مرگ تلخ پیرزن زیر چرخهای کامیون +تصاویر دروازه‌بان پرسپولیس لژیونر شد استقلال ۳ - الکویت صفر/ آبی پوشان ایران به الریان قطر رسیدند ذخایر اورانیوم ایران از مرز ۱۲۰۰کیلوگرم گذشت آتش زدن کتاب علمی پزشکی ساحت علم و منطق را خدشه دار می‌کند قیمت روز خودرو در ۵ بهمن کلیپ| اختتامیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای فعالان فضای مجازی بسیج استان مرکزی قاتل زن ساوجي و همدستش دستگير شدند/اعتراف به قتلي ديگر در استان لرستان تمساح خلیج فارس اعدام شد فرهنگ پرورش انسان‌های مجاهد در راه حق نباید منقطع شود
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۲
کد خبر: 59276
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

گزارش تصویری| زباله ها بلای جان رودخانه اراک

سیل اخیر اراک در کنار تمامی تخریب هایش، تمیز شدن رودخانه اراک از زباله های شهری را در پی داشت، اما ظاهرا قرار نیست این رودخانه روز بدون زباله را به خودش ببیند!

به گزارش دیار آفتاب؛ هنوز چند ماه بیشتر از سیل ویرانگری که شهر های مختلف ایران را تحت تاثیر قرار داد نگذشته است؛ سیلی که تخریب های بسیاری را روی دوش استان های گلستان، لرستان و خوزستان گذاشت و باعث شد تا با نفوذ آب در شهر و خانه های مردم، هنوز هم با گذشت چند ماه از آن بحران، مردم به زندگی عادی خود بازنگردند.

میزان بارش ها در استان مرکزی و شهر اراک نیز بسیار زیاد بود به طوری که بنا بر اعتقاد بسیاری از مسئولین مربوطه اگر رودخانه اراک وجود نداشت بلایی که سر لرستان آمد قطعا دامن گیر استان مرکزی نیز می شد البته نباید نقش تالاب میقان را در عبور از این بحران نادیده گرفت.

حال با گذشت کمتر از سه ماه از وقوع سیل و به دنبال آن تمیز شدن رودخانه اراک از زباله های شهری و اجناس بلااستفاده برخی شهروندان، متاسفانه دوباره شاهد تبدیل این رودخانه به زباله دانیِ بزرگ شهر شده ایم. مسئله ای که باعث رنجش بسیاری از همشهریان اراکی خصوصا همسایگان رودخانه اراک شده است تا جایی که یکی از شهروندان اراکی ضمن گلایه از وضعیت رودخانه اراک به خاطر ریختن زباله توسط برخی شهروندان در آن، از دیار آفتاب درخواست کرد تا طی گزارشی به این معضل شهری بپردازد.

با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا با زبان تصویر گوشه هایی از این بی فرهنگی شهری را که چهره رودخانه اراک را زشت کرده است، نمایش دهیم تا شاید باعث شرمندگی مسببین آن شده و از این کار ناپسند دست بکشند.

captcha