گزینه‌های روی میز ایران درباره برجام/«اقدام متقابل»به کجا می‌رسد؟ برگزاری هزار عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در مرکزی/ بسیج مایه عزت، افتخار و سربلندی ایران است فرض کنید رهبری نیامده بود! رئیسی: ساختارهای فسادزا را اصلاح کنید/ ملامت‌کنندگان ما را دلسرد نمی‌کنند/استفاده از قضات اهل‌سنت در مناطق سنی‌نشین گسترش روابط با جهان؛ استراتژی ایران در برابر بی‌عملی اروپا کشف 501 دستگاه کارتخوان و مودم قاچاق در شازند اهمال وزارت ارتباطات در جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ آذری جهرمی مخالف راه اندازی اینترنت ملی است؟ واژگونی وانت پیکان فوت سرنشین را رقم زد شناسایی اغتشاش‌گران/ استفاده «دانیال‌زاده» از مرخصی/ کسب مستندات جدید از «زم»/ رأی دادگاه نعمت‌زاده بزودی صادر می‌شود قیام مردم تبریز و شهرکرد علیه اغتشاشگران
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
کد خبر: 57820
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
آیت الله دری نجف آبادی:

امام(ره) مردی الهی، که تکلیف مدار بود/تثبیت ولایت‌فقیه دست آورد حضور امام(ره) در کشور

آیت‌الله دری نجف‌آبادی گفت: امام(ره) به‌عنوان یک مرد الهی، مرد تکلیف و وظیفه بود و تکلیف خود را انجام می‌داد و در خصوص انقلاب اسلامی می‌گفت نتیجه عمل به تکلیف این شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در اراک گفت: امام راحل پرچم‌دار شهدای ۱۵ خرداد بود و آرزو خود را در همین نیمه خرداد جستجو می‌کرد و می‌گفت انتظار فرج از نیمه خرداد کشم.

دری نجف‌آبادی افزود: امام به‌عنوان یک مرد الهی، مرد تکلیف و وظیفه بود و تکلیف خود را انجام می‌داد و در خصوص انقلاب اسلامی می‌گفت نتیجه عمل به تکلیف این شده است. امام (ره) جز برای خدا بر نمی‌خواست و نمی‌دید و جز برای خدا قیام نمی‌کرد.

وی ضمن بیان اینکه امام حتی آینده انقلاب را ترسیم نمود و راه را روشن ساخت، عنوان کرد: امروز بعد از گذر سی سال اگر خبرگان بخواهند بعد از امام تصمیمی بگیرند انتخابشان همان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای خواهد بود و مطمئناً بهترین تصمیم همین است، بوده و خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امام (ره) قبل و بعد از حرکت و نهضت خود فردی زمان‌شناس، آگاه، خدمت‌گزار، عدالت‌خواه و پاسدار اهل‌بیت و اسلام بود.

وی ادامه داد: خداوند متعال در این زمان یکی از تربیت‌یافتگان دانشگاه اسلام و اهل‌بیت را به ما هدیه کرد و به‌واسطه آیات قرآن و کلام پیامبران و اهل‌بیت اهداف و برنامه‌هایی را برای ما ذکر کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: امام چون مردان الهی‌ای بود که حرفشان بندگی خداست و تأکید داشت که در محضر خدا معصیت نکنید زیرا امام هدفش ضیافت خدا بود و البته به مقامی بالاتر از آن‌که مقام قرب و فنا بود رفت.

وی شجاعت و خداترس بودن را از ویژگی‌های امام(ره)  برشمرد و اظهار کرد: امام (ره) شجاعتی چون جد بزرگوارشان امیرالمؤمنین علی (ع) داشتند و فعالیت‌های خود در سال ۴۲ را در زمانی که هنوز حمایت‌های علما و مردم قطعی و کامل نشده بود با شجاعت آغاز کردند.

امام‌جمعه اراک ضمن اشاره به دستگیری امام بعد سخنرانی سال ۴۲ تصریح کرد: نیروهای ساواک بعد از دستگیری امام منتظر ماندن تا واکنش‌های مردمی را دریافت کنند و باید گفت که فعالیت‌های مردمی بعدازاین اتفاق منجر شد که دستگاه طاغوت عقب بنشیند و امامِ در حبس و حصر را آزاد کند که امام نیز بعد از آزادی در اولین سخنرانی خود روضه شهدای ۱۵ خرداد را خواندند.

وی به وقایع کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: امام در آن زمان فرمودند آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر، انگلیس از هر دو این‌ها بدتر و هردوی این‌ها از انگلیس بدتر. حوزه‌های علمیه، علما را، شاه را در کاپیتولاسیون به آمریکا فروختند.

دری نجف‌آبادی به تبعید امام (ره) به ترکیه و پس‌ازآن به نجف اشاره کرد و نجف را محل انجام امور مرجعیت، تعامل با علما و شروع درس امام در نجف دانست و گفت: امام در نجف مانند چراغ روشن و خورشید فروزان می‌درخشید و به هر مناسبتی اعلامیه‌هایی تأثیرگذار را صادر می‌کرد.

وی امام را شخصیتی بیدار، هوشیار، آگاه، زمان‌شناس و باعظمت معرفی کرد و ادامه داد: زمانی که امام به پاریس رفتند غوغایی در دنیا به پا کردند و ملت و آزادی خواهان عالم را بسیج کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی به حضور امام خمینی (ره) در کشور پرداخت و عنوان کرد: تثبیت ولایت‌فقیه با عنوان پشتوانه ولی‌فقیه باشید تا مملکتتان آسیبی نرسد. دوم مردم‌سالاری دینی و سوم قانون اساسی از آورده‌ها و نکات مثبت حضور امام در کشور بود.

وی در خصوص مردم‌سالاری دینی تشریح کرد: بسیج و آمادگی مردمی که درگذشته برده بودند و در برابر گرگ‌های آدم‌خوار و شاهان بی‌همت قرار داشتند توسط امام صورت گرفت و امام به این مردم شخصیت، عزت و آبرو داد و به همین واسطه سلیمانی‌ها و جوانان وزنان و مردان باغیرت پیدا شدند.

دری نجف‌آبادی به مباحثی پیرامون قانون اساسی پرداخت و اضافه کرد: تدوین قانون اساسی افتخارآمیز جمهوری اسلامی کار بزرگی بود و به قول دبیر کل اسبق سازمان ملل که می‌گفت اگر نتیجه قیام امام خمینی همین قانون اساسی باشد کار بزرگی بوده است. این قانون اساسی مترقی‌ترین و زنده‌ترین قانون اساسی دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های این قانون اساسی ولایت‌فقیه است. ولایت‌فقیهی که در متن زندگی و روزمره جامعه است و باید گفت جامعه به ولایت‌فقیه زنده است. ولایت‌فقیه سایه امامت، فقاهت اسلام و ولایت محمد و آل محمد (ع) است.

انتهای پیام/   

captcha