180 پروژه محرومیت زدایی به مناسبت برگزاری کنگره ملی شهدای استان مرکزی افتتاح می‌شود واژگونی تانکر حامل مواد نفتی در اراک 290نماینده مجلس چه نظراتی درباره شفافیت آرا دارند + جدول كلاهبرداري از طریق خرید اجناس در سايت هاي خرید با جعل امضاء كشف محموله ميلياردی لوازم‌آرایشی قاچاق از زير بار كاه در دليجان رکوردهای متفاوت از دیدار استقلال و پرسپولیس/ دو بازیکن بدون باخت رزمایش ایران، چین و روسیه در دریای عمان/ گام‌های محکم‌تری در روابط با چین برداشته خواهد شد عابس، امانتدار شجاع آزاده/ عابس با دیده شهودی، در برابر امامش ادّعا کرد/ پای باید زد به فرق هر چه هست/ عزاداریها را از خود ندانیم معیشت مردم را به جنگ در سوریه فروختیم! / دردسر تازه برای مهناز افشار نشنال: تحریم‌های جدید آمریکا، اینستکس را هم زمین‌گیر می‌کند
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 58530
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

شجاعت و اشراف رهبری در خطبه‌های نماز جمعه ۸۸ مثال‌زدنی بود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شجاعت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه خرداد 88، این شجاعت را مثال‌زدنی دانست و گفت: اینکه رهبری فرمودند اگر کسی ایرادی دارد از مسیر قانونی اقدام کند یعنی در مقابل زورگویی تسلیم نشدند و قانون را فصل الخطاب قرار دادند.

 علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز خطبه های علی(ع)گونه مقام معظم رهبری در سال 88 در گفتگو با دیار آفتاب؛ در این خصوص گفت: خطبه‌های غرا، مؤثر و دل‌نشین رهبر بزرگوار انقلاب آب پاکی بود بر فتنه‌ای که سالیان سال سرویس‌های خارجی طراحی کرده بودند و عده‌ای هم در داخل در پازل آن بازی خوردند.

عده‌ای در ۸۸ با نادیده گرفتن رأی مردم به دنبال حذف آن‌ها از تحولات جامعه بودند

سلیمی پاسداری از رأی مردم را یکی از محورهای اصلی این خطبه عنوان کرد و افزود: عده‌ای به دنبال ضربه زدن به رأی مردم بودند. نادیده گرفتن رأی مردم معنایش این است که مردم از تحولات و مسائل جامعه حذف شوند. اگر یک‌بار این اتفاق می‌افتاد به‌صورت دومینویی در همه انتخابات‌های بعدی هم همین اتفاق رقم می‌خورد یعنی اگر از رأی مردم حفاظت نمی‌شد فقط سال ۸۸ نبود که با رمز تقلب کشور را به آشوب بکشند در همه انتخابات‌ها همین مصیبت را داشتیم و عده‌ای با زورگویی به دنبال تحمیل نظر خودشان بر کشور برمی‌آمدند.

وی ضمن بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این خطبه نشان دادند که رهبری به همه جناح‌ها حاکم بر کشور عنایت دارند اظهار کرد: این‌طور نیست که رهبری را بشود مصادره کرد. رهبری از گروه‌ها و افراد مختلف نام بردند و سابقه خودشان را با برخی از این آقایان بیان کردند. یعنی رهبری در آن خطبه صراحتاً بیان کردند که کاملاً بر مسئولان اشراف دارند و علاوه بر آن جریان‌ها و شخصیت‌ها را به خوبی می‌شناسند و نشان دادند که بر هدف بعضی از جملات و کلماتی که در سخنان برخی از آقایان بود اشراف دارند.

شناخت رهبری از فضا یک روشنگری بی‌نظیر را رقم زد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  شناخت بی‌نظیر باعث شد یک روشنگری کم‌نظیر اتفاق بیفتد. این روشنگری بود که چراغی شد فرا روی حرکت مردم و بر اساس همین روشنگری بود که آتش فتنه به سردی گرایید.

وی با تأکید بر اینکه رهبری مسئولیت حفاظت از نظام اسلامی در مواقع حساس را دارند تصریح کرد: هر چند رهبری هیچ سمت اجرایی ندارند ولی اگر احساس خطر کند به میدان می‌آید. اینجا رهبری احساس خطر کردند و به میدان آمدند و جانانه از هویت نظام اسلامی، از رأی مردم به‌عنوان ناموس مردم و از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند. فتنه ۸۸ آغازی بود بر اقدامات پشت سر همی که به دنبال تجزیه ایران بودند و رهبری ورودشان معنایش حفاظت از تمامیت نظام اسلامی در ابعاد مختلف بود.

شجاعت و اشراف رهبری در خطبه‌های نماز جمعه ۸۸ مثال‌زدنی بود

سلیمی با اشاره به شجاعت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب در این خطبه، این شجاعت را  مثال‌زدنی دانست و گفت: اینکه رهبری فرمودند اگر کسی ایرادی دارد از مسیر قانونی اقدام کند یعنی در مقابل زورگویی تسلیم نشدند و قانون را فصل الخطاب قرار دادند. قانون برای همین است و اگر بنا باشد عده‌ای با لشکرکشی و اردوکشی خیابانی زورگویی کنند سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

وی افزود: این شجاعت می‌خواهد که رهبری خودشان ورود پیدا کنند زیرا یک عده‌ای از بزرگان سکوت کردند ولی ایشان وارد میدان شد و سکوت را جایز ندانست و همین به اصطلاح ورود شجاعانه ایشان بود که توانست چهارگوشه فتنه را مدیریت کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رهبری متوجه شدند که منشأ این ماجرا در بیرون از کشور است و به همین دلیل مماشات نکردند و درست است که عده‌ای در داخل فریب خوردند اما همین‌که ایشان سراغ سر مار رفت و به‌اصطلاح به‌صراحت تمام منشأ فتنه را در خارج از کشور جستجو کردند این یک نکته بسیار قابل‌تأملی بود. یعنی دقیق جریانات را می‌شناسند و دقیق می‌دانند که منشأ این مشکلات از کجا نشات گرفته است.

وی فتنه ۸۸ را حادثه تلخ برای کشور دانست و اضافه کرد:  هشت ماه کشور را به آشوب کشیدند و با شعارهای ساختار شکنانه نشان دادند که حرکتشان از کجا نشات گرفته است. باید گفت ورود جریان های معاند نظام مانند منافقین، جریانات سلطنت طلب و بهاییان به این ماجرا و سوء استفاده از این مسئله  نشان داد که این نظام دشمنان فراوان دارد.

استقلال سیاسی امروز کشور را مدیون عقب‌نشینی نکردن در سال ۸۸ هستیم

سلیمی با تأکید بر اینکه فتنه ۸۸ به‌خوبی مدیریت شد اظهار کرد: در این ماجرا استقلال کشور توسط رهبری مورد تأکید قرار گرفت. امروز استقلال سیاسی ما مثال‌زدنی است و اگر در سال ۸۸ عقب‌نشینی کرده بودیم این استقلال سیاسی که امروز تجربه می‌کنیم را نمی‌توانستیم به این نحو  پاسداریم.

وی خاطرنشان کرد: باید به همه ملت بزرگ ایران که بعد از سخنان رهبری هوشیارانه وارد میدان شدند تشکر کرد و به خاطر وجود این رهبر هوشیار، روشن‌ضمیر، دقیق و حکیم به خود می‌بالیم.

انتهای پیام/

captcha