گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
کد خبر: 58200
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی:

۹۰ درصد از واحدهای صنفی استان مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: بیش از 90 درصد واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند و مالیاتشان برابر همان مالیات سال ۹۶ اخذ می‌شود.

جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص توافق‌نامه مالیاتی بین اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی گفت: به نظر می‌رسد توافق مالیاتی‌ای که امسال اتاق اصناف با سازمان امور مالیاتی انجام داده برای استان مرکزی بسیار خوب است.

زند افزود: در این توافق‌نامه بیش از 90 درصد واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند و مالیاتشان برابر همان مالیات سال ۹۶ اخذ می‌شود.

وی عنوان کرد: تنها نزدیک به 10 درصد از واحدهای صنفی مشمول افزایش مالیات خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که برابر ماده 100 قانون مالیات‌ها بین اصناف و اداره سازمان امور مالیاتی تنظیم‌شده است افرادی که در سال ۹۶ زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت مالیات داشته‌اند مالیاتشان هیچ تغییری نمی‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که از ۲.۵ میلیون تا ۵ میلیون تومان مالیات می‌دادند ۵ درصد و افراد با مالیات ۵ تا ۱۰ میلیونی، ۹ درصد افزایش مالیات خواهند داشت.

زند ضمن بیان اینکه مالیات افرادی که از ۱۰ میلیون به بالا مالیات می‌دادند ۱۵ درصد افزایش پیداکرده است اظهار کرد: شاید بتوان گفت مبالغ افزایش‌یافته مالیات در استان مرکزی از حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد بیش‌تر نباشد.

وی خاطرنشان کرد: از اصناف می‌خواهیم که در اسرع وقت با مراجعه به کافی‌نت‌ها نسبت به پر کردن کارنامه خود اقدام کنند تا بتوانند از معافیت این موضوع برخوردار شوند و پرونده‌شان هم زودتر قطعی شود.

12 اتاق اصناف، 187 اتحاديه صنفي، 52 هزار واحد صنفي با اشتغال 55 هزار نفر در استان مركزي فعال است.

انتهای پیام/

captcha