اعتراف اعضای باند سارقان مأمورنما به 50 فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجي چراغ سبز داوطلبان نمایندگی مجلس برای شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌ نفرت‌پراکنی علیه اسلام و مسلمانان در فیس‌بوک تحت حمایت غرب توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره آخرین وضعیت شیخ زکزاکی احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان همه می‌گویند سهمیه بنزینی که به ما می‌دهید کم است/کارت سوخت قدیمی شده است برخی از هنرمندان می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و قهرمان شوند پدران اغتشاش آبان به فکر آینده نظرات کاربران درباره نامزد نشدن پروانه سلحشوری در انتخابات مجلس گفتگو با مهدی جمشیدی| چرا جنبش دانشجویی دچار انفعال است؟/ تحرکات اخیر دانشجویی در حد نام \\
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۱
کد خبر: 58883
تاریخ انتشار: ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله؛

لزوم برخورد با دانه درشت‌های اقتصادی/ مردم از اموال‌ نجومی برخی مدیران و مسئولان نگران‌اند‌

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله گفت: کسانی که هزاران میلیارد سرمایه دارند باید پاسخگو باشند که از کجا آورده اند؟ و مسئولین قضائی باید "از کجا آورده ای؟" را از همه سوال کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام محمدولی رضوی‌راد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله در گفتگو باخبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ با اشاره به سالروز گرامیداشت شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش گفت: سالروز شهادت شهید دکتر آیت‌الله بهشتی به نام هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است و این هفته فرصتی برای تجلیل از خدمات موثر این شهید والامقام در قوه قضائیه است.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی فقیهی عالم و به معنای حقیقی کلمه، خود را وقف اسلام کرد و در نظام اسلامی خدمات شایسته ای انجام داد، افزود: شهید بهشتی از همان سال 1342 با نهضت حضرت امام(ره) همراه شد و تا آخرین لحظه عمر با برکت خود ایستادگی کرد.

حجت الاسلام رضوی راد با اشاره به اینکه شهید بهشتی هم در فضای عمومی  و هم در فضای دانشگاهی کشور تأثیرگذار بود و وزنه علمی و اعتقادی بزرگی در انقلاب محسوب می شد، گفت: شهید بهشتی با حضور موثر در بین مردم و مساجد باعث شکل گیری حرکت های عظیم مردمی شد.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه در واقع جا پای این شهید بزرگوار گذاشته و مجموعه قوه قضائیه از رئیس تا تمام کارکنان و قضات می خواهند راه ایشان را ادامه دهند، گفت: این رسالت بزرگ و عمیقی است؛ قوه قضائیه باید مأمن و پناهگاهی برای محرومین و ضعفا باشد و آحاد مردم جامعه باید این مجوعه را مأمنی برای احقاق حق و اجرای عدالت بدانند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله با تأکید بر اینکه مردم بایستی از قوه قضائیه و اقدامات آن حمایت کنند، گفت: از زمان آمدن رئیس جدید قوه قضائیه تلاش های خوبی شکل گرفته و امیدواریم ایشان بتواند کارهای بزرگی را انجام دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در اذهان عمومی ایجاد شده است، مردم انتظار دارند با کسانی که مخل و متجاوز به حقوق بیت المال هستند و اموال عمومی را غارت می کنند و با حقوق های نجومی و اختلاس اقتصاد کشور را ناامن کرده اند به طور قاطعانه برخورد شود.

حجت الاسلام رضوی راد ادامه داد: لازم است تا چند دانه درشت و مفسد اقتصادی به دار مجازات سپرده شوند و چنانچه این امر صورت بگیرد از نظر اقتصادی منفعت هایی برای کشور رقم خواهد خورد و کسی دیگر جرأت نخواهد کرد به بیت المال تجاوز کند و امروز این انتطار از قوه قضایه به حق است.

وی با بیان اینکه در مجموعه قوه قضائیه قضات خدمتگزار کم نیست، تصریح کرد: این مسئله را مردم باید در کف جامعه مشاهده کنند که تا رسیدن به این مطلوب فاصله داریم و گلایه هایی وجود دارد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله به ضرورت برخورد با مفسدان اقتصادی تأکید کرد و گفت: در زمانی که دشمن با تحریم های ظالمانه قصد ضربه زدن به کشور را دارد، مفسدان اقتصادی خائنان به ملت هستند و باید با آنها جدی برخورد شود.

 وی با اشاره به اینکه جذب نیروهای مومن و انقلابی در بدنه قوه قضائیه از مهمترین رسالت های دیگر قوه قضائیه است، افزود: در حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی جوانان انقلابی زیادی وجود دارد که بایستی از ظرفیت آن‌ها در جهت پیشبرد اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی بهره گرفت.

حجت الاسلام رضوی راد بکارگیری ظرفیت حوزه های علمیه در مجموعه قوه قضائیه را ضرورتی مهم دانست و بیان داشت: حوزه های علمیه با آشنایی کاملی که از مسائل فقهی و مبانی اسلامی دارند، می تواند به عنوان یک ظرفیت بزرگ در جامعه ایفای نقش کنند.

وی با تاکید بر اینکه زمان رسیدگی به دادرسی ها کوتاه‌تر شود، گفت: ثمره برخوردها و اقدامات باید زودتر مشخص شود؛ معنا ندارد مجرمی چهار سال برای اجرای حکم منتظر بماند و وقتی دلایل و شواهد محکمی وجود دارد و خود فرد هم معترف است باید در کوتاه ترین زمان به آن رسیدگی شود و مردم برخوردها را احساس کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله با بیان اینکه رؤسای قوه قضائیه در طول انقلاب خدمات شایسته ای انجام دادند، افزود: قطعا روح شهید بهشتی از این اقدامات راضی خواهد بود.

وی رسیدگی به اموال مسئولین را ضرورتی دیگر خواند و عنوان کرد: از مدیران و مسئولین در تمامی مسئولیت های کشور خواسته شود اموال و دارائی خود را به طور شفاف اعلام کنند و کسانی که هزاران میلیارد سرمایه دارند باید پاسخگو باشند که از کجا آورده اند؟ و مسئولین قضائی باید "از کجا آورده ای؟" را از همه سوال کنند.

حجت الاسلام رضوی راد با تأکید بر اینکه اموال نجومی برخی از مدیران مردم را نگران کرده است، افزود: مردم مدیرانی همچون شهید رجائی ساده زیست و انقلابی می خواهند؛ مسئولین باید در جنوب شهر کنار محرومین زندگی کنند و مردم این را می خواهند که در واقع حکومت اسلامی به این معنا است.

 وی با تأکید بر اینکه مسئولین باید در مساجد بین مردم حضور پیدا کنند، گفت: مردم اگر مسئولین را در این وضعیت ببینند از نظام و کشور حمایت می کنند همانطور که تاکنون حامی مسئولین بوده اند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله با اشاره به اینکه برخورد با محتکران در این شرایط امری ضروری است، افزود: برخورد با کسانی که کالایی را احتکار می کنند در حد پلمپ کافی نیست؛ بلکه اموال احتکار شده که از نیازهای اساسی مردم هستند اگر قابل استفاده است باید در اختیار مردم قرار گیرد و با قیمت عادلانه تقسیم شود و احتکار کننده در بین مردم به طور جدی مجازات شود.

وی کار فرهنگی در امور قضائی و پیشگیری از وقوع جرم را ضرورتی دیگر خواند و گفت: صدا و سیما و رسانه ها هم باید فعال شوند؛ قوه قضائیه ناهنجاری هایی اجتماعی از جمله موضوع حجاب و عفاف را با اقدامات مناسب فرهنگی و حمایت از دستگاه های فرهنگی می تواند به بهترین نحو تبیین و مانع ترویج این ناهنجاری ها شود.

حجت الاسلام رضوی راد در این خصوص تصریح کرد: در برخورد با معضل حجاب،اقدامات فکری بسیار موثر است؛ در موضوعاتی که تظاهر به بدحجابی و تبلیغ می کنند که نوعی دهن کجی به نظام و کشور است، باید برخورد قاطعانه شکل بگیرد.

وی ادامه داد: متأسفانه در اثر برخورد برخی تظاهرکنندگان به بدحجابی پارک ها و اماکن عمومی ناامن شده اند و همه باید دست در دست یکدیگر دهند تا جلوی این معضلات گرفته شود تا مردم احساس امنیت اخلاقی و رفتاری داشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله در پایان خاطرنشان کرد: مردم و قوه قضائیه هم باید از نیروی انتظامی در برخوردها حمایت کنند چراکه سبزپوشان دلسورز جامعه امنیت اخلاقی در جامعه را ایجاد می کنند.

 انتهای پیام/ 

captcha