مرگ تلخ پیرزن زیر چرخهای کامیون +تصاویر دروازه‌بان پرسپولیس لژیونر شد استقلال ۳ - الکویت صفر/ آبی پوشان ایران به الریان قطر رسیدند ذخایر اورانیوم ایران از مرز ۱۲۰۰کیلوگرم گذشت آتش زدن کتاب علمی پزشکی ساحت علم و منطق را خدشه دار می‌کند قیمت روز خودرو در ۵ بهمن کلیپ| اختتامیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای فعالان فضای مجازی بسیج استان مرکزی قاتل زن ساوجي و همدستش دستگير شدند/اعتراف به قتلي ديگر در استان لرستان تمساح خلیج فارس اعدام شد فرهنگ پرورش انسان‌های مجاهد در راه حق نباید منقطع شود
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۳
کد خبر: 59179
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس مطرح کرد

اینستکس حربه‌ای برای خریدن زمان از ایران/ پایبندی به تعهدات از طرف اروپا کلامی بود نه عملی

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: احساس می‌شود اروپا سعی دارد با اینستکس از ایران زمان بخرد و این مسئله را در سیاست‌های خودشان اعمال کرده‌اند.

سید محمد حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص تحرکات اروپا برای حفظ ایران در برجام گفت: در رابطه با بحث باقی ماندن در تعهدات برجامی از طرف ایران و اروپا باید گفت اروپایی‌ها در طول برجام به‌خصوص از زمانی که آمریکا به‌صورت یک‌طرفه از برجام خارج شد تا به امروز فقط در قالب کلام مباحثی را مطرح کردند ولی به تعهدات خودشان عمل نکردند.

حسینی، ضمن بیان اینکه یکی از تعهدات بحث ارتباطات مالی بین ایران و اروپا بود، اضافه کرد: در حال حاضر اروپایی‌ها به‌نوعی می‌خواهند اعلام کنند که از برجام خارج نشدند و به تعهدات برجام پایبند هستند درصورتی‌که می‌دانیم آن‌ها همانند آمریکا قابل‌اعتماد نیستند و در این مدت هم این را نشان دادند.

وی عنوان کرد: به‌نوعی احساس می‌شود اروپا سعی دارد با اینستکس از ایران زمان بخرد و این مسئله را در سیاست‌های خودشان اعمال کرده‌اند. باید گفت اینستکس که حدود چندین ماه است صحبتش را می‌کنند هنوز هم عملیاتی نشده و در قالب حرف باقی‌مانده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس بیان کرد: معتقدیم حتی با اجرای اینستکس هم اروپایی‌ها به تعهدات خودشان عمل‌نکرده‌اند لذا باید این را بدانیم که نباید با توجه به شرایط اقتصادی کشور زمان را خیلی زیادتر از این‌ها به اروپایی‌ها واگذار کنیم.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها نه‌تنها به تعهدات خود عمل نکردند بلکه در حال حاضر هم با اینستکس که خارج از تعهدات برجامی است سعی دارند که ما را در برجام حفظ کنند. اعتقاد داریم که خدایی نکرده بر اساس تجربه‌ای هم که طی این مدت کسب کرده‌ایم نباید گول اروپایی‌ها را بخوریم و دوباره زمان را از دست بدهیم.

حسینی تصریح کرد: با توجه به اینکه در همین مدت ما به تمام تعهدات خود عمل کردیم اما اروپایی‌ها و آمریکا در تعهدات خودشان در حوزه برجام باقی نماندند، امروز باید بر اساس توانمندی‌های داخلی خودمان هم در جهت برگرداندن تعهدات برجام به حالت سابق و فعالیت‌هایی که  قبل از آن به‌صورت صلح‌آمیز انجام می‌دادیم عمل کنیم و از آن‌طرف در رابطه با تراکنش‌های مالی‌مان از روش‌هایی که برای ما مقدور هست بتوانیم شرایط اقتصادی کشور را حفظ کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان فرصت دوماهه ایران به اروپا منطقی نیست که با اینستکس عقب بنشینیم چراکه اینستکس تمام مسائل و مشکلات مالی را در رابطه با نیازهایمان برآورده نخواهد کرد و خود این هم همان‌طور که مطرح شد زمان فروشی است و صلاح کشور هم نیست.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله از این مشکل هم همانند سایر مشکل‌هایی که در طول این چهل سال بر سر راه انقلاب بوده است با حمایت‌های مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

captcha