بازداشت سرشبکه ضد انقلاب آمدنیوز فرماندار فراهان معارفه شد برگزاری پیاده روی «جاماندگان از اربعین» در اراک تامین داروی مورد نیاز مردم مهم ترین دغدغه معاونت غذا و دارو/ عدم رعایت کیفیت سبوس نان در نانوایی های آزادپز/16 واحد متخلف پخش عمده و عرضه مواد بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند تجمع کارگران آذرآب در مسیر راه آهن شمال - جنوب بازداشت معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی آذرآب 2 ماه و هپکو بیش از 4 ماه با تکلیف جدید فاصله دارند/ چانه زنی سازمان گسترش و مپنا بر سر قیمت واگن پارس رهبر انقلاب از حضرت آیت الله مکارم شیرازی عیادت کردند نرم‌افزار جستجوی قبور در اراک راه‌اندازی شد واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به پوشش نامتعارف بازیگران در اکران خصوصی فیلم مسخره باز+ تصاویر
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کد خبر: 58464
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸

بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان

طرح تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستادکل نیروهای مسلح در حال اجراست، طی سه سال گذشته بیش از یک هزار و ۳۵۰ نفر را پذیرش کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛  با توجه به اهمیت و نقش نیروی انسانی کلیدی و فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و در راستای اجرای تسهیلات سربازی نخبگان فناور توسط مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از ابتدای اجرای این طرح یعنی از سال ۹۵ تا پایان سال ۹۷، یک هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات طرح سربازی نخبگان فناور مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌مند شدند.

این طرح که از سال ۹۵ آغاز به کار کرده است، در سال ۹۵ به ۱۴۶ نفر، در سال ۹۶ به ۵۸۴ نفر و در سال ۹۷ به ۶۲۲ نفر اختصاص یافته است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برترِ دانشگاهی که به فعالیت‌های فناورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی را برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در نظر گرفت که به سه شکل انجام پروژه جایگزین خدمت در دستگاه‌های دفاعی و دولتی، امریه در شرکت دانش‌بنیان و انجام پروژه در شرکت دانش‌بنیان اجرایی شده است.

طرح جذب سربازان وظیفه در قالب امریه صرفاً برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان قابل اجراست و فرد باید فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی و بالاتر باشد. به علاوه متقاضی استفاده از طرح سرباز امریه، نباید دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت باشد.

در اجرای طرح جایگزین خدمت برای دستگاه‌های دفاعی و دولتی نیز فرد متقاضی پس از احراز امتیازهای لازم، به ستادکل نیروهای مسلح معرفی می‌شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یکی از سازمان‌های دفاعی یا دولتی کشور، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.

متقاضیان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های دانش‌بنیان نیز پس از کسب امتیازهای لازم و تأیید اولیه از سوی مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی و پس از آن مراحل تخصیص فرد برای اجرای پروژه در شرکت دانش بنیان ادامه خواهد یافت.

افراد متقاضی برای ثبت نام و استفاده از این طرح‌،می‌توانند به سامانه Sina.bmn.ir مراجعه کنند، همچنین اطلاعات تکمیلی اعم از شرایط هر کدام از طرح‌ها، امتیازبندی‌های مورد نظر و نحوه ارسال درخواست در سامانه Daneshbonyan.ir آمده است.​

captcha