بازی‌های مجازی قابل لمس می‌شوند تولید ۳۴۰۰ کیلوگرم ژل رویال خاتمی باز هم «تَکرار» کرد/ بزک کردن برجام روحانی با اعتبار بخشیدن به پروژه نخ‌نمای گفتگوی تمدن ها! تشکر دکتر جلیلی از مجلس شورای اسلامی در پی تصویب طرح توسعه پالایشگاه‌های کشور/ کمک به دولت برای جلوگیری از خام فروشی و هدایت نقدینگی در نشست دولت سایه با نمایندگان و کارشناسان تکرار تجربه تلخ «الیگارک» ها در دولت روحانی / آیا اعتدالیون به دنبال ایجاد یک امپراتوری مالی هستند؟ +تصاویر یک سال حبس برای محسن افشانی گزارش تسنیم| ترامپ و افغانستان؛ نمایش وارونه واقعیت، لاپوشانی شکست با توهین دولت نسبت به تاسیس مراکز ترک اعتیاد اقدامات لازم را نداشته است هیچ‌کارة همه‌کاره! در آموزش مطالبه‌گری به مردم کم‌کاری کردیم/ مدیران متخلّف امروز، عدالت‌طلبان دهه 60 بودند
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۷
کد خبر: 58420
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
نماینده مجلس:

شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظر باشند تا همه امکانات برای آن‌ها فراهم شود بلکه خود نیز باید در برقراری ارتباط و تعامل کوشا باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ پروانه مافی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: این شرکت‌ها باید همه ظرفیت خود را به‌کار گیرند و ارتباطاتی که لازم است را با منابع قدرت برقرار کنند.

وی با اشاره به تأثیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در گذر از تحریم‌ها، گفت: هدف از تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان این است که مسائل و مشکلات جدی تولید را اصلاح کنند تا تولیدات آنها بتواند جانشین واردات کالاها شود و کشور را به نوعی از واردات خودکفا کند.

مافی افزود: طبیعتاً این شرکت‌ها در دوران تحریم مقدار زیادی می‌توانند نقش‌آفرین باشند؛ البته در شرایطی که واردات محدود است می‌توان روی شرکت‌های دانش‌بنیان حساب باز کرد تا استعدادهای خود را به رخ بکشند.

وی گفت: البته در برخی زمینه‌ها نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان به مواد اولیه نیز قابل لمس است اما به هر صورت وقتی به شرکتی عنوان دانش بنیان می‌دهیم انتظار داریم با همان مشکلات اساسی هم سر پا بایستند و کشور را از برخی محصولات خارجی بی‌نیاز کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تأکید کرد: شرکت‌ها و صنایع ما هرگاه در شرایط سخت قرار گرفته‌اند به توانایی‌های خود واقف شده‌اند و کشور نیز بیشتر می‌تواند به داشته‌های ناشی از فعالیت این صنایع تکیه کند.

مافی با اشاره به حمایت بخش‌های مختلف از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی از این شرکت‌ها در سال‌های اخیر گفت: به نظر می‌رسد در سال‌های گذشته این شرکت‌ها به خوبی حمایت شده‌اند اما روند رو به رشد آنها خوب نبوده است و آن انتظاری که جامعه داشته را برآورده نکرده‌اند.

وی ادامه داد: نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حائز اهمیت است، این صندوق باید قوانین مزاحم را از جلوی پای شرکت‌های دانش‌بنیان بردارد و کمک کند تا این شرکت‌ها سرپا بایستند و به اشتغال‌زایی کشور کمک کنند.

مافی با اشاره به جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بنده معتقدم در دوران رکودی که به واسطه تحریم‌ها شکل گرفته می‌توانیم فرصت خوبی را برای شرکت‌های دانش بنیان متصور باشیم که البته نقش صندوق در این راستا حائز اهمیت است.

وی همچنین در توصیه‌ای به صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق باید قوانین مزاحم را از جلوی پای شرکت‌های دانش‌بنیان بردارد و کمک کند تا این شرکت‌ها سرپا بایستند و به اشتغال‌زایی کشور کمک کنند.

captcha