گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
کد خبر: 57113
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
یادداشت

این مجلس در رأس امور نیست

مجلسی که با وعده‌ووعید و ‌فشار فرماندار و استاندار و پول پاشی و‌ تبلیغات دروغین شکل بگیرد، نمی‌تواند در رأس امور باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا سلیمی نماینده مردم شریف محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشته است:

قانون تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس به تصویب رسید هرچند گامی روبه‌جلو بود اما متأسفانه اشکالات و نواقص فراوانی داشت. ازجمله در مورد منافع مفوته ناشی از این اقدام، آسیب‌های معنوی، شروع در این بزه، رجوع صندوق حمایت به عامل در صورت معسر بودن وی و...نقص جدی دارد.

در رابطه با این نواقص در مجلس صحبت هم کردم اما متأسفانه گاه اقدامات احساسی اجازه تأمل در موضوع مطروحه را نمی‌دهد، کما اینکه برخی از همکاران عزیز به‌درستی این مفاهیم را درک نمی‌کنند، قانون تصویب شد اما به جد ناقص است.

این کودک از ابتدا ناقص‌الخلقه به دنیا آمد. امیدوارم روزی در نظام به مجلسی برسیم که نمایندگان آن در مسائل تخصصی توان فکری لازم را داشته باشند.

مجلس فعلی شاید در بهترین حالت حدود۵۰نفر از ۲۹۰نفر از این قماش دارد، مجلسی که با وعده‌ووعید و ‌فشار فرماندار و استاندار و پول پاشی و‌ تبلیغات دروغین شکل بگیرد، بهتر از این نمی‌شود!!

چرا در مورد کنکاش قوانین مصوب کمتر در کشور ما کارمی شود؟

جبران این نقیصه می‌تواند افکار عمومی را به سمت درست انتخاب کردن در عرصه قانون‌گذاری سوق دهد.

دیروز نماینده‌ای می‌خواست در یک موضوع فنی صحبت کند، از بنده مشورت خواست هرچه خواستم فرق مقام ثبوت ‌و اثبات را به وی تفهیم کنم در آن مدت کوتاه نشد! ما چنین مجلسی داریم و این مجلس نمی‌تواند در رأس امور باشد!!

در این رابطه ‌و تأثیر مجلس از وعده وعیدهای دولت و وزرا و ترسو بودن برخی بازهم خواهم نوشت.

علیرضا سلیمی

نماینده مردم شریف محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/

captcha