پورعرب گذشته اش را فراموش کرده/ برخی سلبریتی ها اصلا ایرانی نیستند و پرچم 3 رنگ برایشان حرام است/ فلانی برای شمر طبل و برای امام حسین(ع) سینه می زند افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟ کودکانی که در گیم گم می‌شوند جزئیات توافق برانکو با الاهلی/ مخالفت با اولین گزینه جانشینی یک خاطره و عکس نادیده از شهید احمدی روشن از رانندگی در ۷ سالگی تا حمل کُلت کمری در ۱۱ سالگی/ ادعا‌های خبرنگار واشنگتن‌پست درباره رهبر کره‌شمالی+ تصاویر گزارش| «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
کد خبر: 58206
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
استاندار مرکزی:

زادگاه ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور در استان مرکزی است

استاندار مرکزی گفت: بنا بر آمار و اسنادی که موجود است بیش از ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور زادگاه آن‌ها در استان مرکزی است

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی رشد خوبی در پرورش و معرفی مفاخر ایران اسلامی در دهه‌های اخیر داشته است گفت: بنا بر آمار و اسنادی که موجود است بیش از ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور زادگاه آن‌ها در استان مرکزی است و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیم سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی این استان است.

آقازاده اظهار کرد: امروز این افتخار به استان مرکزی داده‌شده که برای اولین بار این مراسم باشکوه نکوداشت زنان مفاخر را در کشور برگزار کنیم.

وی ادامه داد: همه‌کسانی که در برگزاری این مراسم حضورداشته‌اند تلاش‌های زیادی انجام دادند و امیدواریم این کار ارزشمند ادامه و استمرار داشته باشد و شاهد چنین اقدامات ارزشمندی در کشور باشیم.

استاندار مرکزی افزود: هدف این مراسم تنها گرامیداشت زنان مفاخر استان نیست، بلکه امروز به دختران و بانوان جوان می‌خواهیم بگوییم که این سابقه ارزشمند که افتخار استان است را حفظ کنند.

آقازاده، به برگزیده شدن استان به‌عنوان دبیرخانه دائمی زنان مفاخر کشور اشاره‌ای کرد و گفت: جمعیت و مساحت استان مرکزی کمتر از ۲ درصد کشور است اما نکته‌ای که باعث شد این استان به‌عنوان دبیرخانه دائمی زنان مفاخر برگزیده شود نفوذ معنوی بسیار خوب آن در این حوزه بود.

وی با اشاره به اینکه اگر ما امروز در کشور شاهد حماسه‌سرایی و حماسه سازی ها هستیم یکی از دلایل آن شهدای گران‌قدر این سرزمین هستند ، افزود: وجود مادران و بانوان شهید که نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس ایفا کردند گنج گران‌بهای ایران اسلامی هستند و این‌ها باعث شدند که امروز شاهد چنین پیشرفت‌هایی باشیم.

وی با تأکید بر اینکه تلاش دولت و مجموعه استان استفاده از زنان در پست‌های مدیریتی است ادامه داد: آمار سال‌های قبل نشان‌دهنده این است که بهره‌گیری از ظرفیت‌های بانوان در سمت‌ها و پست‌های مشاوره‌ای رشد چشمگیر داشته است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت و توانمند بانوان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم، گفت: درزمینهٔ به‌کارگیری بانوان در عرصه‌های مدیریتی مشکلاتی وجود داشته که سعی کرده‌ایم تا حدودی آن‌ها را برطرف سازیم.

پروانه وثوق،وران میرهادی پروین اعتصامی،فرخنده ساوجی عالم تاج قائم مقامی،بهجت صبر اراکی و... از جمله بانوان مفاخر استان مرکزی هستند.

انتهای پیام

captcha