سوزش سردل نشانه کمبود مایعات گوارشی است نرمالیزاسیون بی حجابی توسط سینماگران/ سینمایی که «ضد ارزش‌ها» را منتقل می‌کند تنبلی جهانگیری یا مقاومت؛ گرانی کار کیست؟ / این علی ربیعی، آن علی ربیعی نیست! خطرناک‌ترین محله‌های جهان که هیچکس جرأت قدم گذاشتن در آن‌ها را ندارد چه کسی باید برجام را نجات دهد؟ عملکرد بازیکنانی که از استقلال جدا شدند/ چند «بهترین» هم رفتند! سیگار داخلی هم «پدرخوانده» دارد احساس فقردر زندگی را چطور از خود دور کنیم؟ تصاویر/ستون‌های منشوری « بازالتی » ماکو شبکه‌های اجتماعی احتمال افسردگی جوانان را افزایش می‌دهد
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۳
کد خبر: 58741
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
مدیرکل آموزش استان مرکزی خبر داد

برگزاری اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان استان ششم تیرماه در اراک

مدیرکل آموزش استان مرکزی گفت: اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان در ششم تیرماه از ساعت ۸ صبح در مصلی بیت‌المقدس با حضور سخنرانان کشوری برگزار می‌شود

به گزارش دیار آفتاب؛شهریار فولادوند مدیرکل آموزش استان مرکزی امروز در نشست خبری گفت: استان مرکزی امسال میزبان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان است، در زیرمجموعه کنگره چند اجلاسیه برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان استان مرکزی است.

فولادوند با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک‌نهاد تربیتی، وظیفه تربیت و آموزش برای نسل جدید را بر عهده دارد، اظهار کرد: طبیعی است برای ایفای این تعهد، آموزش و پروش نیازمند برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی است.

وی، با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش باید به‌گونه‌ای رفتار کند که تقویت ایمان و اعتقاد واقعی به‌نظام اسلامی را به‌عنوان مهم‌ترین هدف خود پوشش دهد ادامه داد: تمامی اقدامات و برنامه‌های کلی در آموزش‌وپرورش در این راستا برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش استان مرکزی با تأکید بر اینکه یکی از راهبردهای اساسی در حوزه تعلیم و تربیت معرفی الگوهای اساسی به دانش آموزان است بیان کرد: در برگزاری اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان الگوهای مناسبی را که همان شهدا و ایثارگران هستند را به دانش آموزان معرفی می‌کنیم.

فولادوند اضافه کرد: در حوزه ایثارگری، جهاد و مسئولیت‌پذیری می‌خواهیم الگوهایی را معرفی کنیم که دانش آموزان علاوه بر وظیفه تحصیل، وظیفه دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را هم فرابگیرند.

مدیرکل آموزش استان مرکزی با اشاره به اینکه هدف از کارهای تربیتی، تقویت و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت است  گفت: در استان مرکزی بیش از ۱۸۰ شهید فرهنگی داریم که لازم است آن‌ها را به‌درستی به نسل جدید معرفی کنیم.

وی ادامه داد: در جهت فرهنگ‌سازی مجموعه مسابقات فرهنگی و ورزشی از سال گذشته با رویکرد کنگره شهدا برگزارشده و همچنین تغییر بسیاری از اماکن و مراکز به نام شهدا نیز انجام‌شده است.

فولادوند افزود: بیش از ۳۵۰ فضای آموزشی به نام شهدا نام‌گذاری شده و زندگی دانش آموزان شهید در قالب‌های مختلفی چون مستند، اپلیکیشن و... طراحی‌شده است.

مدیرکل آموزش استان مرکزی به برنامه‌های که در راستای برگزاری اجلاسیه صورت گرفته است اشاره‌ای کرد و گفت: بیش از ۴۲ یادواره شهدای فرهنگی در سطح شهرستان‌های استان برگزارشده که در جهت برگزاری این اجلاسیه بوده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از گنجینه‌های شهدای دانش‌آموز به بنیاد حفظ آثار تحویل داده‌شده است.

فولادوند خاطرنشان کرد: اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان در ششم تیرماه از ساعت ۸ صبح در مصلی بیت‌المقدس با حضور سخنرانان کشوری برگزار می‌شود که در ذیل این برنامه نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پروش در انقلاب اسلامی و معرفی شهدای دانش‌آموز نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

captcha