هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟ گزارش تسنیم درباره ریشه بی‌پناهی آسیه‌ها/ نولیبرالیسم پشت لودر!
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
کد خبر: 57820
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
آیت الله دری نجف آبادی:

امام(ره) مردی الهی، که تکلیف مدار بود/تثبیت ولایت‌فقیه دست آورد حضور امام(ره) در کشور

آیت‌الله دری نجف‌آبادی گفت: امام(ره) به‌عنوان یک مرد الهی، مرد تکلیف و وظیفه بود و تکلیف خود را انجام می‌داد و در خصوص انقلاب اسلامی می‌گفت نتیجه عمل به تکلیف این شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در اراک گفت: امام راحل پرچم‌دار شهدای ۱۵ خرداد بود و آرزو خود را در همین نیمه خرداد جستجو می‌کرد و می‌گفت انتظار فرج از نیمه خرداد کشم.

دری نجف‌آبادی افزود: امام به‌عنوان یک مرد الهی، مرد تکلیف و وظیفه بود و تکلیف خود را انجام می‌داد و در خصوص انقلاب اسلامی می‌گفت نتیجه عمل به تکلیف این شده است. امام (ره) جز برای خدا بر نمی‌خواست و نمی‌دید و جز برای خدا قیام نمی‌کرد.

وی ضمن بیان اینکه امام حتی آینده انقلاب را ترسیم نمود و راه را روشن ساخت، عنوان کرد: امروز بعد از گذر سی سال اگر خبرگان بخواهند بعد از امام تصمیمی بگیرند انتخابشان همان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای خواهد بود و مطمئناً بهترین تصمیم همین است، بوده و خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امام (ره) قبل و بعد از حرکت و نهضت خود فردی زمان‌شناس، آگاه، خدمت‌گزار، عدالت‌خواه و پاسدار اهل‌بیت و اسلام بود.

وی ادامه داد: خداوند متعال در این زمان یکی از تربیت‌یافتگان دانشگاه اسلام و اهل‌بیت را به ما هدیه کرد و به‌واسطه آیات قرآن و کلام پیامبران و اهل‌بیت اهداف و برنامه‌هایی را برای ما ذکر کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: امام چون مردان الهی‌ای بود که حرفشان بندگی خداست و تأکید داشت که در محضر خدا معصیت نکنید زیرا امام هدفش ضیافت خدا بود و البته به مقامی بالاتر از آن‌که مقام قرب و فنا بود رفت.

وی شجاعت و خداترس بودن را از ویژگی‌های امام(ره)  برشمرد و اظهار کرد: امام (ره) شجاعتی چون جد بزرگوارشان امیرالمؤمنین علی (ع) داشتند و فعالیت‌های خود در سال ۴۲ را در زمانی که هنوز حمایت‌های علما و مردم قطعی و کامل نشده بود با شجاعت آغاز کردند.

امام‌جمعه اراک ضمن اشاره به دستگیری امام بعد سخنرانی سال ۴۲ تصریح کرد: نیروهای ساواک بعد از دستگیری امام منتظر ماندن تا واکنش‌های مردمی را دریافت کنند و باید گفت که فعالیت‌های مردمی بعدازاین اتفاق منجر شد که دستگاه طاغوت عقب بنشیند و امامِ در حبس و حصر را آزاد کند که امام نیز بعد از آزادی در اولین سخنرانی خود روضه شهدای ۱۵ خرداد را خواندند.

وی به وقایع کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: امام در آن زمان فرمودند آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر، انگلیس از هر دو این‌ها بدتر و هردوی این‌ها از انگلیس بدتر. حوزه‌های علمیه، علما را، شاه را در کاپیتولاسیون به آمریکا فروختند.

دری نجف‌آبادی به تبعید امام (ره) به ترکیه و پس‌ازآن به نجف اشاره کرد و نجف را محل انجام امور مرجعیت، تعامل با علما و شروع درس امام در نجف دانست و گفت: امام در نجف مانند چراغ روشن و خورشید فروزان می‌درخشید و به هر مناسبتی اعلامیه‌هایی تأثیرگذار را صادر می‌کرد.

وی امام را شخصیتی بیدار، هوشیار، آگاه، زمان‌شناس و باعظمت معرفی کرد و ادامه داد: زمانی که امام به پاریس رفتند غوغایی در دنیا به پا کردند و ملت و آزادی خواهان عالم را بسیج کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی به حضور امام خمینی (ره) در کشور پرداخت و عنوان کرد: تثبیت ولایت‌فقیه با عنوان پشتوانه ولی‌فقیه باشید تا مملکتتان آسیبی نرسد. دوم مردم‌سالاری دینی و سوم قانون اساسی از آورده‌ها و نکات مثبت حضور امام در کشور بود.

وی در خصوص مردم‌سالاری دینی تشریح کرد: بسیج و آمادگی مردمی که درگذشته برده بودند و در برابر گرگ‌های آدم‌خوار و شاهان بی‌همت قرار داشتند توسط امام صورت گرفت و امام به این مردم شخصیت، عزت و آبرو داد و به همین واسطه سلیمانی‌ها و جوانان وزنان و مردان باغیرت پیدا شدند.

دری نجف‌آبادی به مباحثی پیرامون قانون اساسی پرداخت و اضافه کرد: تدوین قانون اساسی افتخارآمیز جمهوری اسلامی کار بزرگی بود و به قول دبیر کل اسبق سازمان ملل که می‌گفت اگر نتیجه قیام امام خمینی همین قانون اساسی باشد کار بزرگی بوده است. این قانون اساسی مترقی‌ترین و زنده‌ترین قانون اساسی دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های این قانون اساسی ولایت‌فقیه است. ولایت‌فقیهی که در متن زندگی و روزمره جامعه است و باید گفت جامعه به ولایت‌فقیه زنده است. ولایت‌فقیه سایه امامت، فقاهت اسلام و ولایت محمد و آل محمد (ع) است.

انتهای پیام/   

captcha