پورعرب گذشته اش را فراموش کرده/ برخی سلبریتی ها اصلا ایرانی نیستند و پرچم 3 رنگ برایشان حرام است/ فلانی برای شمر طبل و برای امام حسین(ع) سینه می زند افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟ کودکانی که در گیم گم می‌شوند جزئیات توافق برانکو با الاهلی/ مخالفت با اولین گزینه جانشینی یک خاطره و عکس نادیده از شهید احمدی روشن از رانندگی در ۷ سالگی تا حمل کُلت کمری در ۱۱ سالگی/ ادعا‌های خبرنگار واشنگتن‌پست درباره رهبر کره‌شمالی+ تصاویر گزارش| «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
کد خبر: 58200
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی:

۹۰ درصد از واحدهای صنفی استان مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: بیش از 90 درصد واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند و مالیاتشان برابر همان مالیات سال ۹۶ اخذ می‌شود.

جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص توافق‌نامه مالیاتی بین اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی گفت: به نظر می‌رسد توافق مالیاتی‌ای که امسال اتاق اصناف با سازمان امور مالیاتی انجام داده برای استان مرکزی بسیار خوب است.

زند افزود: در این توافق‌نامه بیش از 90 درصد واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند و مالیاتشان برابر همان مالیات سال ۹۶ اخذ می‌شود.

وی عنوان کرد: تنها نزدیک به 10 درصد از واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که برابر ماده 100 قانون مالیات‌ها بین اصناف و اداره سازمان امور مالیاتی تنظیم‌شده است افرادی که در سال ۹۶ زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت مالیات داشته‌اند مالیاتشان هیچ تغییری نمی‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که از ۲.۵ میلیون تا ۵ میلیون تومان مالیات می‌دادند ۵ درصد و افراد با مالیات ۵ تا ۱۰ میلیونی، ۹ درصد افزایش مالیات خواهند داشت.

زند ضمن بیان اینکه مالیات افرادی که از ۱۰ میلیون به بالا مالیات می‌دادند ۱۵ درصد افزایش پیداکرده است اظهار کرد: شاید بتوان گفت مبالغ افزایش‌یافته مالیات در استان مرکزی از حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد بیش‌تر نباشد.

وی خاطرنشان کرد: از اصناف می‌خواهیم که در اسرع وقت با مراجعه به کافی‌نت‌ها نسبت به پر کردن کارنامه خود اقدام کنند تا بتوانند از معافیت این موضوع برخوردار شوند و پرونده‌شان هم زودتر قطعی شود.

12 اتاق اصناف، 187 اتحاديه صنفي، 52 هزار واحد صنفي با اشتغال 55 هزار نفر در استان مركزي فعال است.

انتهای پیام/

captcha