تصادف عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مرز چذابه+جزئیات یارانه‌ مهرماه امشب واریز می‌شود شواهدی از وجود عوامل نفوذی آمدنیوز در کشور/ این تازه شروع ماجراست قهرمان شطرنج ایران رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نشناخت حضور رئیس قوه قضاییه در راهپیمایی اربعین اردوغان نامه ترامپ را به سطل آشغال انداخت پست جالب باشگاه هامبورگ برای مهدی مهدوی‌کیا +عکس هزینه خانواده 4 نفره در تهران چقدر است؟ قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم»/‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید استقلال تهران ۳ - فجر سپاسی صفر/ صعود شاگردان استرا به یک چهارم نهایی + حاشیه‌ها و تصاویر
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
کد خبر: 59339
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱

وزیر ارشاد در رشت: جنگ بزرگ رسانه‌ای دشمن در پیش روست

گروه استان‌ها- وزیر ارشاد با بیان اینکه در آستانه اتفاقات مختلف اقتصادی و رسانه‌ای قرار داریم گفت: امروز هر کسی که دل به انقلاب و ایران اسلامی دهد باید بتواند بیش از گذشته متوجه وحدت کلمه باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  خبرگزاری تسنیم از رشت، سیدعباس صالحی در یادواره شهیدان والامقام علی انصاری، استاندار اسبق و معاون وی علیرضا نورانی در رشت اظهار داشت: یاد بیش از 8 هزار شهید خونین‌کفن استان گیلان را که با ندای امام راحل برای عزت اسلام و ایران کوشیدند گرامی می‌داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامی‌داشتن یاد شهدای والامقام انصاری و نورانی خاطرنشان کرد: اکنون که در چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در این 40 سال، گردنه‌ها و مسیرهای سخت و دشواری زیادی را پشت سر گذاشتیم.

صالحی با اشاره به تداوم درخت تنومند انقلاب اسلامی، عقاید و اندیشه‌های ایمانی ملت ایران افزود: جریان ترور در این کشور بلافاصله پس از پیروزی انقلاب توسط منافقان کوردل شروع شد و هیچ جامعه و کشوری به تناسب جمعیت آن به اندازه ملت ایران از تروریست رنج برده است.

وی با بیان اینکه هیچ جامعه‌ای به اندازه ایران، مسئولان عالی‌رتبه خود را قربانی ترور ندیده است ابراز داشت: شهید انصاری که به‌عنوان استاندار گیلان در این منطقه مسئولیت داشت، با تخصص، تعهد، کوشش و کارآمدی خود توانست خاطره خوبی از خود به به یادگار بگذارد.

وزیر ارشاد گفت: شهید مفتح، شهید طباطبایی، شهید انصاری، شهید رجایی، شهید بهشتی، شهید باهنر و صدها پایه‌گذار برجسته نظام اسلامی که هر کدام پرچمی از پرچم‌های امام(ره) را به دوش داشتند و در آن مسیر همواره کوشیدند توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهید انصاری با چهره‌های مقاومت، ایثار و بزرگانی همچون شهید چمران و شهید صدر در ارتباط بود و مانند آنان در راه خدمت به مردم می‌کوشید خاطرنشان کرد: شهید انصاری به عشق خدمت به اسلام و ایران اسلامی همواره کوشید و در همان مسیر نیز به شهادت رسید.

صالحی با بیان اینکه این کارگزاران شهید همواره در تلاش بودند و می‌خواستند این نظام به یک درخت تنومند تبدیل شود اظهار داشت: بسیاری از نظام‌ها با ترور فقط چند شخصیت خود در هم ریختند.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ایران و انقلاب، صدها چهره درجه یک و برجسته خود را چه در سطح ملی و منطقه‌ای از دست داد اما این نظام با جریان ترورها از بین نرفت بلکه با خون شهدا زنده‌تر شد.

وی با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ هرگز تجاوزگر نبودند ابراز داشت: ما در اوایل انقلاب در شرایط سختی بودیم و مشغول تأسیس یک نظام سیاسی و اسلامی هم بودیم؛ در همان روزها جریان استکبار غربی برای یک جنگ گسترده به میدان آمد و 8 سال جنگ را بر ما تحمیل کرد.

صالحی با بیان اینکه 8 سال جنگ تحمیلی روزهای بسیار سخت و عبرت‌آفرینی بود و خسارات سنگین اقتصادی و انسانی بر ما وارد شد ابراز داشت: ایران و انقلاب اسلامی، خطرها و گردنه دوم سخت را نیز پشت سر گذاشت.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، همه جهان از جمله شرق و غرب دست به دست هم دادند و بر علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام کردند و وارد عمل شدند اما این کشور روز به روز ماندگارتر و پایدارتر شد.

وی با اشاره به مقوله جنگ اقتصادی، تحریم‌ها و فشار اقتصادی افزود: این مقوله‌ای است که ایران به تازگی با آن روبه‌رو نشده بلکه در تمام این 40 سال، دشمنان انقلاب با فشارها و تحریم‌های مختلف سعی در خم کردن درخت تنومند انقلاب داشتند اما هرگز موفق نشدند و نمی‌شوند.

صالحی با بیان اینکه شعار انقلاب، عزت و مقاومت مدبرانه است ابراز داشت: تعامل با جهان بر اساس اصول درست اهمیت دارد و دولت تدبیر و امید همه‌جانبه در این مسیر حرکت خود را آغاز کرده است و جریان ابلهانه آمریکایی تلاش می‌کند تا ما را از پا دربیاورد.

وی خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی و جنگ تحریمی پر خسارت است اما این ملت همانطور که از جنگ ترور و جنگ تحمیلی سربلند و پیروز بیرون آمد از جنگ اقتصادی و تحریمی هم سربلند و پیروز بیرون می‌آید و مستحکم تر از گذشته می‌شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه با اتکا به توانایی و مهارت‌های داخلی شاهد موفقیت‌های بسیاری در ادامه خواهیم بود افزود: باید بتوانیم همبستگی ملت خود را حفظ کنیم زیرا امام راحل بیش از هر چیز به وحدت کلمه پافشاری می‌کرد.

صالحی با بیان اینکه امام راحل فرمودند که اگر این وحدت، همبستگی و انسجام وجود داشته باشد دیگر هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را در هم بشکند تصریح کرد: امروز هم در جنگ اقتصادی و جنگ روانی دشمنان، همبستگی و انسجام ملی بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ما در آستانه اتفاقات مختلف اقتصادی و رسانه‌ای هستیم افزود: امروز هم هر کسی که دل به انقلاب و ایران اسلامی دهد باید بتواند بیش از گذشته متوجه پیام امام راحل و وحدت کلمه باشد و ملت ایران همچون 40 سال گذشته مقتدرتر و با صلابت بیشتر زندگی خود را بگذراند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم به برکت خون این شهدای والامقام از جمله شهید انصاری و شهید نورانی در این دوره جدید انقلاب اسلامی باز بتوانیم از سختی‌ها و گردنه‌های سخت همچون گذشته عبور کنیم.

سرپرست استانداری گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند مایه مباهات هر جامعه‌ای جهت مضاعف کردن رشد و توسعه کشور باشد و انقلاب اسلامی ایران و استمرار اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون شهدا و ایثارگران است.

ارسلان زارع با اشاره به ابعاد شخصیتی شهیدان نورانی و انصاری خاطرنشان کرد: سختکوشی، مردم‌داری، اخلاق‌مداری و تعهد این شهیدان همواره الگویی برای مدیران دوران خود و پس از آن بوده و امروز نیز الگو است و هر ساله گرامیداشت این شهیدان باشکوه‌‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: آنچه که موجب شد دوران کوتاه خدمت این دو شهید برای مردم گیلان ماندگار شود در حقیقت مردمی بودن، تقوا، ایمان و تعهدشان بود بنابراین ترویج و فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش تسنیم، شهید انصاری استاندار اسبق گیلان و شهید نورانی معاون عمرانی‌ وی در سحرگاه تیرماه سال 1360 و یک هفته پس از انفجار دفتر مرکزی جمهوری اسلامی، در مسیر عزیمت به استانداری به‌دست منافقان کوردل در خیابان لاکانی رشت به درجه شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/ن

captcha