بازی‌های مجازی قابل لمس می‌شوند تولید ۳۴۰۰ کیلوگرم ژل رویال خاتمی باز هم «تَکرار» کرد/ بزک کردن برجام روحانی با اعتبار بخشیدن به پروژه نخ‌نمای گفتگوی تمدن ها! تشکر دکتر جلیلی از مجلس شورای اسلامی در پی تصویب طرح توسعه پالایشگاه‌های کشور/ کمک به دولت برای جلوگیری از خام فروشی و هدایت نقدینگی در نشست دولت سایه با نمایندگان و کارشناسان تکرار تجربه تلخ «الیگارک» ها در دولت روحانی / آیا اعتدالیون به دنبال ایجاد یک امپراتوری مالی هستند؟ +تصاویر یک سال حبس برای محسن افشانی گزارش تسنیم| ترامپ و افغانستان؛ نمایش وارونه واقعیت، لاپوشانی شکست با توهین دولت نسبت به تاسیس مراکز ترک اعتیاد اقدامات لازم را نداشته است هیچ‌کارة همه‌کاره! در آموزش مطالبه‌گری به مردم کم‌کاری کردیم/ مدیران متخلّف امروز، عدالت‌طلبان دهه 60 بودند
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۶
کد خبر: 58387
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان مرکزی خبر داد

آماده‌سازی و چاپ ۲۰ عنوان کتاب در حوزه نقش بانوان در دفاع مقدس

دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان مرکزی گفت: تابه‌حال سه عنوان کتاب از مجموعه هدف‌گذاری شده در حوزه بانوان در مرحله چاپ قرار دارد و ۱۷ عنوان کتاب دیگر نیز در مرحله پیش از چاپ هستند که به‌زودی چاپ خواهند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجاوری دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان مرکزی امروز در صد و سی و هفتمین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در خصوص فعالیت‌های انجام‌شده در این کارگروه گفت: کارگروه بانوان از ابتدای سال ۹۴ و انتهای سال ۹۳ کار خودش را در حوزه جمع‌آوری و گردآوری محتوا با ۸ گروه مخاطب تعریف‌شده، آغاز کرد و تابه‌حال به آرشیو خوبی در این زمینه دست‌یافته است.

مجاوری افزود: آرشیو تهیه‌شده هم برای تألیفات آینده یک زیرسازی کامل است و هم زمینه‌ای را برای افرادی که علاقه‌مند هستند، این آرشیو را تکمیل‌تر و قوی‌تر کنند فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: برای تألیف هر کتاب در این کارگروه پروسه‌ای ۱۶ الی ۱۷ مرحله‌ای انجام می‌شود و کمیته بانوان به مرحله‌ای رسیده است که به‌صورت خودکفا همه مراحل تألیف کتاب را ذیل کمیته تدوین پیگیری و دنبال می‌کند.

دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان ضمن بیان این‌که کتاب‌های این حوزه در دو مرحله قرار دارد اظهار کرد: یک سری کتاب‌هایی هستند که کامل شده و برای چاپ تحویل داده‌شده است. ازجمله این کتاب‌ها «حنانه شو»  روایت داستانی سرکار خانم نسرین سرلک همسر شهید فضل‌الله سرلک است.

وی ادامه داد: کتاب دیگری با محوریت روایت جمعی از دانش آموزان دبیرستان‌های اراک هست که در دو مأموریت نود روزه به جنوب اعزام شدند. همچنین کتاب «تبیین چرایی و چگونگی تحریف شخصیت امام (ره)» در دستور کار بوده  که بعد از یک پروسه بسیار طولانی تحویل به چاپ شده است. در کنار اینها مجموعه فلش کارت ۵۳ قطعه ای حاصل تصاویر و خاطرات بانوان استان به صورت بومی تهیه شده و تحویل چاپ شده است.

مجاوری بیان کرد: در مرحله دوم ۱۷ عنوان کتاب داریم که یا در مرحله ویراستاری هستند و یا در مرحله کنترل ویرایش هستند و یا هنوز پاسخ تایید محتوا و یا تدوین را دریافت نکردیم و یا در مرحله اصلاحات تدوین هستیم.

وی کتاب «بانوی مقاومت» که درآمدی است بر الگوی بانوی مجاهد مسلمان ایرانی بر اساس بیانات مقام معظم رهبری را یکی دیگر از کتاب های در حال آماده سازی در این کارگروه برشمرد و اظهارکرد:  مجموعه هفت جلدی « لشکر فرشتگان»  مجموعه ای از خاطرات بازنویسی شده از مصاحبه هایی  با همسران و مادران شهدا و جانبازان و بانوان ایثار گر و شهید است که در مرحله تدوین و بازخوانی قرار دارد. امید است بتوانیم این مجموعه را به عنوان یک مجموعه ملی مطرح کنیم.

دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان کتاب روایت داستانی از خانم اشرف جواهری و کتاب «روح زندگی» با موضوع روایت داستانی مهری آب طلایی را از دیگر کتب این حوزه عنوان کرد و افزود: می توان گفت کتاب روح زندگی  به لحاظ ریز موضوعاتی که در سفر ها و ماموریت های مختلف خانم آب طلایی در غرب و جنوب داشتند کتابی هم تراز کتاب «دا» دانست.

وی به کتاب «روایت یک موج» در قالب سینما رمان پرداخت و گفت: ۲۰ تصویر  طراحی شده حاصل نقاشی و گرافیک برای طراحی کتاب و روایت اتفاق انقلابی ای که در ساوه رخ داده آماده شده است. اسناد کتاب جمع آوری شده و در انتهای آن وارد خواهد شد و می توان گفت این کتاب یک کتاب  سندی است که در قالب سینما رمان کار شده است.

مجاوری ضمن بیان اینکه هر یک از کتاب های انتخاب شده برای نگارش با یک نگاه راهبردی و الگویی انتخاب شده اند تصریح کرد: کتابی نیز با محوریت روایت داستانی ای از  سرکار خانم حمیده دریابیگی، مادر شهید علیرضا شاملو، آماده شده که در مرحله ویراستاری است. همچنین «در مسیر باران» روایت داستانی سرکار خانم شاملو همسر رزمنده حسین نعمتی خواه است که این کتاب نیز در مرحله ویراستاری است.

وی افزود: «کتاب عبور از رودخانه»  روایت زندگی آقای دریابیگی و همسر ایشان و کتاب مادر چهار شهید؛ شهیدان جوادنیا نیز دو کتاب دیگر هستند که مرحله تدوین آنها نیز انجام شده است.

دبیر کارگروه بانوان کنگره شهدای استان  با اشاره به اینکه یک نمونه کتاب هم از شهدای ارتش با محوریت سرگذشت خانم جلالی فراهانی همسر شهید خلبان وطن پور آماده شده است، تصریح کرد: نسخه دیجیتال سه عنوان کتاب هم رونمایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: کتاب اصلی و ویژه کارگروه بانوان، بررسی پژوهشی نقش زنان استان مرکزی در مقطع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که این کتاب، کتاب قوی و غنی ای است، خصوصا در حوزه ملی خودش که با رویکرد های مختلف پژوهشی کار شده است و در مقدمه کتاب روند دقیق پژوهشی عنوان خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha