گزارش تصویری| افتتاح بخش «مگا آی سی یو» بیمارستان آیت الله خوانساری آغاز فروش ویژه‌ سوالات کنکور ۹۹ با اقساط بلندمدت!/ حنایی که دیگر رنگی ندارد گزارشگر سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی نقض حقوق بین‌الملل بود ردپای کرونایی شدن استقلالی‌ها در مهمانی خصوصی! / آبی‌ها 3 بر صفر بازنده می‌شوند؟ از ابهام در صورت های مالی شهرداری اراک تا درگیری شدید لفظی دو عضو فراکسیون امید قانون روی زمین ماند/ رفع سوء اثر چک با جعل هویت دارنده چک برگشتی! دستگاه قضایی تهدید کرد؛ مجازات سنگین در انتظار صادرکنندگانی که ارزشان را برنگردانند/ارائه فهرست ۱۵۰ نفره به دادستانی روزشمار ۴۰روز اعتراض در آمریکا؛ از روز قتل تا روز استقلال گزارش| چرا سوال از رئیس جمهور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت؟ / رکورد «روحانی» در طرح سوال از رئیس جمهور نمی‌شود گفت برجام سند افتخار است/ برجام در آی‌سی‌یو قرار دارد و با نفس مصنوعی پیش می‌رود
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
کد خبر: 58161
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴

پایلوت تولید مصالح سبک با پایه ماسه‌بادی راه اندازی می‌شود

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیطزیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری و سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان پایلوت تولید مصالح سبک با پایه ماسه‌بادی راه اندازی می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛  ارائه فناوری تصفیه آب برای نمک زدایی و کاهش کدورت در روستاهای با اولویت مورد تقاضای استان خوزستان، مساعدت در راه‌اندازی کارخانه تولید غذای دام از سر ساقه‌های نیشکر با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال در کشت و صنعت کارون و حمایت استانداری از راه‌اندازی پایلوت تولید مصالح سبک با پایه ماسه‌بادی برای مصرف در داخل و خارج کشور از جمله اقداماتی است که در راستای انعقاد این تفاهم نامه صورت می‌گیرد.

نحوه توسعه پایلوت شور ورزی در کانون شماره یک گردوغبار خوزستان در وسعت ۲۵۰ هکتار در قالب شرکت شهرک‌های کشاورزی و شیلات و توسعه پایلوت بیابان‌زدایی در کانون تولید گردوغبار منطقه هندیجان و توسعه جامع اراضی ساحلی و دلتایی از دیگر اقداماتی است که در راستای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک این ستاد و سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان انجام می‌شود.

ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیطزیست در سفر به استان خوزستان و در جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استانداری خوزستان، مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیران آب و فاضلاب استان و نمایندگان آب و فاضلاب کشور و رئیس بنیاد نخبگان استان نسبت به بررسی مشکلات تأمین آب شرب روستاهای استان خوزستان و مناطق سیل‌زده این استان اقدام و راه‌های حل مشکلات آب این استان را با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و به‌روز بررسی کردند.

علمی **۲۰۳۸** ۱۰۵۵

captcha