گزارش تصویری| بازدید فرمانده سپاه روح الله از روند بازسازی و مرمت قبور مطهر شهدای اراک پیام مجلس ایران به پارلمان نیجریه آزادی و درمان زکزاکی در سریع‌ترین زمان است/جمهوری اسلامی ایران هرگونه محدودیت و فشار بر شیخ زکزاکی را محکوم می کند گزارش تصویری| توزیع کلاه ایمنی توسط راهداری میان موتور سواران خنجر یمنی درقلب نفتی ریاض/ تداوم کاهش قیمت مسکن تا پایان سال/ قضاوت انقلابی انقلاب قضایی گرد و خاک خطیر در باشگاه استقلال/ دایی به عراق پیشنهاد شد/ سناریوی حذف فرهاد/ مذاکره سه جانبه! گزارش تصویری| آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد معرفی شدند پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند/ از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی شرایط جذب نخبگان به‌عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها اعلام شد توافق گران‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا با بایرن مونیخ تصاویر/ سد زاینده رود
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
کد خبر: 58206
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
استاندار مرکزی:

زادگاه ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور در استان مرکزی است

استاندار مرکزی گفت: بنا بر آمار و اسنادی که موجود است بیش از ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور زادگاه آن‌ها در استان مرکزی است

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی رشد خوبی در پرورش و معرفی مفاخر ایران اسلامی در دهه‌های اخیر داشته است گفت: بنا بر آمار و اسنادی که موجود است بیش از ۲۰ درصد زنان مفاخر کشور زادگاه آن‌ها در استان مرکزی است و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیم سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی این استان است.

آقازاده اظهار کرد: امروز این افتخار به استان مرکزی داده‌شده که برای اولین بار این مراسم باشکوه نکوداشت زنان مفاخر را در کشور برگزار کنیم.

وی ادامه داد: همه‌کسانی که در برگزاری این مراسم حضورداشته‌اند تلاش‌های زیادی انجام دادند و امیدواریم این کار ارزشمند ادامه و استمرار داشته باشد و شاهد چنین اقدامات ارزشمندی در کشور باشیم.

استاندار مرکزی افزود: هدف این مراسم تنها گرامیداشت زنان مفاخر استان نیست، بلکه امروز به دختران و بانوان جوان می‌خواهیم بگوییم که این سابقه ارزشمند که افتخار استان است را حفظ کنند.

آقازاده، به برگزیده شدن استان به‌عنوان دبیرخانه دائمی زنان مفاخر کشور اشاره‌ای کرد و گفت: جمعیت و مساحت استان مرکزی کمتر از ۲ درصد کشور است اما نکته‌ای که باعث شد این استان به‌عنوان دبیرخانه دائمی زنان مفاخر برگزیده شود نفوذ معنوی بسیار خوب آن در این حوزه بود.

وی با اشاره به اینکه اگر ما امروز در کشور شاهد حماسه‌سرایی و حماسه سازی ها هستیم یکی از دلایل آن شهدای گران‌قدر این سرزمین هستند ، افزود: وجود مادران و بانوان شهید که نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس ایفا کردند گنج گران‌بهای ایران اسلامی هستند و این‌ها باعث شدند که امروز شاهد چنین پیشرفت‌هایی باشیم.

وی با تأکید بر اینکه تلاش دولت و مجموعه استان استفاده از زنان در پست‌های مدیریتی است ادامه داد: آمار سال‌های قبل نشان‌دهنده این است که بهره‌گیری از ظرفیت‌های بانوان در سمت‌ها و پست‌های مشاوره‌ای رشد چشمگیر داشته است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت و توانمند بانوان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم، گفت: درزمینهٔ به‌کارگیری بانوان در عرصه‌های مدیریتی مشکلاتی وجود داشته که سعی کرده‌ایم تا حدودی آن‌ها را برطرف سازیم.

پروانه وثوق،وران میرهادی پروین اعتصامی،فرخنده ساوجی عالم تاج قائم مقامی،بهجت صبر اراکی و... از جمله بانوان مفاخر استان مرکزی هستند.

انتهای پیام

captcha