گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۶
کد خبر: 57302
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با دانا خبر داد:

مجموع گردش مالی کارتخوان های دفتر زنگنه 190 میلیارد است/ جزئیات ماجرای درگیری مسئولان وزارت نفت با نیروهای بازرسی و امنیتی

خادمی گفت: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتشار اخباری مبنی بر کشف کارتخوان از دفتر زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: پیدا شدن کارتخوان و مبالغی دلار و طلا از دفتر وزیر نفت کاملاً صحت داشته و این کارتخوان ها فعال بوده و از آنها استفاده می‌شده است.

وی با بیان اینکه این کارتخوان ها و مبالغ دلار و طلا توسط نهادهای امنیتی کشف و ضبط شده خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست دقیقا از این کارتخوان ها چه استفاده ای می شده است اما گردش مالی این کارتخوان ها رقمی حدود 190 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

خادمی در ادامه افزود: بعد از انتشار این خبر و ممانعت وزارت نفت از پاسخگویی درباره آن مجلس به این مسئله ورود پیدا کرده و حتما علت وجود کارتخوان و منشأ گردش مالی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نماینده ایذه درباره استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان پیگیر استیضاح آقای زنگنه بوده و در همین راستا برخی از فراکسیون ها در حال رسیدن به یک اجماع کلی در این زمینه هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص احتمال رای آوردن استیضاح زنگنه در مجلس هم عنوان کرد: طبیعی است که این اقدام آقای زنگنه مغایرت زیادی با مسئولیت و وظایف او دارد اما نمایندگانی که به صورت لیستی به مجلس آمده‌اند از آنجایی که خود را کاملا وابسته به دولت دانسته و با حمایت دولت به مجلس راه پیدا کرده اند انتظاری نمی رود که با این اقدام آقای زنگنه مخالفتی داشته یا با استیضاح او موافق باشند.

captcha