وابسته به نفت است، بسیار اشتباه است، و تأمین منابع مالی کشور باید به سمت دریافت مالیات برود.

خطیب نماز جمعه فرمهین با اشاره به کودتای نوژه بیان کرد: سردمداران رژیم شاهنشاهی در تیرماه سال ۱۳۵۹ با کودتای نوژه به دنبال توطئه علیه انقلاب اسلامی ایران بودند که با عنایت خداوند این کودتا هم نافرجام ماند.

انتهای پیام/

captcha