ثبت‌نام قطعي  185 نفر تا پنجمين روز ثبت‌نام انتخابات مجلس در استان مرکزی/افزايش 25 درصدي مشاركت قدرت‌نمایی داعش در عراق همزمان با استعفای نخست وزیر و افزایش آشوب‌ها در «نجف، کربلا و ناصریه» / جزئیات درگیری‌های سنگین در «دیاله، الانبار و نینوا» + عکس و نقشه میدانی حجت‎الاسلام رئیسی در اصفهان: رفراندوم پیشکش، مردم را در جریان طرح‌ها قرار بدهید / در مبارزه با فساد کوتاه نمی‌آئیم انتشار روایت دیدار رهبری با خانواده‌های شهدای ارمنی در آلمان روز بد ترامپ؛ استهزا در لندن، استیضاح در واشنگتن «عصر جدید» قدرت‌نمایی رادارهای ایرانی در دریا آغاز شد/ جزییات مهاجرت نخبگان ایرانی از «S» به «X»+عکس در جلسه خصوصی ملک عبدالله و بشار اسد رئیس جمهور سوریه چه گذشت؟ شبکه وکالت در دوره امام عسکری(ع) توسعه پیدا کرد تولید داروهای بیماران «تالاسمی» و «ام‌اس» در کشور مصوبه سهمیه فرزندان هیات علمی بازنگری می‌شود / نبود ضمانت اجرا برای مصوبات نقص شورای عالی انقلاب فرهنگی
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
کد خبر: 58484
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:

توسعه رونق تولید در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: توسعه رونق تولید در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعیدرضا شاه محمدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اینکه نیروی انسانی آموزش‌دیده سبب رونق تولید در جامعه می‌شود گفت: توسعه رونق تولیدات داخلی در گرو داشتن نیروی انسانی آموزش‌دیده و دارای خلاقیت است.

شاه‌محمدی اظهار کرد: رونق بازار كار با داشتن نیروی انسانی آموزش‌دیده و دارای خلاقیت محقق می‌شود و فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در این راستا دارد.

شاه‌محمدی بابیان اینکه خوشبختانه در کشور بستری ایجادشده است تا نیروی‌های آموزش‌دیده و خلاق پرورش دهیم، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور به‌عنوان یکی از این بسترها مسیری مطمئن برای جوانان به‌حساب می‌آید.

وی ادامه داد: اتفاق شایسته‌ای هم‌اکنون در حال تحقق است و آن راه‌اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهر تلخاب است که می‌طلبد باهمت، همدلی و همکاری سایر دستگاه‌ها توسعه این مرکز جهت ارائه آموزش‌های مهارتی تسریع می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی بيان کرد: زمان تغییر در رشته‌های آموزشی رسیده و باید از رشته‌های سنتی فاصله و به سمت رشته‌های بازار محور برویم و این مهم توسط آموزش فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود.

وي گفت: چالش اصلی جامعه امروز ما حضور افراد بی‌مهارت در کارها است، اگر در کشور زمانی چالش ما بی‌سوادی بود، امروز چالش ما بی‌مهارت است.

شاه‌محمدی با اشاره به اینکه بیشتر جوانانی که وارد دانشگاه می‌شوند، قصدشان اشتغال و ورود به بازار کار است، افزود: این جوانان باید متناسب با این جهت‌گیری، آموزش ببینند و چنین آموزشی باید از ابتدا در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای اتفاق بیافتد که مختصات خاص خود را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اظهار كرد: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در آموزش فنی و حرفه‌ای وجود دارد و امیدواریم با توجه به پتانسیلی که در این شهر وجود دارد بتوانیم گام‌های مؤثری در راستای ایجاد اشتغال جوانان برداریم.

وی خاطرنشان کرد: لازمه شکوفایی خلاقیت جوانان آشنایی با دورهای مهارتی همچون کارآفرینی، بازاریابی، بازار فروش، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و...است که امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز شاهد برگزاری این دوره‌ها و دیگر رشته‌های موردنیاز باشیم.

انتهاي پيام/

captcha