80درصد فوتی های تصادفات استان مرکزی غیربومی هستند/ رتبه دوم استان مرکزی از لحاظ تردد وسایل نقلیه سنگین گزارش تصویری| سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به استان مرکزی اضافه شدن 650 هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال 99 است/ پیش بینی کاهش 12درصدی تلفات جاده ای در سال 98 دشمنان هر روز به دنبال نقشه جدید برای ضربه زدن به انقلاب هستند/ خروجی جشنواره مالک اشتر سازماندهی و شناسایی بهتر نیرو ها است فوت هر فرد در تصادفات خسارت ۵میلیارد تومانی به کشور وارد می کند/ تعداد دوربین های ثبت تخلف کشور از سال ۹۶ افزایش نداشته است عید غدیر، بهترین زمان برای تبیین جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه است/واقعه غدیر در فراهان بازخوانی می شود حوزه گردشگری کشور آسیب جدی از تحریم‌ها ندیده است/اجرای ۱۹۰۰پروژه حوزه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۸۰هزار میلیارد تومان پوستر/ غدیر خم ، عید ولایت و بندگی بزرگترین پروژه غرب کشور در اراک به بهره برداری می رسد
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
کد خبر: 57617
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

امروز ایران فلسطین بود و مردمش فلسطینی!

امروز تمام کشورهای اسلامی فلسطین هستند و تمام مردمانشان فلسطینی. امروز خیابان‌ها را دقیق‌تر که نگاه کنی فلسطین و آرمان‌هایش را در همین خیابان‌ها می‌بینی.

به گزارش دیار آفتاب؛

مسئله فلسطین مسئله آرمان یک ملت است. فلسطین یک مرز جغرافیایی ساده نیست. وسعت مرزهای فلسطین به‌اندازه وسعت قلوب یک امت است. وقتی معیار و مرز، وسعت قلوب باشد دیگر فرقی نمی‌کند اهل کدام سرزمین جغرافیایی باشی کافی است قلبت برای آزادی و حق بتپد. کافی است گوش شنوایی برای شنیدن صدای مظلوم داشته باشی و شنیدن صدای ناله مادری از درد موشک‌های استکبار و از درد بیشتر جان دادن کودکش برایت سخت نباشد.

مسئله فلسطین مسئله آرمان یک تفکر است. اصلاً مسئله فلسطین ناموسی است! مسلمان و آزادی‌خواه که باشی می‌فهمی ناموس یعنی چه! می‌فهمی که ناموس جان دادنی است. مسئله جان با مسئله ناموس قابل قیاس نیست. فکر به معامله بر سر ناموس هم مسلمان را کفری می‌کند. اصلاً ناموس معامله و مذاکره بردار نیست.

مسئله فلسطین مسئله‌ای انسانی است. فرقی نمی‌کند در چه سنی باشی اینجا فقط کافی است انسان باشی تا قلبت با تصویر و ناله هر کودکی به درد آید. اصلاً هرچه کوچک‌تر بهتر، باید آرمانی بودن را از کودکی تجربه کنی. باید آرمان‌هایت را از کودکی خوب بشناسی.

مسئله فلسطین آرمان دین است. همه می‌دانند که از قدیم گفته‌اند راه قدس از کربلا می‌گذرد! مسیر کربلا خود مسیر آرمان‌هاست، حال ببین آن آرمانی که مسیرش از کربلا می‌گذرد کجاست!

امروز روز قدس؛

فرقی نمی‌کند کجا باشی. در خیابان‌های ایران، سوریه، افغانستان، عراق، یمن یا حتی غزه. هرکجا باشی مرکز دنیاست. هرکجا باشی آنجا فلسطین است. امروز تمام کشورهای اسلامی فلسطین هستند و تمام مردمانشان فلسطینی. امروز خیابان‌ها را دقیق‌تر که نگاه کنی فلسطین و آرمان‌هایش را در همین خیابان‌ها می‌بینی.

اگر اطرافت را خوب بنگری می‌فهمی که چرا فلسطین مسئله‌ای ناموسی است. امروز در خیابان‌ها وقتی مادر شهیدی را می‌بینی که چادرش را محکم به قاب عکس جوانش گره می‌زند. یعنی چادر، جوان، مادر، ناموس کلیدواژه‌های یک آرمان‌اند که امروز در تمام خیابان‌ها گسترده شده است. نقطه مشترک همین است که عده‌ای خودشان را به ناموس گره می‌زنند تا بگویند سر ناموس شوخی ندارند و برایش جان می‌دهند. فلسطین مسئله ناموسی اسلام است. امروز هر مسلمانی خودش را به فلسطین گره‌زده است. از فلسطین نمی‌شود گذشت نمی‌شود بر سر آن معامله کرد. فلسطین شبیه مادر است شبیه چادرش، چادری که به قاب عکس یک شهید گره‌خورده است ...

مسئله ناموسی و آرمانی که باشد خودت را به میدان می‌رسانی. هر طور که باشی حتی بدون پا، لازم باشد با سر می‌آیی! مسلمان غیرتی است. لازم باشد برای اینکه بگویی القدس لنا برای اینکه بگویی فلسطین از ابتدا آرمان ما بوده است خودت را به میدان حضور می رسانی. فرقی نمی کند اهل کدام دسته و گروهان بوده باشی. حتی اگر از اهالی عملیات بیت المقدس هم نباشی اما ته نگاهت این بود که راه قدس از کربلا می گذرد. امروز هم طوری افق را می نگری که گویا چیزی تا باز شدن راه قدس باقی نمانده است.

مسئله فلسطین مسئله تمام نسل‌هاست. امروز در خیابان‌های شهر اطراف را که نگاه کنی از همه‌ی نسل‌ها می‌بینی. از نسل اولی‌های انقلاب تا نسل پنجم. از دختر تا پسر. همه آمده‌اند که آرمانی بودن را، فلسطینی بودن را تجربه کنند. حتی نسل پنجمی‌ها هم باید یاد بگیرند که فلسطین معامله‌ای نیست. آن‌ها هم باید بگویند القدس لنا. اینجا نسل اولی‌ها نسل پنجمی‌ها را به دوش گرفته‌اند تا بتوانند به آرمانشان از کودکی، بلند نگاه کنند...

امروز در خیابانهای شهر می گفتند نه به معامله قرن و آری به مقاومت قرن. آری به جریان مقاومتی که با قدرت نیروهای نظامیش، با موشکهای فجر و با قدرت ایمان جوانانش زبونی استکبار را عیان کرده است. امروز همه می گفتند مقاومت آرمان ماست و مطمئنیم که پیروزی برای ما خواهد بود. ما به قدرت ایمان و قوت بازوی جوانان امید داریم و می دانیم که معامله های استکبار معادلات را علیه خود او خواهد کرد. بچه های رزم هم در کنار هم آمده بودند تا که بگویند مقاومت نتیجه بخش خواهد بود...

امروز در خیابانها، پرچم، محور بود. خیلی ها با پرچم آمده بودند تا بگویند به اندازه عرق به پرچم، عرق به فلسطین و آرمانش داریم. آمده بودند تا بگویند همانطور که پای پرچم ایستادیم تا زمین نیفتد پای فلسطین هم خواهیم ایستاد. همانطور که نگذاشتیم پای پرچممان معامله شود نخواهیم گذاشت پای فلسطین هم معامله شود. همانطور که پرچم را بالا نگه می داریم آرمان فلسطین را هم بالا می بریم و فریاد می زنیم مرگ بر تمام کسانی که بخواهند آرمان ما، پرچم ما و فلسطین ما را زمین گیر کنند.

خیابانهای امروز میگفت ملیت و قومیت در فلسطینی بودن تاثیری ندارد. اهل افغانستان هم که باشی می توانی برای فلسطین در خیابانهای ایران حاضر شوی. مسئله همان مسئله مرکز دنیاست. هر کجا که باشی وقتی آرمانت مشترک باشد شما یک ملت هستید. شما عزیز ترین انسانی ها هستید زیرا برای قبله ای قیام کرده اید که محمد (ص) به سمت آن نماز گزارده است.  افغانستانی ها و ایرانی ها امروز با هم خودشان را به اثبات رساندند که پای مسئله فلسطین ایستاده اند.

امروز همه اسلام یک مشت شده بود تا به استکبار بگوید معامله های نمادین که هیچ، گنبد های به اصطلاح آهنینتان که هیچ، آرمان نیل تا فراتتان که هیچ می خواهیم مشت محکم اسلام را به مرکزیت تمام تفکر ظالمانه تان بکوبیم تا نابود شوید. تفکری که با آن سال های سال کشتید و ویران کردید و منافع خود را در بین خون کودکان و مادرانشان یافتید.

امروز همه ی پرچم ها بالا بود. شبیه هر سال همه بودند. همه بودند تا ابتدا به امام زمانشان و سپس به امام امت بگویند ما هنوز هم پای آرمانمان هستیم و تا آخر هم خواهیم بود. ما پای فلسطین هستیم همانطور که تا به حال بوده ایم. حتی به فرزندانمان هم یاد داده ایم که آرمانشان را خوب بشناسند و برایش تلاش کنند.

انتهای پیام/

captcha