180 پروژه محرومیت زدایی به مناسبت برگزاری کنگره ملی شهدای استان مرکزی افتتاح می‌شود واژگونی تانکر حامل مواد نفتی در اراک 290نماینده مجلس چه نظراتی درباره شفافیت آرا دارند + جدول كلاهبرداري از طریق خرید اجناس در سايت هاي خرید با جعل امضاء كشف محموله ميلياردی لوازم‌آرایشی قاچاق از زير بار كاه در دليجان رکوردهای متفاوت از دیدار استقلال و پرسپولیس/ دو بازیکن بدون باخت رزمایش ایران، چین و روسیه در دریای عمان/ گام‌های محکم‌تری در روابط با چین برداشته خواهد شد عابس، امانتدار شجاع آزاده/ عابس با دیده شهودی، در برابر امامش ادّعا کرد/ پای باید زد به فرق هر چه هست/ عزاداریها را از خود ندانیم معیشت مردم را به جنگ در سوریه فروختیم! / دردسر تازه برای مهناز افشار نشنال: تحریم‌های جدید آمریکا، اینستکس را هم زمین‌گیر می‌کند
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
کد خبر: 57297
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

شب قدر بزرگ‌ترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: شب قدر سند مکتب تشیع و سند حقانیت استمرار مسیر رسالت توسط ولایت و امامت اهل‌بیت(ع) است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام داود چمانی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ندای تفرش بابیان این مطلب که ماه رمضان به‌عنوان یکی از پرفضیلت‌ترین ماه‌ها و شب قدر به‌عنوان شب نزول قرآن است، گفت: بنا بر آیات قرآن و آموزه‌های دینی اهمیت و جایگاه شب قدر بالاتر از هزار ماه بیان‌شده است.

چمانی اظهار کرد: شب قدر، شب تقدیر و رقم خوردن سرنوشت یک سال بندگان است که این مسئله بر اهمیت و جایگاه شب قدر می‌افزاید.

وی با بیان این مطلب که احیای شب قدر صرفاً بیداری نیست، افزود: احیای هدفمند در این شب مدنظر است و اعمال واردشده در این شب به‌منظور این است که فرد بتواند به‌صورت هدفمند از این شب‌ها بهره‌برداری کند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: درواقع شب قدر روزنه و ریسمانی است که انسان از طریق آن می‌تواند به کمال واقعی و مقام عالی انسانی برسد.

وی با اشاره به اهمیت شب‌زنده‌داری، افزود: شب‌های احیا و قدر به‌نوعی تمرین است تا شب‌زنده‌داری و عبادت در این اوقات به درگاه الهی در سایر ایام سال تسری یابد که قطعاً در رسیدن به فلاح و رستگاری انسان مؤثر واقع می‌شود.

چمانی با تأکید بر این مطلب که اهمیت و ماهیت ماه رمضان به نزول قرآن است، گفت: دعا در ماه رمضان موضوعیت دارد؛ در این ماه باید زیاد دعا و استغفار کرد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه دعا در ماه رمضان ارزشمند است بیان کرد: دعا به‌عنوان سلاح مؤمن بیان‌شده است که می‌تواند گرفتاری‌ها و مشکلات انسان را برطرف کند.

وی بابیان این مطلب که شب قدر سند مکتب تشیع و سند حقانیت استمرار مسیر رسالت توسط ولایت و امامت اهل‌بیت(ع) است، اظهار کرد: در شب قدر ملائکه به زمین فرود می‌آیند و در کنار مردم قرار می‌گیرند و خدمت امام زمان(عج) می‌روند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه درک اسرار شب قدر به‌آسانی نیست، اضافه کرد: اگر انسان نمی‌تواند همه حقیقت شب قدر را درک کند، بخشی از حقیقت شب قدر را درک کند و به آن واقف شود و تمام تلاشش این باشد که بتواند بهترین بهره‌ها را از آن ببرد.

چمانی ادامه داد: توصیه بزرگان این است که انسان از یک سال قبل از شب قدر خود را آماده کنند. این مسئله تنها به معنای روزشماری نیست بلکه در این مدت رفتارها، اخلاق، نگاه و افکارش را طوری اصلاح و مهیا کند تا بتواند فیوضات شب قدر را شامل حال خودش کند.

وی بیان کرد: باران الهی در شب‌های قدر در حال باریدن است و هرکسی می‌تواند در زیر این باران رحمت الهی قرار گیرد قطعاً می‌تواند از چشمه‌سار رحمت الهی خود را سیراب کند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: شب قدر، شب رویش اعمال صالح، کمالات، معنویت و اخلاق و ریزش گناهان است تا انسان در این شب بتواند خود را تصفیه کند و وجودش را از آلودگی‌ها پاک و خود را به زینت اخلاق و معنویت بیاراید.

انتهای پیام/

captcha