اعتراف اعضای باند سارقان مأمورنما به 50 فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجي چراغ سبز داوطلبان نمایندگی مجلس برای شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌ نفرت‌پراکنی علیه اسلام و مسلمانان در فیس‌بوک تحت حمایت غرب توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره آخرین وضعیت شیخ زکزاکی احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان همه می‌گویند سهمیه بنزینی که به ما می‌دهید کم است/کارت سوخت قدیمی شده است برخی از هنرمندان می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و قهرمان شوند پدران اغتشاش آبان به فکر آینده نظرات کاربران درباره نامزد نشدن پروانه سلحشوری در انتخابات مجلس گفتگو با مهدی جمشیدی| چرا جنبش دانشجویی دچار انفعال است؟/ تحرکات اخیر دانشجویی در حد نام \\
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۷
کد خبر: 58528
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
کارشناس مسائل سیاسی:

دشمنان انقلاب از بازخوانی فتنه88 ناخشنودند/ فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است گفت: هر جایی که حرکتی مردمی شکل گرفت استعمار با آن مخالفت کرده است که همین امر نشان می دهد استعمار و استبداد دو روی یک سکه هستند.

محمدجواد یاری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با توجه به فرا رسیدن سالروز خطبه تاریخی مقام معظم رهبری در رابطه با فتنه 88، با بیان اینکه بازخوانی تاریخ انقلاب از جهت انتقال تجربیات مقاطع حساس کشور و انقلاب به نسل جدید بسیار مفید است، گفت: انقلاب اسلامی ایران در طول سال های متمادی و در طول این 4 دهه از عمر خود با فتنه های زیادی دست و پنجه نرم کرده است.

دشمنان انقلاب از بازخوانی فتنه88 ناخشنودند

وی، با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از بازخوانی چنین حوادثی ناخشنودند، افزود: دشمنان نمی خواهند با بازخوانی حوادث گذشته که خود یا ایادیشان در آن نقش داشتند، مشخص شود که چه کسانی آتش بیار معرکه بوده اند و هدفشان از آن چه بوده است.

یاری، با اشاره به اینکه در فتنه سال 88 اساس نظام هدف دشمنان قرار گرفت، عنوان کرد: ملت ایران نشان داده است زمانی که اساس نظام مورد هدف دشمنان باشد، از آن کوتاه نمی آید چرا که این مردم همان هایی هستند که در جنگ تحمیلی 250هزار نفر شهید داده اند و با خون انقلاب اسلامی را به ثمر نشانده اند.

آگاهی نسبت به دشمن از ثمرات بازخوانی فتنه ها

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: روشن سازی نقش مردم و رهبری در خنثی سازی فتنه ها یکی از ثمرات بازخوانی چنین حوادثی است که به خوبی نشان می دهد این دو رکن اصلی انقلاب اسلامی چه نقش تعیین کننده ای در عبور از حوادث تاریخی انقلاب اسلامی داشته اند. آگاهی از وجود دشمن از دیگر نتایج بازخوانی فتنه ها است که علیرغم سخن برخی افراد داخلی مبنی بر اینکه دشمنی وجود ندارد بازخوانی این وقایع نشان می دهد وجود دشمن توهم نیست و واقعیتی است که در چنین فتنه هایی با تمام قوا وارد صحنه می شود.

وی، تاکید کرد: ملتی که دشمن را دست کم بگیرد و به ندای رهبر حق لبیک نگوید با لگد دشمن از خواب غفلت بیدار می شود.

یاری، با بیان اینکه حماسه نهم دی ماه که در پاسخ به فتنه گران صورت گرفت در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است، گفت: حرکات مردمی در تاریخ انقلاب اسلامی زیاد صورت گرفته است ولی چنین حرکتی با چنین ابعادی و بدون تبلیغات خاصی یک حرکت بی نظیر در کشور بود که یکی از رسانه ها غربی نیز در تحلیلی این حرکت مردمی را بعد از تشییع امام خمینی(ره) بزرگترین حرکت مردمی در دفاع از انقلاب اسلامی دانسته بود.

فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه انقلاب های توحیدی و مردمی همواره مورد تهاجم دشمنان قرار دارند، افزود: فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است و هر جایی که حرکتی مردمی شکل گرفت استعمار با آن مخالفت کرده است که همین امر نشان می دهد استعمار و استبداد دو روی یک سکه هستند.

وی، با بیان اینکه دشمنی با انقلاب اسلامی هیچگاه پایان نمی پذیرد، تصریح کرد: بنا بر گفته خداوند در قرآن کریم تا روزی که دنیا به پایان برسد نباید منتظر پایان فتنه ها و جنگ حق و باطل بود.

یاری، با اشاره به فتنه سال های 78،88،96 و فتنه احتمالی سال 98 ابعاد آن ها را متفاوت از یکدیگر دانست و افزود: فتنه سال های 78 و 88 از جنس فتنه های سیاسی بود که دشمن در این فتنه ها هزینه بسیاری کرد و پس از شکست در آن بسیاری از سرمایه هایش یعنی جریان های نفوذی و غرب گرایی سوخت شدند و برای مردم مشخص شد که چه اهدافی در سر داشتند.

فتنه اقتصادی تنها راه فتنه انگیزی دشمنان

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دشمنان هیچگاه به جنگ نظامی با ایران فکر نمی کنند افزود: تنها راه باقی مانده جهت فتنه انگیزی در ایران مباحث اقتصادی است که با ایجاد اعتراضات اجتماعی در بستر اقشار کارگری و کم بضاعت شکل می گیرد. این فتنه پس از ایجاد وارد فاز های سیاسی و امنیتی می شود و در نهایت هدف اصلی آن فشار به نظام اسلامی است.

یاری، استراتژی جریان چپ گرا موسوم به اصلاحات در داخل کشور را تشریح کرد و گفت: این جریان با تغییر استراتژی خود جامعه هدفش را از نخبگان به جامعه کم بضاعت تغییر داده است تا با سوء استفاده از خواسته های اقتصادی آنان در کف خیابان ها به خواسته خود یعنی تجزیه طلبی برسد و  با ایجاد فتنه سیاسی و امنیتی به نظام فشار وارد کند.

فتنه اصلاح طلبان در سال 98 احیای لوایح دو قلوست

وی با اشاره به لوایحی که در سال 81 به لوایح دوقلو در دولت اصلاحات نام گرفت، ادامه داد: رئیس دولت اصلاحات در سال 81 با بیان لوایحی تحت عنوان لوایح دو قلو به دنبال حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان و افزایش اختیارات ریاست جمهوری بود که امروزه و با گذشت 17 سال همین سخنان را از زبان مسئولان دولت وقت شاهد هستیم که به دنبال حمله به شورای نگهبان و حذف نظارت استصوابی و افزایش اختیارات ریاست جمهوری هستند با این تفاوت که امروزه در بستر فشار های اقتصادی به دنبال این اهداف شوم هستند که خطر بیشتری را هم متوجه نظام اسلامی می کند.

این استاد دانشگاه مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور را به دست برخی افراد جریان اصلاحات که در بدنه دولت در حال فعالیتند دانست و افزود: بخش عمده فتنه اقتصادی توسط افرادی از این جریان که به صورت نفوذی، مشاور یا برخی جایگاه های دیگر در بدنه دولت دیده می شوند در حال دنبال شدن است تا عمدا با حل نکردن برخی مسائل ساده اقتصادی که به راحتی می توان آن ها را حل کرد، فتنه اقتصادی ایجاد کنند و سپس آن را به فتنه سیاسی تبدیل کنند و در نهایت اصل نظام را نشانه بگیرند.

یاری خاطرنشان کرد: با توجه به انتخابات مجلس در سال 98 و احتمال رد شدن بسیاری از کاندیداهای اصلاح طلب مجلس توسط شورای نگهبان این جریان به دنبال زنده کردن لوایح دو قلو توسط سعید حجاریان فعال اصلاح طلب است تا در نهایت فتنه ای سیاسی اقتصادی ایجاد کند و اینجاست که ملت ایران و نیروهای انقلابی بایستی هوشیار بوده و اجازه انجام چنین کاری را به این جریان تجزیه طلب ندهد.

انتهای پیام/

captcha