تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید اقتصاد ایران فرو نمی‌پاشد/ بازی با قیمت ارز و سکه کار دشمن است ورود نیروهای مسلح به خودروسازی؛ قانون چه می‌گوید؟/ کمک فناورانه بخش دفاع به خودروسازان چهار کشته و مجروح در دو حادثه رانندگی در استان مرکزی
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
کد خبر: 57302
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با دانا خبر داد:

مجموع گردش مالی کارتخوان های دفتر زنگنه 190 میلیارد است/ جزئیات ماجرای درگیری مسئولان وزارت نفت با نیروهای بازرسی و امنیتی

خادمی گفت: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتشار اخباری مبنی بر کشف کارتخوان از دفتر زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: پیدا شدن کارتخوان و مبالغی دلار و طلا از دفتر وزیر نفت کاملاً صحت داشته و این کارتخوان ها فعال بوده و از آنها استفاده می‌شده است.

وی با بیان اینکه این کارتخوان ها و مبالغ دلار و طلا توسط نهادهای امنیتی کشف و ضبط شده خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست دقیقا از این کارتخوان ها چه استفاده ای می شده است اما گردش مالی این کارتخوان ها رقمی حدود 190 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

خادمی در ادامه افزود: بعد از انتشار این خبر و ممانعت وزارت نفت از پاسخگویی درباره آن مجلس به این مسئله ورود پیدا کرده و حتما علت وجود کارتخوان و منشأ گردش مالی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نماینده ایذه درباره استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان پیگیر استیضاح آقای زنگنه بوده و در همین راستا برخی از فراکسیون ها در حال رسیدن به یک اجماع کلی در این زمینه هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص احتمال رای آوردن استیضاح زنگنه در مجلس هم عنوان کرد: طبیعی است که این اقدام آقای زنگنه مغایرت زیادی با مسئولیت و وظایف او دارد اما نمایندگانی که به صورت لیستی به مجلس آمده‌اند از آنجایی که خود را کاملا وابسته به دولت دانسته و با حمایت دولت به مجلس راه پیدا کرده اند انتظاری نمی رود که با این اقدام آقای زنگنه مخالفتی داشته یا با استیضاح او موافق باشند.

captcha