کلیپ| ناجا، یادآور امنیت و اقتدار کشور تحریم ناجا تحریم امنیت ملت ایران است/ نیروی انتظامی همواره از آزمون های مختلف سربلند بیرون آمده است تقدیر از حافظان نظم و امنیت در اراک آیا عرضه سهام عدالت در بورس از تصدی گری دولت می کاهد؟ عکس/ دشت دیدنی شقایق در دیلمان بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است/ شاهد جهش قدرت دریایی ایران هستیم الحاق ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز به ناوگان مدافعان امنیت خلیج فارس / افزایش قدرت تهاجمی سپاه با شناورهای ذوالفقار، میعاد و حیدر + تصاویر ضرب‌المثل ژاپنی ریش‌سفید مجلس/ ‌دیده بوسی در شرایط کرونایی! «رومینا اشرفی» نتیجه رسوخ کردن تفکر غرب در کشور است سلیمی به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب شد
پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
کد خبر: 58201
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

آتش سوزی در باغات روستای بورقان فراهان مهار شد

آتش سوزی در باغات روستای بورقان با حضور به موقع آتش نشانی شهرداری فرمهین مهار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛

آتش‌سوزی در باغات روستای بورقان با حضور به‌موقع آتش‌نشانی شهرداری فرمهین مهار شد.

مجدآبادی فراهانی، رئیس منابع طبیعی فراهان گفت: آتش‌سوزی در باغات روستای بورقان پنجمین آتش‌سوزی در مزارع و باغات شهرستان طی هفته‌های اخیر است.

وی افزود: با توجه به بارش‌های بسیار خوب در فروردین‌ماه سال جاری و رویش علف‌های زیاد در مراتع، جنگل‌ها و زمین‌های اطراف شهر، با فرارسیدن فصل گرما این علف‌ها خشک‌شده و با کوچک‌ترین جرقه‌ای دچار آتش‌سوزی می‌شوند.

مجدآبادی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش آمار آتش‌سوزی باغات، مراتع و فضای سبز از کلیه شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت داشته باشند و به‌هیچ‌عنوان به‌منظور از بین بردن ضایعات شاخ و برگ درختان در زمین‌های کشاورزی یا بایر و همین‌طور فضای سبز و باغات، اقدام به آتش زدن آن‌ها نکنند و از انباشته شدن شاخ و برگ ضایعات درختان در یک محل جلوگیری کرده، چون در صورت شعله‌وری، حریق به‌سرعت گسترش و مهار آن بسیار سخت و زمان‌بر می‌شود.

رئیس منابع طبیعی فراهان به خطر آتش‌سوزی به دلیل انداختن بطری‌های شیشه‌ای و یا شیشه‌های شکسته در طبیعت اشاره کرد و گفت: انداختن شیشه در باغ، بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید بر روی خار و خاشاک شده و شیشه مانند یک‌ذره بین سبب بروز آتش‌سوزی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دهیاران و شوراهای و شهروندان در صورت مشاهده آتش‌سوزی سریعاً با شماره 125 تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش‌نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی، اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.

انتهای پیام/

captcha