پورعرب گذشته اش را فراموش کرده/ برخی سلبریتی ها اصلا ایرانی نیستند و پرچم 3 رنگ برایشان حرام است/ فلانی برای شمر طبل و برای امام حسین(ع) سینه می زند افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟ کودکانی که در گیم گم می‌شوند جزئیات توافق برانکو با الاهلی/ مخالفت با اولین گزینه جانشینی یک خاطره و عکس نادیده از شهید احمدی روشن از رانندگی در ۷ سالگی تا حمل کُلت کمری در ۱۱ سالگی/ ادعا‌های خبرنگار واشنگتن‌پست درباره رهبر کره‌شمالی+ تصاویر گزارش| «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
کد خبر: 58201
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

آتش سوزی در باغات روستای بورقان فراهان مهار شد

آتش سوزی در باغات روستای بورقان با حضور به موقع آتش نشانی شهرداری فرمهین مهار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛

آتش‌سوزی در باغات روستای بورقان با حضور به‌موقع آتش‌نشانی شهرداری فرمهین مهار شد.

مجدآبادی فراهانی، رئیس منابع طبیعی فراهان گفت: آتش‌سوزی در باغات روستای بورقان پنجمین آتش‌سوزی در مزارع و باغات شهرستان طی هفته‌های اخیر است.

وی افزود: با توجه به بارش‌های بسیار خوب در فروردین‌ماه سال جاری و رویش علف‌های زیاد در مراتع، جنگل‌ها و زمین‌های اطراف شهر، با فرارسیدن فصل گرما این علف‌ها خشک‌شده و با کوچک‌ترین جرقه‌ای دچار آتش‌سوزی می‌شوند.

مجدآبادی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش آمار آتش‌سوزی باغات، مراتع و فضای سبز از کلیه شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت داشته باشند و به‌هیچ‌عنوان به‌منظور از بین بردن ضایعات شاخ و برگ درختان در زمین‌های کشاورزی یا بایر و همین‌طور فضای سبز و باغات، اقدام به آتش زدن آن‌ها نکنند و از انباشته شدن شاخ و برگ ضایعات درختان در یک محل جلوگیری کرده، چون در صورت شعله‌وری، حریق به‌سرعت گسترش و مهار آن بسیار سخت و زمان‌بر می‌شود.

رئیس منابع طبیعی فراهان به خطر آتش‌سوزی به دلیل انداختن بطری‌های شیشه‌ای و یا شیشه‌های شکسته در طبیعت اشاره کرد و گفت: انداختن شیشه در باغ، بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید بر روی خار و خاشاک شده و شیشه مانند یک‌ذره بین سبب بروز آتش‌سوزی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دهیاران و شوراهای و شهروندان در صورت مشاهده آتش‌سوزی سریعاً با شماره 125 تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش‌نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی، اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.

انتهای پیام/

captcha