پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
کد خبر: 59138
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵

روستاهای خنداب در انتظار دکل‌های مخابراتی

در بیشتر بخش‌های شهرستان خنداب خصوصاً در مناطق روستای ازلحاظ زیرساختی و به‌ویژه در بخش اینترنت مشکلاتی وجود دارد و همین امر زمینه گلایه و ناراحتی مردم روستاهای منطقه را در پی داشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ در عصر و زمانی زندگی می‌کنیم که اینترنت و استفاده از آن جزء لاینفک زندگی‌ها شده است و چه‌بسا افراد زیادی با استفاده صحیح از اینترنت برای خود منبع درآمدی به وجود آورده‌اند.

تلفن همراه و اینترنت در این دوره یکی از ملزومات است اما در این عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستاهایی در شهرستان خنداب وجود دارد که مردمانش از نعمت اینترنت بی‌بهره‌اند. این در صورتی است که مسئولین چندین بار از نبود مشکل اینترنت در روستاها مطالبی را عنوان کردند.

در شرایطی که اینترنت اکنون در سراسر ایران همه‌گیر شده است و همه‌ی روستاهای محروم ایران نیز از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند، اما در بسیاری از روستاهای این شهرستان این موضوع به یک معضل تبدیل‌شده است.

در سال‌های اخیر استفاده از اینترنت در کشور رشد قابل‌توجهی داشته و مسئولان مربوطه بارها برای فراهم کردن زیرساخت‌های این حوزه وعده‌ها داده‌اند که تجهیز روستاها به امکانات مطلوب یکی از مهم‌ترین این وعده‌هاست.

مطمئناً توسعه و تجهیز کردن دکل‌های مخابراتی در روستاها می‌تواند تا حدودی از مشکلات این روستاها بکاهد.

شهروند روستای خنداب:

وضعیت اینترنت روستاهای خنداب مناسب نیست

یکی از اهالی روستاهای خنداب در خصوص مشکلات اینترنت روستاهای شهرستان، گفت: در بیشتر بخش‌های شهرستان خنداب خصوصاً در مناطق روستای ازلحاظ زیرساختی و به‌ویژه در بخش اینترنت مشکل وجود دارد و همین امر زمینه گلایه و ناراحتی مردم روستاهای منطقه را در پی داشته است.

وی بابیان اینکه اینترنت روستاهای شهرستان نیاز به تقویت دارد، اضافه کرد: حق طبیعی روستایی‌هاست که از بهترین امکانات برخوردار باشند.

این شهروند روستای خنداب ادامه داد: وضعیت اینترنت روستاهای خنداب به حدی نامناسب است که برای انجام یک کار اینترنتی کوچک باید کیلومترها به مرکز شهرستان سفر کنیم تا از کافی‌نت‌ها بهره ببریم، هزینه‌های گزافی که با یک پیگیری مسئولین می‌تواند مرتفع گردد.

کارمندان اداره مخابرات خنداب:

50 روستای خنداب در انتظار دکل‌های مخابراتی

میرزایی یکی از کارمندان اداره مخابرات خنداب در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب گفت:۸۰ هزار مشترک تلفن ثابت در شهرستان خنداب وجود دارد، از این تعداد ۱۰هزار شماره وجود دارد که به‌صورت کابلی است و ۷۰ هزار مشترک یعنی ۵۰ روستا از طریق تلفن سیم‌کارتی مکالمه دارند و کابل تلفن در این روستاها وجود ندارد.

وی تصریح کرد: علت اینکه فقط ۱۰ هزار شماره کابلی است کم بودن تعداد خانوارها و متقاضیان در روستاها است. که برای برقراری این امکان باید تعداد متقاضی به ۲۵۰ نفر برسد. در حال حاضر امکانات به‌صورت سیم‌کارت GSm تحویل داده‌شده است و با این سیم‌کارت‌ها در داخل روستاها امکان مکالمه وجود دارد.

وی گفت:  هر روستایی که دکل همراه اول دارد می‌تواند به اینترنت وصل شود و مخابرات خنداب از تعداد دکل روستاها اطلاعی ندارد.

میرزایی عنوان کرد: روستاهایی که متقاضی شبکه کابلی هستند باید با مراجعه به سایت مخابرات ایران ثبت‌نام کرده اگر تعداد به حدنصاب ۲۵۰ نفر رسید اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روستاهایی که دکل همراه اول ندارند دکل GSm دارند که فقط برای مکالمه است و قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد و فقط از طریق وای فای می‌توانند به‌صورت ضعیف وصل شوند.

ازآنجایی‌که دولت الکترونیک یکی از اهداف مسئولان کشور بوده و برای اجرای این طرح نیاز است که همه شهرها و روستاها به اینترنت پرسرعت متصل شوند و در این راستا می‌طلبد با توجه به شرایط، روستاهای خنداب نیز از اینترنت باکیفیت برخوردار شوند.

امید می‌رود در سفری که قرار است در آینده نزدیک وزیر ارتباطات به استان مرکزی داشته باشند توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های مخابراتی این شهرستان داشته باشد.

انتهای پیام/

captcha