باید قصورها در دوره‌های مختلف پی‌گیری شود/ تعقیب قاتلان شهید سلیمانی در دستور کار دادستان تهران و معاون بین‌الملل قوه قضائیه امضای سند همکاری با چین چقدر منافع ایران را تامین می‌کند؟ ماله کشی به سبک مدیر رسانه‌ای اصلاح طلب/ «امضای کری تضمین بود» با « به عقل جن هم نمی رسید» توجیه شد! قلب، طعمه جدیدترین نسخه ویروس کرونا «اصلاح ساختار بودجه»؛ نکته مغفول این روزهای کشور/ دولت و مجلس تمایلی برای تحول بودجه‌ریزی ندارند؟ قابل توجه داوطلبان؛ کارت کنکور دکتری ۹۹ پس از نهایی شدن زمان جدید برگزاری توزیع می‌شود یمن|حملات پهپادی و موشکی گسترده به پایگاه‌های نظامی و تأسیسات راهبردی عربستان در جیزان، نجران و عسیر محرومیت سهم مردم ازمعادن طلای خاورمیانه/اینجا فقرحرف آخر رامی‌زند مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد كلاهبرداري 58 ميلياردي با فروش غيرقانوني واحدهاي مسكوني در اراك
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد خبر: 58484
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:

توسعه رونق تولید در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: توسعه رونق تولید در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعیدرضا شاه محمدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اینکه نیروی انسانی آموزش‌دیده سبب رونق تولید در جامعه می‌شود گفت: توسعه رونق تولیدات داخلی در گرو داشتن نیروی انسانی آموزش‌دیده و دارای خلاقیت است.

شاه‌محمدی اظهار کرد: رونق بازار كار با داشتن نیروی انسانی آموزش‌دیده و دارای خلاقیت محقق می‌شود و فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در این راستا دارد.

شاه‌محمدی بابیان اینکه خوشبختانه در کشور بستری ایجادشده است تا نیروی‌های آموزش‌دیده و خلاق پرورش دهیم، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور به‌عنوان یکی از این بسترها مسیری مطمئن برای جوانان به‌حساب می‌آید.

وی ادامه داد: اتفاق شایسته‌ای هم‌اکنون در حال تحقق است و آن راه‌اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهر تلخاب است که می‌طلبد باهمت، همدلی و همکاری سایر دستگاه‌ها توسعه این مرکز جهت ارائه آموزش‌های مهارتی تسریع می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی بيان کرد: زمان تغییر در رشته‌های آموزشی رسیده و باید از رشته‌های سنتی فاصله و به سمت رشته‌های بازار محور برویم و این مهم توسط آموزش فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود.

وي گفت: چالش اصلی جامعه امروز ما حضور افراد بی‌مهارت در کارها است، اگر در کشور زمانی چالش ما بی‌سوادی بود، امروز چالش ما بی‌مهارت است.

شاه‌محمدی با اشاره به اینکه بیشتر جوانانی که وارد دانشگاه می‌شوند، قصدشان اشتغال و ورود به بازار کار است، افزود: این جوانان باید متناسب با این جهت‌گیری، آموزش ببینند و چنین آموزشی باید از ابتدا در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای اتفاق بیافتد که مختصات خاص خود را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اظهار كرد: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در آموزش فنی و حرفه‌ای وجود دارد و امیدواریم با توجه به پتانسیلی که در این شهر وجود دارد بتوانیم گام‌های مؤثری در راستای ایجاد اشتغال جوانان برداریم.

وی خاطرنشان کرد: لازمه شکوفایی خلاقیت جوانان آشنایی با دورهای مهارتی همچون کارآفرینی، بازاریابی، بازار فروش، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و...است که امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز شاهد برگزاری این دوره‌ها و دیگر رشته‌های موردنیاز باشیم.

انتهاي پيام/

captcha