سوزش سردل نشانه کمبود مایعات گوارشی است نرمالیزاسیون بی حجابی توسط سینماگران/ سینمایی که «ضد ارزش‌ها» را منتقل می‌کند تنبلی جهانگیری یا مقاومت؛ گرانی کار کیست؟ / این علی ربیعی، آن علی ربیعی نیست! خطرناک‌ترین محله‌های جهان که هیچکس جرأت قدم گذاشتن در آن‌ها را ندارد چه کسی باید برجام را نجات دهد؟ عملکرد بازیکنانی که از استقلال جدا شدند/ چند «بهترین» هم رفتند! سیگار داخلی هم «پدرخوانده» دارد احساس فقردر زندگی را چطور از خود دور کنیم؟ تصاویر/ستون‌های منشوری « بازالتی » ماکو شبکه‌های اجتماعی احتمال افسردگی جوانان را افزایش می‌دهد
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
کد خبر: 58474
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
رویدادهای دانش‌آموزی به همت سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد

فرصتی برای ساختن آینده

اختتامیه تازه‌ترین رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی در حوزه فناوری اطلاعات ویژه دانش‌آموزان به همت سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛ سازمان فناوری ایران ظهر امروز، دوشنبه در سالن همایش‌های شهید قندی وزارت ارتباطات مهمان دانش‌آموزان خلاقی بود که در حوزه کارآفرینی ایده‌های خوبی دارند. این دانش‌آموزان از مدتی قبل زیر نظر مربیان آموزش دیدند تا بتوانند ایده‌های کارآفرینی‌شان را به محصول تبدیل کنند.

امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن خوشامدگویی به دانش‌آموزان، به آنها گفت: امیدوارم در این چند روز یاد گرفته باشید که نیاز نیست فقط دکتر و مهندس باشید. می‌توانید کارآفرین شوید. ما سعی کردیم روی مهارت‌هایی که برای زندگی آینده مورد نیاز است برنامه‌ریزی کنیم، وارد قرن دیگری می‌شویم و باید مجهز شویم به مهارت‌هایی که برای آینده مورد نیاز است.

معاون وزیر ارتباطات افزود: این برنامه هفتم از رویدادهای دانش‌آموزی است. از برنامه اولیه تا الان بالغ‌تر شده‌ایم. برنامه‌ها معمولاً بین چهار مدرسه انجام شده و دانش‌آموزان آنجا به چالش کار تیمی کشیده شده‌اند.

ناظمی گفت: این رویدادها می‌تواند در سایر شهرها و مناطق اجرا شود. ما از حضور هر همراهی در این رویدادها استقبال می‌کنیم تا مقیاس‌پذیر شود. آینده پیش‌بینی نمی‌شود، آینده ساخته می‌شود آن هم به دست دانش‌آموزانی که الان در مدارس هستند. دانش‌آموزان می‌توانند با آمادگی که دارند آینده را شکل دهند.

در رویدادی که برگزار شد سعی کردیم دانش‌آموزان هم با کاربرد و هم تولید فناوری اطلاعات آگاه شوند و در آینده از آن استفاده کنند.

ناظمی در ادامه با تشکر از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش‌آموزان، وزارت آموزش و پرورش و شهرداری برای شکل گرفتن این رویداد تشکر کرد.

در ادامه محمدباقر اثنی‌عشر رئیس سازمان نظامی صنفی نیز در این رویداد گفت: کارم را از برنامه‌نویسی شروع کردم و این تجربه در زندگی من خیلی تاثیرگذار بود.

او افزود: ۴۰ درصد دانش‌آموزان دبستانی در آینده در مشاغلی به کار گرفته می‌شوند که امروزه اصلاً وجود ندارند و این نشان می‌دهد ما در چه دورانی زندگی می‌کنیم. دورانی که فناوری اطلاعات در آن نقش مهمی ایفا می‌کند.

او با اشاره به نزدیک بودن نمایشگاه الکامپ گفت: چند سال قبل با چند غرفه کوچک الکامپ استارز را شروع کردیم و اکنون این بخش به بیش از ۵۰۰ غرفه رسیده است، با توجه به رویدادی که در حال برگزاری است و جذابیت‌های بخش الکام استارز برای دانش‌آموزان، در نظر داریم فرصتی ایجاد کنیم تا بتوانند برای کسب تجربه با صاحبان کسب و کار صحبت کنند و تجربیاتی در این زمینه به دست بیاورند. این تجربیات می‌تواند به آینده کاری نسل جدید کمک شایانی کند.

captcha