سوزش سردل نشانه کمبود مایعات گوارشی است نرمالیزاسیون بی حجابی توسط سینماگران/ سینمایی که «ضد ارزش‌ها» را منتقل می‌کند تنبلی جهانگیری یا مقاومت؛ گرانی کار کیست؟ / این علی ربیعی، آن علی ربیعی نیست! خطرناک‌ترین محله‌های جهان که هیچکس جرأت قدم گذاشتن در آن‌ها را ندارد چه کسی باید برجام را نجات دهد؟ عملکرد بازیکنانی که از استقلال جدا شدند/ چند «بهترین» هم رفتند! سیگار داخلی هم «پدرخوانده» دارد احساس فقردر زندگی را چطور از خود دور کنیم؟ تصاویر/ستون‌های منشوری « بازالتی » ماکو شبکه‌های اجتماعی احتمال افسردگی جوانان را افزایش می‌دهد
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵
کد خبر: 58775
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴

«ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد

خلاف آنچه در روزهای گذشته درباره ورود اتباع افغان به تبریز منتشر شده، روز گذشته مردم افغانستان برای تماشای بازی تیم‌شان به تبریز رفتند و اتفاقا با استقبال گرم مردم این شهر مواجه شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مجله مهر: در روزهای گذشته با نزدیک شدن به بازی فوتسال تیم افغانستان و ژاپن در تبریز، اتباع زیادی دلشان می‌خواست برای تماشای بازی کشور شأن به تبریز سفر کنند.

اما خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اتباع افغانستانی حق ورود به شهر تبریز را ندارند. همین موضوع سبب داغ شدن هشتگ «#میریم_تبریز» در شبکه‌های اجتماعی شد. اتباع افغانی با انتشار توییت هایی در این خصوص از تلاششان برای رفتن به تبریز می‌نوشتند. تا اینکه بالاخره اولین اتباع افغان به تبریز رسیدند و در صفحه شخصی خود خبر دادند که چنین چیزی صحت ندارد و می‌توان با پاسپورت راهی تبریز شوید و بازی را ببینید.

مردم تبریز اما برخلاف تصورات و اخبار منفی درباره به آن‌ها با استقبال از مردم افغان رفتار کردند و برای دیدن بازی فوتسال نیز همراه آنها به زمین مسابقات رفته‌اند.

یک ساعت مانده تا دیدار تیم‌های فوتسال افغانستان و ژاپن در دیدار نهایی مسابقات زیر ٢٠ سال آسیا، تعداد زیادی تماشاگر افغان به سالن مسابقات تبریز وارد شدند و سرانجام هم علیرغم تلاش‌ها و تشویق‌ها، مسابقه با پیروزی ۳ بر یک ژاپن پایان یافت. ‌

بسیاری از بازیکنان تیم ملی زیر ۲۰ سال افغانستان، ساکن ایران هستند و فوتبال را نیز در کشور ما یاد گرفته اند.

کد خبر 4648568

captcha