سوزش سردل نشانه کمبود مایعات گوارشی است نرمالیزاسیون بی حجابی توسط سینماگران/ سینمایی که «ضد ارزش‌ها» را منتقل می‌کند تنبلی جهانگیری یا مقاومت؛ گرانی کار کیست؟ / این علی ربیعی، آن علی ربیعی نیست! خطرناک‌ترین محله‌های جهان که هیچکس جرأت قدم گذاشتن در آن‌ها را ندارد چه کسی باید برجام را نجات دهد؟ عملکرد بازیکنانی که از استقلال جدا شدند/ چند «بهترین» هم رفتند! سیگار داخلی هم «پدرخوانده» دارد احساس فقردر زندگی را چطور از خود دور کنیم؟ تصاویر/ستون‌های منشوری « بازالتی » ماکو شبکه‌های اجتماعی احتمال افسردگی جوانان را افزایش می‌دهد
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۲
کد خبر: 58461
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

سناتور روس: مخاطب اقدام جدید هسته‌ای ایران کشورهای اروپایی است

مقام پارلمانی روس گفت، اقدام جدید هسته‌ایی ایران، قبل از هر چیز خطاب به متحدین اروپایی آمریکاست تا به آنها گوشزد کند که صرفاً تمایل برای حفظ برجام کافی نیست و آنها باید دست به اقدام عملی در این باره بزنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم  "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که اقدام جدید مقامات تهران قبل از هر چیز خطاب به متحدان اروپایی آمریکایی است که به آنها گوشزد کند تنها صحبت کردن درباره تمایل برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) کافی نیست و آنها باید به اقدام عملی در این زمینه دست بزنند.

پیش از این اعلام شد که سازمان انرژی اتمی ایران امروز، دوشنبه، گزارشی درباره کاهش تعهدات این کشور در چارچوب توافق هسته‌ای ارائه داده است.

کاساچوف در تفسیر این مسئله گفت: «اظهارات مقامات رسمی تهران درباره کاهش جدید تعهدات این کشور در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می‌تواند باعث وخامت بیشتر اوضاع در روابط ایران و آمریکا شود. طرف ایرانی پیش از این 60 روز مهلت تعیین کرده بود تا طرف‌های اروپایی منافع اقتصادی ایران، بویژه در عرصه مالی و نفتی را تامین کنند. هرچند این درخواست شدیدالحن است، ولی نباید فراموش کرد که ایران تا یک سال بعد از اقدام یکجانبه آمریکا در خروج از برجام، هم همچنان به تعهدات خویش در چارچوب این توافقنامه پایبند ماند و اکنون هم تهران حرفی از خارج شدن از توافق هسته‌ای نمی‌زند، بلکه فقط اقدام دوباره‌ای در جهت کاهش تعهداتش را اعلام کرده است.»     

این سناتور روس یادآور شد، در شرایط کنونی نمی‌توان انتظار ابتکارعمل مسالمت آمیزی از سوی واشنگتن در برخورد با ایران را داشت، برای اینکه آمریکا آگاهانه در حال تشدید رویارویی علیه ایران است و وضعیت را به اصطلاح «در آستانه اعزام ناوگان دریایی» می‌نامند.  

کاساچوف در انتهاء گفت: «به عقیده من، اقدام جدید ایران، قبل از هر چیز خطاب به متحدین اروپایی آمریکاست تا به آنها گوشزد کند که صرفاً تمایل برای حفظ توافق هسته‌ای کافی نیست و آنها باید دست به اقدام عملی در این باره بزنند . اکنون باید دید واکنش طرف‌های اروپایی به این مسئله چگونه خواهد بود.»     

انتهای پیام/

captcha