تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید اقتصاد ایران فرو نمی‌پاشد/ بازی با قیمت ارز و سکه کار دشمن است ورود نیروهای مسلح به خودروسازی؛ قانون چه می‌گوید؟/ کمک فناورانه بخش دفاع به خودروسازان چهار کشته و مجروح در دو حادثه رانندگی در استان مرکزی
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
کد خبر: 57296
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
استاندار مرکزی:

بزرگ‌ترین پروژه‌ سرمایه‌گذاری استان امسال در خمین به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار مرکزی گفت: کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی در خمین راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در جلسه مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان مركزي بابیان اینکه امروز شاهد یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی هستیم، گفت: بر اساس تصمیم اتخاذشده در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان خمین، فاز اول کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری حدوداً ۱۲۰میلیون یورویی انجام شد که با در نظر گرفتن ارز نیمایی ارزش این سرمایه‌گذاری که توسط بخش خصوصی صورت گرفته، چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰هزار میلیارد تومان است.

آقازاده با اشاره به اینکه این سرمایه‌گذاری می‌تواند منجر به تحول شهرستان خمین و استان مرکزی شود، افزود: ایجاد اشتغال پایدار و تقویت زیرساخت‌ها از دیگر فواید این سرمایه‌گذاری در شهرستان خمین است.

وی خواستار حمایت صددرصدی تمامی مدیران استان از این سرمایه‌گذاری شد و عنوان کرد: تأمین زمین پروژه نیز ظرف ۱۰ روز آینده انجام می‌شود و لازم است تا از دستگاه‌های مرتبط با این موضوع تشکر شود.

ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر با راه‌اندازی کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی

آقازاده با اشاره به اینکه تا پایان سال این کارخانه راه‌اندازی می‌شود گفت: با راه‌اندازی کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی اشتغال حدود ۲۰۰ نفر انجام می‌شود. همچنین آب و برق و گاز فاز اول پروژه تا پایان سال تأمین می‌شود تا در راه‌اندازی کارخانه مشکلی نباشد.

وی فاز دوم پروژه را مهم‌تر از فاز اول آن دانست و تشریح کرد: برای راه‌اندازی فاز دوم به مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو نیاز است که البته بخشی از ماشین‌آلات آن تهیه‌شده و بخش دیگری از آن مانده که در حال خریداری است.

مجموعه‌ای منحصربه‌فرد در خاورمیانه با افتتاح فاز دوم

استاندار مرکزی بابیان اینکه فاز دوم این مجموعه نیز ظرف دو سال آینده وارد خط تولید می‌شود، گفت: با راه‌اندازی آن می‌توان این مجموعه را در خاورمیانه منحصربه‌فرد دانست.

وی به تأمین برق موردنیاز مجموعه اشاره کرد و افزود: بهتر است ۸۰ مگاوات برق موردنیاز این مجموعه از شهرستان محلات تأمین شود. همچنین تامین آب مجموعه به میزان ۵لیتر در ثانیه با قول مدیر آب منطقه ای استان مرکزی تا پایان شهریور ماه انجام می شود.

انتهای پیام/

captcha