گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۹
کد خبر: 57883
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

جشن صبحانه در روز عید فطر

عید فطر می‌تواند بهانه‌ای شیرین برای یک دورهمی خانوادگی باشد تا اولین صبحانه‌تان را بعد از یک ماه روزه‌داری، به صورت دسته جمعی نوش جان کنید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، شاید برای خیلی از شما امکان افطاری دادن در ماه رمضان فراهم نبوده و گمان می‌کنید از ثواب افطاری دادن بی نصیب مانده‌اید اما باید بدانید که عید فطر هم می‌تواند فرصتی مناسب برای کسب یک ثواب باشد.

ثوابی که در کنار خود سنت دیرینه صله رحم را جای داده تا بتوانید در اولین روز عید سفره‌ای ساده اما با دل خوش را پهن کنید و اولین صبحانه‌تان را بعد از یک ماه روزه‌داری، به صورت دسته جمعی و در کنار خانواده و اقوام  خود نوش جان کنید.

صله رحم غذای روح ماست و احادیث و روایات در مورد تاکید بر رفت و آمد با اقوام و بستگان دور و نزدیک فراوان است. همه این تشویق‌ها و تاکیدها برای این است که روابط انسان‌ها از حالت خشک و بی روح، خارج شود و عید فطر یکی از بهترین فرصت‌ها برای صله ارحام است که می‌تواند روابط انسانی را بین خانواده‌ها بهبود ببخشد.

فرصت چنین مهمانی برای نمازگزاران فطر که پس از یک ماه دست‌های نیاز خود را به سمت آسمان بلند کرده‌اند و اللهم اهل الکبریاء و العظمه و اهل الجود و الجبروت و...را زیر لب زمزمه کرده‌اند، قطعاً کم از افطاری دادن ندارد.

اگر برای ادای نماز عید فطر عازم مصلی تهران می‌شوید می‌توانید بساط صبحانه را هم با خود به همراه ببرید و پس از نماز، در گوشه‌ای از یک پارک یا بوستان زیراندازی پهن کنید و با چای و خرما و نان و پنیر و سبزی یا حلیم و عدسی خود را مهمان یک صبحانه سبک خانوادگی کنید، بسیاری از افراد در ماه رمضان، عادت کرده‌اند با یک لیوان شیر افطار کنند، به همین جهت بهتر است مصرف شیر را در وعده صبحانه ادامه دهید.

اگر هم برای نماز عید مسجد محله‌تان را انتخاب کرده‌اید می‌توانید پس از ادای نماز، خانواده و اقوام را در خانه‌تان دور هم جمع کنید و عید فطر را کنار هم جشن بگیرید.

خیلی از خانواده‌ها هم رستوران‌ها و کافه‌ها را برای صرف صبحانه انتخاب می‌کنند که این هم می‌تواند یک گزینه وسوسه کننده باشد، چرا که بسیاری از این کافه‌ها تخفیف‌های خوبی را به مناسبت عید فطر روی پکیج‌های صبحانه خودشان گذاشته‌اند و خدمات خوبی را در این ایام به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

فراموش نکنید که داشتن برنامه غذایی صحیح بعد از یک ماه روزه‌داری بسیار مهم است، چرا که یک ماه سیستم دستگاه گوارشی به نخوردن غذا به مدت زمان طولانی عادت کرده و باید یکباره دستگاه گوارش را از این حالت خارج کرد، برای همین هم صرف صبحانه‌های سنگین را به روزهای آتی موکول کنید.

در کنار دورهمی خانوادگی افراد نیازمند را هم فراموش نکنید. برای اینکار نیازی به سفره‌های مجلل ندارید،کافی است لقمه‌هایی کوچک از نان و پنیر و سبزی یا گردو و خرما تهیه کنید یا با پخت یک آش یا عدسی صبح عید فطر را برای نیازمندان هم مبارک کنید.

captcha