بجای توئیت‌های فریبکارانه و نامه‌های سرگشاده، به اعمال خود بیاندیشند عکس نوشته فعالان مجازی فراهان به مناسبت هفته حجاب و عفاف چرا منصب حاکمیتی موروثی است؟! سقف کارت به کارت ۶میلیون تومان شد طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند آزمون دکتری و کارشناسی ارشد به تعویق افتاد +جزئیات حقوق بشر آمریکایی از ادعا تا افول! گزارش/ طلبه‌ها وارد زندان می‌شوند/تفاهمنامه یا پاگشا؟ کشمش؛ گوهر ناشناخته‌ ایرانی‌ها/ محصولی که اقتصاد گردشگری و اشتغال را رونق می‌بخشد پرستار اراکی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
کد خبر: 57300
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
در ستاد کنگره شهدای استان مرکزی عنوان شد

ایجاد برداشت صحیح از دفاع مقدس با ارائه مطالب تخصصی مهندسی رزمی در دانشگاه‌ها/ برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان در ۳۰ خرداد ۹۸

مسئول برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان از برگزاری این اجلاسیه در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در صد و سی و چهارمین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که آیین اهدای پرچم متبرک  حرم امام حسین (ع) از طرف ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به کنگره شهدای استان نیز در آن انجام شد، گفت:  پیوند بین شهدا و ائمه اطهار اظهر من الشمس است.

کریمی افزود: شهدا رفتند تا راه کربلا را باز کنند و شعار راهبردی حضرت امام (ره) که راه قدس از کربلا می‌گذرد را با گوشت و پوست‌واستخوان خود درک کردند.

وی عنوان کرد: آزادسازی راه کربلا صرفاً باز کردن یک‌راه خاکی برای رسیدن به یک شهر نیست بلکه آرمان بلندی بود که در پس آن نابودی رژیم بعث و استکبار نهفته بود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در راستای طرح عتبات عالیات با عنوان هر مترمربع از بازسازی عتبات به نام یک شهید بیان کرد: به مناسبت ۶۲۰۰ شهید استان، ۶۲۰۰ متر از بازسازی را بر عهده بگیریم. به این شکل که در سرکشی‌های انجام‌شده از خانواده‌های شهدا این طرح مطرح شود و برآورد ارائه شود تا این کار توسط خانواده شهید صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به وضع اقتصادی ضعیف برخی از خانواده‌های شهدا و همچنین باقی نمانده کسی از آن خانواده، نام شهیدشان در میان هم‌رزمان شهدا مطرح شود تا هم‌رزمان شهید برای اجرای چنین طرحی ورود پیدا کنند.

کریمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص نقش استان در مهندسی رزمی دفاع مقدس گفت: ۷۰ پروژه رزمی مهندسی دفاع مقدس در استان مرکزی انجام‌شده است که می‌توان این دست مطالب را به‌صورت تخصصی برای دانشگاهیان ارائه کرد و نشان داد که چگونه در شرایط سخت جنگ به این موارد دست‌یافتیم و بگوییم که می‌توان در شرایط تحریم فعالیت‌های زیادی انجام داد.

وی ادامه داد: کارگروه رزمی مهندسی تشکیل شود و این دست موارد ازجمله ارائه موارد تخصصی دفاع مقدس در آن انجام شود و جهت ارتباط با دانشگاه‌ها برای ارائه این مطالب می‌توان واحد مهندسی دفاع مقدس را ترتیب داد تا دانشگاهیان به‌صورت تخصصی با این موارد آشنا شوند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: رسالت کنگره باید این باشد که موارد تخصصی هم در اختیار  هیئت‌علمی‌ها و هم دانشجویان قرار گیرد تا برداشت صحیح از جنگ داشته باشند. همچنین می‌توان پیوندی بین اساتید و رشته‌های تخصصی و کارگروه رزمی مهندسی ایجاد کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات:

ساخت پنجره‌های سرداب سامرا در استان مرکزی/ حضور مستقیم و یا مشارکتی استان مرکزی در ۱۵۰ پروژه بازسازی عتبات عالیات

نجفی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در بخشی از این جلسه گفت: شهدا جان شریف خود را بر سر اعتقاد و حفظ شعائر و حفظ تمامیت ارضی کشور با اهداف پاک گذاشتند.

نجفی در رابطه با فعالیت‌های ستاد عتبات استان عنوان کرد: چندین پروژه توسعه‌ای در عتبات عالیات انجام‌شده است که استان مرکزی در بیش از ۱۵۰ پروژه، نقش بسیار ارزنده‌ای را یا به شکل مستقیم و یا به شکل معاونت و مشارکت داشته است.

وی ادامه داد: گل سرسبد این پروژه‌ها، پروژه توسعه حرم امیرالمونین(ع) هست که استان نقش بسیار ارزنده‌ای را در ساخت ستون‌های صحن حضرت زهرا (س) به‌واسطه خیرین و مردم ایفا کرده است. ساخت این ستون‌ها با امکانات خدادادی استان به اتمام رسیده است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان مرکزی ضمن بیان اینکه این پروژه بعد از مسجد نبی و مسجدالحرام سومین بنای اسلامی جهان و بزرگ‌ترین بنای شیعی جهان است اظهار کرد: صحن عقیله بنی‌هاشم (ع) را در کربلای معلی داریم که آن هم در راستای توسعه حرم امام حسین (ع) ظرف سه چهار سال آینده انجام خواهد شد.

وی افزود: وظیفه مستقیم دیگری که استان در بازسازی عتبات عهده دار شده است توسعه سرداب سامرا است که با ساخت دو پنجره به شکل نیم ضریح مخصوص سرداب، صورت می گیرد. ارزش ریالی این پروژه ۵ میلیارد تومان است.

نجفی تشریح کرد: قرار است در رابطه با طرح های مشارکتی ای چون صحن حضرت زهرا (س)، صحن عقیله بنی هاشم(س) و ترفیع گنبد امام حسین (ع) مشارکت های مردمی به شکل جدیدی صورت گیرد و برای هر متر مشارکت یک سند افتخار به نام آن فرد و به نیت نام شهید مد نظرش در نظر گرفته شود و نام شهید بر پشت کاشی و یا خشت آن قسمت حک خواهد شد.

معاونت فرهنگی دانشگاه اراک:

برگزاری اجلاسیه دانشجویان در مهرماه سال جاری

بهرامی معاونت فرهنگی دانشگاه اراک در بخشی از این جلسه گفت: کتاب شهدای دانشجو دانشگاه اراک مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.

بهرامی نام‌گذاری پارک تازه افتتاح‌شده هم‌جوار با شهید گمنام دانشگاه اراک به نام شهید بابایی، برگزاری نمایشگاه عکسی در دانشکده هنر، برگزاری تئاتر آیینی و یادواره شهدا را جزئی از اقدامات انجام‌شده در راستای اجلاسیه دانشگاهیان عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به طرح بزرگ پژوهشی با عنوان نقش دانشگاه اراک در انقلاب و دفاع مقدس اظهار کرد: تا به حال با ۲۰۰نفر مصاحبه صورت گرفته و ۹۰۰ صفحه سند نیز جمع آوری شده است.

معاون فرهنگی دانشگاه اراک عنوان کرد: اجلاسیه دانشگاهیان در تاریخ ۷ مهر ۹۸ در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه اراک برگزار می شود.

رزمنده دفاع مقدس:

زحمات استان مرکزی در حوزه رزمی و مهندسی به تصویر کشیده نشده است

مالکی رزمنده دفاع مقدس و از فعالین رزمی و مهندسی در دوران دفاع مقدس در این جلسه گفت: زحمات چندین ساله استان مرکزی در حوزه رزمی و مهندسی به تصویر کشیده نشده است.

مالکی افزود: ۷۰  پروژه رزمی مهندسی دفاع مقدس در استان مرکزی انجام شده که برگ زرینی بر تاریخ این کشور بوده و سرنوشت جنگ را تغییر داده است.

وی عنوان کرد: در شهر ها و حتی کشورهای دیگر از پروژه هایی که در استان مرکزی و صنایع استان صورت گرفته است صحبت می شود ولی در استان خودمان به آنها توجهی نیست.

رزمنده دفاع مقدس ضمن بیان اینکه باید نقش مهندسی جنگ و نقش صنعت استان در جنگ مورد بررسی قرار گیرد اظهار کرد: در استان مرکزی ۲۲۰ کمیته فنی تشکیل شده بود و کارخانجات همه در جنگ سهم داشتند و نقش ایفا می کردند.

به گزارش دیارآفتاب؛ مسئولین برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان از برگزاری این اجلاسیه در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک خبر دادند و از تهیه سرود ۱۲۰۰ نفره، آماده سازی ۴ عنوان کتاب، برگزاری نمایشگاه از یک هفته قبل از اجلاسیه، تهیه اپلیکیشن شهدا، برگزاری مسابقات خوشنویسی ویژه فرهنگیان و برگزاری مسابقات روزنامه دیواری را به عنوان گوشه ای از برنامه های انجام شده و یا در حال اجرا نام بردند.

همچنین در این جلسه که با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی انجام شد. پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) نیز در این جلسه از طرف ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به کنگره شهدای استان مرکزی هدیه داده شد تا در باغ موزه دفاع مقدس قرار گیرد و مقرر شد پرچم متبرک به حرم دیگر ائمه و اهل بیت پاکشان نیز به این کنگره اهدا شود.

انتهای پیام/

captcha