فراهم شدن امکان فروش 30 درصد سهام عدالت/ ارزش روز سهام عدالت 15 میلیون تومان انصراف رسمی استقلال از سفر به جم/تعداد کرونایی‌های تیم مجیدی به 13 نفر رسید ممنوعیت ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک از فردا شناسایی 110 مورد جدید مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
کد خبر: 58067
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸

400 مجموعه استارتاپی، شتابدهنده و شرکت دانش‌بنیان زیر سقف اینوتکس 2019

دبیر هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری ( اینوتکس 2019) گفت: این دوره از نمایشگاه با شعار اکوسیستم فناوری و نوآوری زیر یک سقف با حضور 400 مجموعه استارتاپی، شتابدهنده و شرکت دانش‌بنیان آغاز بکار کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛ اکبر قنبرپور روز یکشنبه در آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۹) با اشاره به تاریخچه برگزاری این نمایشگاه افزود: خاستگاه این نمایشگاه در پارک فناوری پردیس بوده و با اکوسیستم ایجاد شده درپارک فناوری پردیس ۱۴۲۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ در آن مستقر شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر این پارک در فضایی بالغ بر ۶۰ هزار هکتار فعالیت خود را آغاز کرده و علاوه بر ۱۴۲۰ شرکت مستقر در این پارک، ۲۵۰ شرکت در شتاب دهنده‌های وابسته به این پارک مستقر شده‌اند.

قنبرپور افزود: فروش محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های مستقر در پارک فناوری در سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین ۱۷ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این پارک صورت گرفته و نیز ۱۵۰ میلیون یورو صادرات شرکت‌های دانش بنیان این پارک در سال گذشته بوده است.

دبیر هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با اشاره به آغاز فعالیت این نمایشگاه، اظهار کرد: اینوتکس محلی برای گردهمایی تمامی اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است و رویدادی برای ملاقات متخصصین، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران به شمار می‌رود. در این دوره از نمایشگاه که با شعار "اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف" برگزار شده، قرار است بیش از ۴۰۰ شرکت، استارتاپ و سرمایه‌گذار گرد هم آیند و بیش از ۴۰۰ جلسه تعاملات کسب و کار ایجاد شود.

وی سرمایه‌گذاری، مشارکت و همکاری و تولید محتوا را سه هدف اصلی این نمایشگاه نام برد و ادامه داد: هشتمین دوره این نمایشگاه دارای بخش‌هایی چون بخش نمایشگاهی، رویدادهای تجاری و ترویجی، کافه سرمایه و پاویون مشاوران است.

وی اینوتکس استیج را از جمله رویدادهای این دوره از نمایشگاه نام برد و یادآور شد: در این رویداد سخنرانی‌های الهام‌بخش توسط افراد شناخته‌شده و تأثیرگذار داخلی و بین‌المللی، پنل‌های داغ بررسی فرصت‌ها و چالش‌های آن برگزار می‌شود و در رویداد نوآوری نوآورانه این نمایشگاه نیز ایده‌های دانشجویان و افراد نوآور دریافت خواهد شد. همچنین دراین دوره از نمایشگاه اپلیکیشن نمایشگاه برای بازدید کنندگان راه اندازی شده است و بازدید کنندگان می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن شرکت کنندگان در این نمایشگاه را رصد کنند.

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری از امروز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران به مدت چهار روز آغاز به کار کرد و تا روز چهارشنبه ۲۲ خرداد فعالیت خواهد داشت.

علمی ** ۹۳۴۰**۱۴۸۵

captcha