ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
کد خبر: 57367
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

بیش از ۸۰ هزار میلیاردتومان محصول دانش‌بنیان تجاری‌سازی شد

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: برآوردها نشان می‌دهد که تا پایان سال ۹۷، شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان، محصول و خدمات دانش‌بنیان را تجاری‌سازی کرده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛  اسماعیل قادری‌فر درباره میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی معاونت علمی و فناوری در شکل‌گیری زیست‌بوم نوآوری، تسهیل مسیر تجاری‌سازی محصولات و خدمات دانش‌بنیان است که برای اجرایی شدن این امر، برنامه‌های مختلفی در معاونت در حال پیگیری است.

وی افزود: تا پایان سال ۹۶ شرکت‌های دانش‌بنیان با وجود مشکلات اقتصادی زیادی که گریبان کشور را گرفته بود، توانستند حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته باشند، این میزان فروش در سال ۹۷، بیش از ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گفته قادری‌فر، این عدد فقط به فروش محصولات در داخل کشور محدود نمی‌شود، بلکه بخشی از این میزان فروش به صادرات محصولات دانش‌بنیان نیز مرتبط است.

وی همچنین بیان کرد: ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه اقتصاد کشور، نویدبخش تغییرات اساسی در اقتصاد سنتی بر پایه نفت است، تغییراتی که می‌تواند پایه‌های اقتصادی کشور را محکم‌تر و راه را برای ورود جوانان به عرصه‌های کلان اقتصادی باز کند و به عبارتی دیگر معنی‌دار شدن اقتصاد دانش‌بنیان در منظومه اقتصادی کشور را از یک اقتصاد خُرد به اقتصاد کلان شاهد هستیم.

علمی ** ۹۳۴۰** ۱۰۵۵

captcha